Ойынның техникалық тәсілдерін үйрету. Дене шынықтыру, 5 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.


Сабақ жоспары №2

2-бөлім

Өзгертілген командалық ойын

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Акмуханов А.У.

Сыныбы: 5-сынып

Қатысқан оқушы саны :

Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы:

Ойынның техникалық тәсілдерін үйрету

Меңгеру мақсаттары:

5.1.3.3 Қарапайым арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті білу және анықтау

Сабақ мақсаты:

  • Допты кеуде тұсынан дұрыс жалғау техникасын қолдану,дұрыс тұрыста допты алып жүру және ойында допты алып жүру,тоқтау мен допты себетке лақтырудың үйлесімділігі.

 Жетістік критерийлері:

  • Баскетбол ойынында допты алып жүру, себетке лақтыру және жалғаудың техникалық әдістерін меңгеру.
  • бір немесе бірнеше іс-әрекеттің техникасын меңгерген
  • ойын кезінде техникалық іс-әрекеттерді көрсету

 Тілдік мақсаттар:

Пәндік лексика және терминдер:

  • допты алып жүру, доптан айырылып қалу
  • тартып алу
  • ұпайлар,мақсаттар,ереже

Талдау үшін сұрақ:

  • Сіз баскетбол ойынында жие доп жалғауға мәжбүр болдыңызба?

 Құндылықтарды дарыту:

 

Жеке жауапкершілік, оң болу. Көшбасшылықты дамыту және өзара көмек.

 Пән аралық байланыс:

Өзін-өзі тану пәнімен байланыс(дене және оның қозғалысы).

 Акт қолдану:

Бейнетаспа көрсету үшін интерактивті тақта қолдану.

Ғаламторды қолдану арқылы баскетбол ойыны туралы оқушыға жалпы мәлімет, ақпарат беру

 Бастапқы білім:

Оқушылар баскетбол жөнінде өткен сыныпта, үйде, сыныптан тыс орында алған білімдерін қолданады.

САБАҚ БАРЫСЫ

Сабақ кезендері:

Сабақтағы іс-әрекеттер:

құрал жабдықтар (ресурстар)

Сабақтың басы:

5-10 мин

Сапқа тұру,баяндама,сәлемдесу,жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен, жетістік өлшемдерімен таныстыру;

Қауіпсіздік ережесін еске салу.

Жәй жүгіріс.

ЖДЖ жасау.

Әр бір белсенді қозғалыс үшін үлкен бос кеңістік.

Сабақтың ортасы:

25мин.

Ойынның техникалық тәсілдерін үйрету

(Б, Т, Тәж, ф)

Допты кеуде тұсынан жалғау.

“10 рет жалғау”-ойыны:

Тапсырма: Оқушыларды допты ұтып алуға, жалғауға үйрету.

Оқушылар ара қашықтықтары 2м жұп болып орналасады, әр жұпқа бір доппен.

Дыбыс бергеннен кейн тапсырма бойынша допты бір-біріне жалғайды,допты түсіріп алмауға тырысады.

Жеңіске допты түсірмей аз уақыттың ішінде 10рет жалғаса сол жұп жеңіске жетеді.

Бұл тапсырмаға бағалау дескрипторы:

  • Допты екі қолмен,саусақтарымыздың арасын ашып және беліміздің тұсында ұстаймыз.Сол(немесе оң)аяғымызды алдымызға қоямыз.Аяғымыз тізеден бүгілген.

“Шығыршыққа дәлдік”-ойыны:

Тапсырма: допты алып жүруге, тоқтауға, шығыршыққа лақтыруға үйрету. Оқушылар алаңдағы шығыршықтың саны бойынша бөлінеді,алаңның ортасынан бастайды. Дыбыс берілгеннен кейін топтың алдындағы ойыншы доппен шығыршыққа дейін барып, допты шығыршыққа салады,кейін әріптесіне жалғайды. Шығыршыққа көп доп салған топ жеңіске жетеді.

Нұсқа.Допты алып жүрмей себетке доп салу.

Бұл тапсырмаға бағалау дескрипторы:

  • Себетке жылдамдықпен сал;
  • Негізгі тұрыста допты денеге жақын ұста;
  • Егерде бір қолмен лақтырсаң онда лақтыру қолыңның шынтағын себетке бағыттайсың;
  • Бағыттаушы саусақ арқылы допты жібер;
  • Лақтыруды қолмен және қолдың басымен шығарып сал;
  • Лақтыруға толық назар ұста;

Бұл сабаққа қимыл әдісімен ҚБ

Үлкен саусақ жоғары болса-өте жақсы

Үлкен саусақ жанға болса-қателік бар

Үлкен саусақ төмен болса-нашар

Үлкен ойын кеңістігі,жарыс өткізуге қажетті құрал жабдықтар.

Сабақтың соңы:

5 мин

Соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- нені білдім, нені үйрендім.

- нені толық түсінбедім.

- игеру үшін не қажет? деген сұрақтарға жауап іздейтін болады.

Үй тапсырмалары беріледі;

Мұғалім тарапынан кері байланыс жүргізіледі (сабақ барысында кеткен қателіктер мен артықшылықтар ауызша айтылады)

Үлкен бос кеңістік.

Саралау:

Бағалау:

Денсаулық және қауіпсіздік ережелерінің сақталуы:

-барлық оқушылар қыздырыну жаттығуларын орындайды;

-допты ұстап алуды кейбір оқушылар орындайды;

-жаттығуды орындау кезінде қиындық көретін оқушылар мұғалімнің көмегімен орындайды.

Сабақ барысын бағалау, мұғалімнің мынадай бақылауынан тұрады:

1 оқушыларды бақылаумен

2 оқушыларға ауызша сұрақ қою

3 оқушымен жекелей әңгіме жүргізу

- белсенді оқушыларға

- жетістік критерий

-теориялық біліміне

Әр оқу тоқсанының басында бекітілген қауіпсіздік техникасы ережелерімен таныстыру;

Сабақ барысында жайлы жағдай туғызу арқылы;

Тақырыпқа сай әрекет ету мен киінуді қатаң талап ету міндетті;

Әр оқушының жүрісін, тұрысын назарда ұстау

Сабақ бойынша рефлекия:

1.Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған ба?

2.Оқушылар нені үйренді?

3.Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

4. Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

5. Сабақта уақыт кезеңдері сақталды ма ?

Жалпы оқушыларды бағалау:

Сабақтың жақсы екі аспектісі (оқытуға, үйренуге қатысты.)

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту және үйрену)

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктерін сараптау



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
Пікір жазу