Кейбір дәрумендердің табиғи көздерін білу. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ: 11.5.1.24-кейбір дәрумендердің табиғи көздерін білу | ||||||
Күні: | Оқытушы Т.А.Ә: | |||||
Сынып: 11 | Сабаққа қатысушылар саны: | Сабақты босатқандар саны: | ||||
Сабақты оқытудың мақсаты: | кейбір дәрумендердің табиғи көздерін білу | |||||
Сабақтың мақсаты | Оқушылар орындай алады:
| |||||
Тілдік мақсат | Оқушылар… * витаминдерді атаңыз; • сипаттауы аурулары; * өз көзқарасыңызды түсіндіріңіз. Пәндік лексика және терминология: витамин, витамин тапшылығы, аскорбин қышқылы, қышыма, тауықтың соқырлығы, рахит. Диалог/жазу үшін пайдалы фразалар сериясы: Х витаминінің жетіспеушілігі ... Бұл өнім құрамында пайдалы.... Витаминдер қажет… | |||||
Алғашқы білім | Оқушылар витаминдер деп атай алады. Оқушылар авитаминоздың салдарын оның алдын-алу шараларымен зерттеуі керек. | |||||
Жоспар | ||||||
Уақыт | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар (қайнар көздері) | ||||
Басы | 1. Жаңа тақырыпты зерттеуге шақыру ретінде оқушылар "Тани мен Ванидің өнімдер еліндегі саяхаты"анимациялық фильмін көреді. 2. Оқушыларға сұраққа жауап беру ұсынылады: витаминдер неге елде пайдалы өнімдерге кедергі болып табылады? 3. Оқушылар өздерінің проксимальды даму аймағын (zbi) анықтайды. Тақтаға жазылған сабақтың тақырыбын, мақсаты мен міндеттерін анықтаңыз. | |||||
Ортасы | Мұғалім оқушылардың назарын презентациялық материалдың көмегімен келесі аспектілерге аударады: * витаминдер майда еритін және суда еритін болып бөлінеді; * С дәрумені темірдің сіңуіне көмектеседі; * D дәрумені кальцийдің сіңуіне көмектеседі; Слайдтарда қышыма, рахит және тауықтың соқырлығы белгілері бар науқастардың суреттері пайда болады. Мұғалім студенттермен бірге дәрумендердің жетіспеушілігінен туындаған ауруларды сипаттайды. Эксперимент. Мұғалім біздің дүкендерде сатылатын шырындардағы С дәрумені мөлшерін анықтау үшін эксперимент жүргізуді ұсынады. Қалыптастырушы бағалау: * Барлық оқушылар жұпқа бөлінеді. Карточкалармен жұмыс. Опрашивают бір-бірін. Болашақта олар топтарға бөлініп, тапсырмаларды орындайды. Өзара бағалау процесінде студенттер сабақта оқу мақсаттарына жету деңгейін анықтайды. | Қалыптастырушы өзара бағалауды бағалау нысаны (сабаққа арналған ресурстар) | ||||
Рефлексия Үй тапсырмасына түсініктеме беру. Біздің мәзірімізді нығайтуға шақыратын брошюраны жасаңыз. Оқушылармен бірге брошюраны бағалау критерийлерін талқылаңыз. Оқушылар тілек ағашына жапсыратын стикерлер түріндегі Рефлексия (келесі сабақты жақсарту бойынша тілектер). | Кесте |
Дифференциация:қандай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Сіз қабілетті оқушылар алдына қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? | Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайтыныңызды бағалаңыз? | Пәнаралық байланыс. Денсаулық және қауіпсіздік ИКТмен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелеу элементі) |
Барлық оқушылар білу қажет: Көпшілік оқушылар білу қажет. Кейбір оқушылар білу қажет: | ИКТмен байланыс: PowerPoint сабақ презентациясы Денсаулық және қауіпсіздік: Қауіпсіздік ережелерін сақтау | |
Рефлексия
| ||
Жалпы баға Сабақтың қай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру мен оқыту)? 1: 2: Сабақты жаксартудың екі мүмкіндігі (сабақ беру мен оқыту)? 1: 2: Келесі сабаққа дайындалу үшін, сабақ барысында класс және жеке оқушылар туралы не білдім |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?