Дәрумендер мен гормондар туралы түсінік. Биогендік Органикалық заттардың рөлі. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.
Файзуллаев С | Сабақтың тақырыбы: дәрумендер мен гормондар туралы түсінік. Биогендік Органикалық заттардың рөлі. | Сынып: 11 Тоқсан: 4 Күні: | ||||||||
Сабақ мақсаты | 11.5.1.23 - адам ағзасындағы дәрумендердің, гормондардың функцияларын сипаттау | |||||||||
Тілдік мақсаттар |
|
| ||||||||
Ресурстар | Презентация, жұмыс парақтары, оқулықтар |
| ||||||||
Басталуы | Сабақтың басындағы іс-шаралар: Сөз бұлт арқылы ОМ танысу Терминологияны қайталау (word cloud - ppt) | 3 минут | ||||||||
Активити 1 | 2 топқа бөлу | 10 минут | ||||||||
Оқушылар 2 кестені толтыра отырып, 2 топта жұмыс істейді 1-витамин тапшылығының функциялары мен салдары туралы 2-гормоналды функция Ақпарат көзі ретінде сіз оқулықты электронды түрде бере аласыз немесе интернетті пайдалануға рұқсат ете аласыз. Соңғы бірнеше минутта оқушылар екі кестені топтарда талқылауды еске салуы керек. бағалау критерийлері: * Қысқа (көлемді мәтіннен аулақ болуға тырысыңыз) * Схемалық (мәтіндердің орнына суреттер, диаграммалар, диаграммалар, сызбалар қолдануға болады) * Сенімділік (оқытушы бағалайтын тексерілген дереккөздерді ғана пайдалану) | ||||||||||
Активити 2 | Презентация | 15 минут | ||||||||
Оқу аяқталғаннан кейін оқушылар негізгі ақпаратты есеп түрінде бір-бірімен бөліседі. Есепке дайындық кезінде оқушылар бағалау критерийлерімен танысуы керек. бағалау критерийлері: * Тайм-менеджмент (6 минуттан артық емес) * Жалпы үлес (әр оқушы тақырыпты ашуға өз үлесін қосуы керек) * Мәтіннің айқындылығы (түсінетін және түсіндіре алатын терминдерді қолданыңыз) * Жауаптың толықтығы (мұғалім бағалайды, әр дәрумені мен оның қасиеттерін қамтуға тырысыңыз) Оқушыларға өзара бағалау жүргізілетінін айту керек және жалпы бағалау критерийлері негізінде басқа топтардың жауаптарын тыңдау арқылы бағалау жүргізу керек. | ||||||||||
Активити 3 | Бағалау | 5 минут | ||||||||
Топтарды өзара бағалау критерийлер негізінде жүзеге асырылады. | ||||||||||
Кері байланыс | Қорытынды | 5 минут | ||||||||
Қажет болса, мұғалім сабақ барысында кейбір дәрумендер мен гормондар қамтылмаған болса, топтардың жауаптарын толықтырады және ОМ негізінде қысқаша шолу жасайды. | ||||||||||
Рефлексия | 3 жұлдыз – 1тілек | 2 минут | ||||||||
Дифференциация | ||||||||||
Дарынды оқушыларды қосымша қолдау | Неғұрлым қабілетті оқушылар апта ішінде теңгерімді тамақтану жасай алады | |||||||||
Қосымша қолдау | Сабақ барысында қолданылатын терминдерді түсінбейтін оқушыларға сабақтың тақырыбы бойынша анықтамалардың тізімі берілуі мүмкін. | |||||||||
Бағалау түрі | Сабақ барысында өзара бағалау, презентациялар, кері байланыс | |||||||||
Үй жұмысы | Күнделікті диетада ағзаға қажетті дәрумендер бар тағамдық қоспаны дайындау әдісін және сақтау мерзімін көрсетіңіз | |||||||||
Мұғалімнің рефлексиясы |
Топ Критерий | Қысқаша | Схемалық | Сенімділік |
Топ Критерий | Time-management | Жалпы үлес | Айқындық | Толықтық |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?