Жабдықтар мен ғимараттарды қозғалыс контекстінде қауіпсіз қолдану. Дене шынықтыру, 1 сынып, сабақ жоспары.
Сабақжоспары
Ұзақ мерзімді жоспар 7-бөлім – Ойын арқылы қарым-қатынас және әлеуметтік дағдылар | Мектеп: Көкшетау қаласы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||
Күні: | Мұғалімніңаты-жөні: Биятов.Р.Г | |||||
Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | Жабдықтар мен ғимараттарды қозғалыс контекстінде қауіпсіз қолдану | |||||
оқу мақсаттары | ||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар келесіге қабілетті: Қарапайым жалпы дамытатын жаттықтыруларын орындай алады. Эстафетаның шартын орындай отырып командада жұмыс жасай алады. | |||||
Жетістік критерийлері Білу және түсіну қолдану | Дене жаттығуларын орындау барысында сезінген түрлі сезімдердің/дене ӛзгерістерінің кемінде үшеуін анықтай алады; Денсаулық пен жақсы кӛңіл күй туралы түсінігін кӛрсете алады. және бір осал жағын сипаттай ала | |||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар тірек-қозғалыс дағдыларының не екенін түсінгендіктерін сипаттай және көрсете алады. Кілтсөздер мен тіркестер: тірек-қозғалыс дағдысы, саппен жүру, асықпай жүгіру, секіру, жүгіру, өткізу, қашықтыққа секіру, керілу, қауыпсіз . Диалог / жазылымға арналған пайдалы сынып тілі: Талқы мәселелері: Тағы нені істеп көруге болады? Ең ұнамдысы қайсы? Неге…екенін айта аласың ба? Кеңістікте топпен жүгіргенде неге сақ болу керек екенімізді айта аласын ба? | |||||
Құндылықтарды дарыту
| Құрмет. Қарым қатынас .Еңбек және шығармашылық | |||||
Пән аралық байланыстар | Биология, физика, хореография пәндерімен сәйкестендіріледі | |||||
АКТ қолдану дағдылары | Есту, көру, жазу | |||||
Бастапқы білім | Оқушылар алдыңғы дене шынықтыру сабақтарында өткен бөлімдерден және үй ішінде мен балабақшада негізгі қозғалыс қабілеттілігі мен сенімділігін және фундаменталды қозғалыс дағыдларын дамытты деп күтіледі. | |||||
Сабақбарысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы | (Б, Ж, Тәж, ф) Сәлемдесу . сабақ барысын түсіндіру . жүру , орташа қалыпта жүгіру , алаңның оң жағынан сол жағына қарай . 1 . Екі қол жоғарыда аяқтың ұшымен, екі қол белде өкшемен жүру. 2. Жеңіл жүгіріске көшу . 3.аяқты артқа , қолға жеткізе жүгіру, екі қол алдыда тізені биік көтере жүгіру. 4.Оң және сол жақ қырымен адымдап жүгіру екі қол белде 5 .Жылдамдыққа жүгіру 6. қолды екі жақтан тыныс ала көтеріп , түсіру, демді қалпына келтіру. Ж.Д.Ж. орнында 1.Қол белде, мойын буынын оңға, солға айналдыру. 2.қол иықта , иық буынын алдыға, артқа айналдыру. 3. қолды жоғары соза,шалқаю 4. алдыға еңкею 5.жүрелей отыру , қолды алға соза 6. Қол белде, бел буынын айналдыру оңға, солға. 7. Бір орында секіру жаттығулары оң аяқ, сол аяқ, қос аяқпен | Кең, ашық кеңістік. | ||||
Сабақтың ортасы | №1Тапсырма Қозғалыс ойын ойнау «Эстафета» ойын ойнау 2 Тапсырма (ЖЖ, Тәж, ф.) Әр топ секіртпемен жерде өзен жасайды. Өзенді секіріп өтіп, артқа жүгіріп қайтады. Мұндай жаттығулар жасағаннан кейін сендер өз денелеріңде қандай өзгерістер болғанын байқадыңдар? (Қызудың көтерілуі – маңдайыңды ұстап көр, қаншалықты денең қызыды? Жүректің соғуы – кеуделеріңнің сол жағынан жүректеріңнің соғуын тыңдаңдар? Ол қаншалықты тез соғып тұр? (Б, Ж, Тәж, ф) ) Жұптарымен оқушылар допты еденге түсірмей бір-біріне береді. Олар оны алдымен аяқпен, содан кейін шынтақпен беріп қайталайды. Сосын олар оны беру үшін басқа дене мішелерін қолданады.
| Кең, ашық кеңістік. Визуалды көмек: ламинатталған суреттері (міндетті емес).Әр жаттығу үшін үлкен, таза кеңістік. Мұғалім үшін ысқырық. Мұғалім үшін секундомер (мүмкін болса әр жұпқа). Түрлі түсті конустар мен маркерлер | ||||
Сабақтың соңы | Ойлану: Тірек- қозғалыс дағдысының не екенін бәріміз білеміз бе? | Кең, ашық кеңістік. | ||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
|
Оқушылар өз-өздерін бағалау, орындаған тапсырманы талқылайды
| Орындалған істестік тапсырма НЗМ құныдылықтарын қолдайды. Өзгелердің пікірін сыйлай отырып, олармен жұмыс жүргізу Қауіпсіздік ережелерін мұқият сақтау Өзгелермен жұмыс, пікірді құрметтеу. | ||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: оқушылар жұппен тапсырманы жақсы орындады 2: кері байланыс арқылы оқушылар өз мақсаттарына жетті Сабақты жақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1:жүгіруді ,бақылау 2: күшті дамытуға арналған жаттығуларды көбірек беру Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?