Оттекті органикалық қосылыстардың классификациясы мен номенклатурасы. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары, 1 сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: | ||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||
Сынып: |
| Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||
Сабақ тақырыбы | Оттекті органикалық қосылыстардың классификациясы мен номенклатурасы | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 11.4.2.39 спирттер, альдегидтер, кетондар, карбон қышқылдары, эфирлердің функционалдық топтарының құрылысын сипаттау; | ||||
Бағалау критерийлері |
| ||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Жазбаша немесе ауызша түрде спирттердің, фенолдардың, альдегидтердің, кетондардың және карбон қышқылдарының алынуы және қолданылуы туралы жазбаша немесе ауызша түрде баяндама дайындай алады. Пәнге қатысты лексика мен терминология: Гидроксил тобы, карбонил тобы, карбоксил тобы, фенолдар, күшті тотықтырғыш, тотықсыздану өнімдері, сутектік байланыс, электртерістілік, бензол сақинасы, карбол қышқылы, физиологиялық әсері. Диалог/ жазу үшін пайдалы фразалар жиынтығы: Функционалдық топ …….анықтайды Қосылыстар…….болып табылады. .... себебі неде? / қалай түсіндірер едіңіз …? .... кең қолданылуы ... негізделеді. Тотығу - бұл… ,ал тотықсыздану - бұл... Алкоголь ішімдіктерін шамадан тыс / қалыпты тұтынылуы денсаулыққа байланысты проблемаларды тудырады / тудырмайды. | ||||
Құндылықтарды дарыту | – Сыйластық (бір-бірінің ойын айту кезінде) – Ынтымақтастық (жұптық жұмыс барысында) – Ашықтық (сұрақтарды ұялматсан қою және оларға жауап беру) – Өмір бойы білім алу | ||||
Жаһандық азаматтықты тәрбиелеу | Этикалық жауапкершілік пен белсенділікті жеке және ұжымдық іс-әрекеттер арқылы тәрбиелеу | ||||
АҚТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта (бейнебаяндар, презентация) | ||||
Өмірмен байланыс | Органикалық қосылыстар және өмір (тірі ағзалар) | ||||
Пәнаралық байланыстар | Геометрия (3D модель салу) | ||||
Бастапқы білім | 10.1C Химиялық байланыс және заттың құрылысы 11.1A Органикалық химияға кіріспе 11.1B Көмірсутектер және олардың табиғи көздері | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
0-5 мин | * Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстыру. | Презентация | |||
6-22 мин 23-38 мин | Оқушылармен бірге спирттердің, альдегидтердің, кетондардың, қышқылдардың функционалдық топтарымен танысу. Радикалға спирттердің, альдегидтердің, кетондардың, қышқылдардың функционалдық топтары қосылу кезінде заттардың атаулары қалай өзгеретіндігі және функционалдық топтыңорнына байланысты атауының өзгеретіндігін айту. Қажет болған жағдайда төменде берілген ссылкадағы бейне баяндарды қосып көрсетіңіз. https://bilimland.kz/kk/subject/ximiya/11-synyp Оқушыларға Қалыптастырушы бағалау жұмыстарын таратып беру. Оқушылар тапсырмаларды жеке орындайды. | Презентация Қосымша 1 | |||
Сабақтың соңы 39-40 мин | Рефлексия. Қойылған мақсаттар мен бағалау критерийлеріне оралу. | Презентация | |||
Үй жұмысы | Теориялық ақпаратты қайталау. | Қосымша 1 | |||
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?