Шытырман оқиғалы ойындар арқылы сыни тұрғысынан ойлауды дамыту. Дене шынықтыру, 6 сынып, сабақ жоспары. 45 сабақ.
Дене шынықтыру сабағына арналған сабақ жоспары. № 45
6 бөлім. Шытырман ойындар. | Мектеп: Семей қаласындағы физика-математика бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||
Дата: | Мұғалімнің аты-жөні: Жаксыбаев Нуржан Мырзабекович | |||||||||||
Класс: 6 « » | Қатысушылардың саны: | Қатысушылардың саны: | ||||||||||
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары. | 6.2.3.1. Қолайлы оқу ортасын қалыптастыру бойынша, біріккен әрі тиімді жұмыс дағдыларын анықтау және қолдана білу | |||||||||||
Сабақ мақсаты | Тиімді бірлескен әрекетті көрсету, дағдыларды жетілдіру. | |||||||||||
Сабақтың тақарыбы | Шытырман оқиғалы ойындар арқылы сыни тұрғысынан ойлауды дамыту. | |||||||||||
Бағалау критерилері |
| |||||||||||
Дискрипторлар |
| |||||||||||
Тілдік мақсаттары: |
| |||||||||||
Ұсынылатын алдын ала білімдер | Оқушылар волейбол элементтерін қозғалмалы ойындар арқылы дағдылар мен қабілеттер білімін дене тәрбиесі және алдыңғы сыныптарда, сабақтан тыс уақыттарда қамтыған. | |||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||
Сабақтың кезеңдері кезекезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||
0 - 3 минут | Ұйымдастырушылық кезең, сабақтың тақырыбын, мақсатың, бағалау критерилерін, қауіпсіздік ережені түсіндіру. | Үлкен кеністік, ысқырауық. | ||||||||||
Басы 4 - 11
Ортасы 12 - 20 20 - 35 | Бірқалыпты жүгіру, бағытты өзгертіп жүгіру жаттығулары, оқушылар жалпы дамыту жаттығуларын кезек – кезек орындайды. Оқушылардың жұпта орындалтың жаттығулардың түрлері:
Оқушылар техникалық тұрғыдағы орындаған жаттығуларды бейне камераға түсіреді және қателіктерді түзейді. «Бестіктің шабуылы». Баскетбол алаңында үш команда ойнайды. Екінші және үшінші бестіктер қорғаныс аумағын шиттың астында немесе айыб алаңында құрады. Доп бірінші бестікке беріледі. Олар екінші бестікке қарама – қарсы орналасады. Ойынның құрылымы. Мұғалімнің белгісі бойынша бірінші бестік екінші бестіктің шитына немесе аумағына қарай, допты колцоға лақтыру мақсатында шабуылды бастайды. Екінші бестік допты тартып алғаннан кейін дәл осындай шабуыл әдісімен үшінші бестіктің шитына немесе аумағына қарай шабуылдайды. Бірінші бестік, екінші бестіктің орнымен ауысады. Яғни айып аланына қорғаныс құрып орналасады. Дәл осындай әдіспен үшінші бестік бірінші бестіктің аумағына қарай шабуылдайды. Допты дәл лақтырған команда ұпай алып, қорғаныс аумағын құрады. Ұтылған каманда шабуылдайды. Ойынның ұзақтығы 10 – 15 минут. Көп ұпай жинаған команда женіске жетеді. Оқушылар бір – бірінің топтық жұмыстағы көрсеткен жекелей дағдыларын бағалайды. Сынынпты үш командаға бөліп, екі жақты баскетбол ойыны. Екі жақты ойында басты ңазарда алдында қолданған комбинацияларды іске асыру керек. Ойынды чемпионат түрінде түрінде ұйымдастыру керек. Екі команда ойнаған кезде, үшінші команда ойынды бағалайды. Ойын 5 минут немесе 2 ұпайға дейін өз жалғасын табады, сосын командалар орындарымен ауысады. | Үлкен кеністік, ысқырауық. Баскетбол доптары, фишкалар. Баскетбол доптары, фишкалар. Баскетбол доптары, фишкалар. | ||||||||||
0 - 4 минут Сабақтың соңы 36-40 | Оқушылармен жиі кездескен қателіктерге байланысты кішігірім талқылау жұмыстарын өткізу. Олардың шешу жолдарын қарастыру, жұппен, топпен бағалау жұмыстарын өткізу. Оқушыларға сабақтың тапсырмасының бағалау критерилерін түсіндіру. Келесі сабақтың критерилерін түсіндіру. | Келесі сабаққа арналған интернет ресурстар. | ||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||
Дифференциация - көбірек қолдау көрсету үшін не істеуді жоспарлап отырсыз? Қабілеті жоғары оқушыларды анықтауды қалай жоспарлап отырсыз | Дифференциация - көбірек қолдау көрсету үшін не істеуді жоспарлап отырсыз? Қабілеті жоғары оқушыларды анықтауды қалай жоспарлап отырсыз | Дифференциация - көбірек қолдау көрсету үшін не істеуді жоспарлап отырсыз? Қабілеті жоғары оқушыларды анықтауды қалай жоспарлап отырсыз | ||||||||||
|
|
| ||||||||||
Сабаққа рефлесия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары шындыққа негізделген бе? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Мен жоспарлаған дифференциация бойынша жұмыс дұрыс іске асырылды ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | Сабаққа рефлесия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары шындыққа негізделген бе? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Мен жоспарлаған дифференциация бойынша жұмыс дұрыс іске асырылды ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | |||||||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқу мен оқытуды салыстырыңыз) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын? (оқу мен оқытуды салыстырыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?