Карбон қышқылдарын химиялық қасиеттері. Зертханалық жұмыс №2 "Сірке қышқылының қасиеттерін зерттеу". Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.
САБАҚ ЖОСПАРЫ
Ұзақ мерзімді жоспарлаудың бөлімі: 11.1В Карбонильды қосылыстар | Мектеп: | |||||||
Дата: | Мұғалім аты: | |||||||
Сыныбы: 11 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақ тақырыбы: | Карбон қышқылдарын химиялық қасиеттері. Зертханалық жұмыс №2 "Сірке қышқылының қасиеттерін зерттеу" | |||||||
Оқу мақсаты | карбон қышқылдардың химиялық қасиеттерін түсіндіру; | |||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар мақсатқа жетеді, егер: Карбон қышқылдарының химиялық қасиеттерін білу Карбон қышқылы реакциясының теңдеуін білу | |||||||
Тілдік мақсаттары | Диалогтар мен хаттарға арналған пайдалы өрнектер: Менің зерттеудің кезеңдері болады деп ойлаймын… Осылай айтуға негіз болып табылады , бұл ... Бұл түсіндіріледі ... Менің түсініктеме ...бұл ... | |||||||
Құндылықтарды дарыту | "Мәңгілік ел" адамгершілік , патриоттық ұғымдарға байланыстыратын, түсінетін және дамытатын ұрпақты тәрбиелеу, басқа діндер мен халықтарға төзімді қарым-қатынасты қалыптастыру, түрлі халықтар мен діни конфессиялар ынтымақтастығының бірегей қазақстандық үлгісі арқылы патриотизмге тәрбиелеу. | |||||||
Негізгі дағдылар | сын тұрғысынан ойлау, өзін-өзі реттеу | |||||||
Пәнаралық байланыс | биология | |||||||
Алдын ала Білім | 9.4 А органикалық химияға кіріспе | |||||||
Жоспар | ||||||||
Уақытша жоспарлау | Жоспарланған іс- шаралар | Ресурстар | ||||||
Басталуы 1 – 10 мин | Ұйымдастыру сәті. Сабаққа дайындығын тексереді, табыс тілейді. Қайталау. Оқушылар өнеркәсіпте және зертханада карбон қышқылдарын көбірек алуды жазады Карбон қышқылдарын қандай тестпен алуға болады Мұғалім оқушыларды тақтаға химиялық реакциялар жазуды сұрайды Барлығы жауаптарды талқылап, бір-бірін бағалайды | |||||||
Ортасы 25 мин | Зертханалық жұмыс №2 "сірке қышқылының қасиеттерін зерттеу"" Мақсаты: сірке қышқылының химиялық қасиеттерін зерттеу және сірке қышқылының адам ағзасына және қоршаған ортаға әсерімен танысу. Жабдықтар мен реактивтер: пробиркалар; спирттеу; сіріңкелер; сіріңке қышқылы, натрий гидроксиді, мыс сульфаты (II), натрий силикаты, әмбебап индикатор; магний; мыс оксиді (II); мәрмәр; конц. күкірт қышқылы, этанол. Қалыптасатын іскерліктер: * жаратылыстану ғылымдары саласындағы маңызды жетістіктердің қолданбалы мәнін түсіндіру: берілген қасиеттері бар синтетикалық материалдарды алу, қоршаған ортаны қорғау; * * заттар қасиеттерінің молекулалардың құрылымына тәуелділігін, химиялық реакция жылдамдығының катализатор температурасына тәуелділігін, адам қызметінің экожүйеге әсерін негіздейтін эксперименттер мен бақылаулардың мысалдарын келтіру; * гипотезаларды ұсыну және оларды тексеру жолдарын ұсыну, кесте түрінде ұсынылған эксперименталды негізінде қорытынды жасау; * * БАҚ хабарламаларында, интернет-ресурстарда, ғылыми-көпшілік әдебиетте қамтылған жаратылыстану-ғылыми ақпаратпен жұмыс істеу: іздеу әдістерін меңгеру, мағыналық негіз белгілеу және ақпараттың шынайылығын бағалау; * алған білім мен іскерлікті практикалық қызметте және күнделікті өмірде пайдалану.: * тұрмыста материалдар мен химиялық заттарды қауіпсіз пайдалану; | Презентация | ||||||
Соңы 5 мин | Жаңа материалды бекіту. Рефлексия "ұсынысты жалғастырыңыз» - - Бір сөйлемді таңдап, жалғастырды. * Бүгін сабақта Мен білдім...• • * Ең көп есімде… • Менде сұрақ бар… • Маған қиын болды .... Үй тапсырмасы. Карбон қышқылдарының химиялық қасиеттерін үйрену | |||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||
Дифференциалды оқыту – көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік ережелері АКТ Құндылықтармен байланыс | ||||||
Дифференциация тапсырмаларды таңдауда, нақты оқушыдан күтілетін нәтижеде, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып, Оқу материалдары мен ресурстарын таңдауда (Гарднер бойынша көпше интеллект теориясы) көрсетілуі мүмкін. Дифференциация сабақтың кез келген кезеңінде уақытты тиімді пайдалануды ескере отырып қолданылуы мүмкін. | Сабақ кезінде талқылау және сұрау. Жұппен, топтармен жұмыс, тарату материалымен жұмыс . | |||||||
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?