Мұнай өңдеу. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.
11.2 Көмірсутектер және олардың көздері | ||||||||||||||||||||||
Сыныбы: 11 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||
Тақырыбы: | Мұнай өңдеу | |||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты: | 11.4.2.36 - шикі мұнайды айдау өнімдерінің қолдану аясын білу; | |||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | - мұнай өнімдерінің атап, олардың қолдану аймақтарын білу | |||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат: | Оқушылар: - Презентацияның негізгі сәттерін / мұнай өңдеу өнімдері және оларды пайдалану пайдалану туралы бейнеден кілт сөздерді, негізгі сәттердібелгілеу және тыңдау Пәнге қатысты лексика мен терминология: Шикі мұнай, тұтқырлық, жарық шығару, бензин, дизельдік отын, керосин, битум, гудрон, мұнайлық газ, авиациялық отын, сұйылтылған мұнайлық газ айдау Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: X ... пайдаланылатын керосин X, автокөліктерде пайдаланылатын ... ТМГ, мысалы, XнемесеY, пайдаланылады/ бойынша / Y жасау. Xқайнайды жоғарырақ/ төменірек температурада Y қарағанда. | |||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
| |||||||||||||||||||||
Дескрипторлар |
| |||||||||||||||||||||
Құндылықтармен байланыс | Сабақта жұптық жұмыс істеу және нәтижелерді басқа оқушылармен ақылдасуды жүргізу арқылы талқылау өзге пікірді құрметтеу мен коммуникативті дағдыларды дамытуға мүмкіндік береді. Оқушылар бақылауының негізінде жатқан қағидаттарды түсіндіруде сыни тұрғыдан ойлау қасиетінің көптеген мүмкіндіктері бар. | |||||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған әрекеттер | Ресурстар | ||||||||||||||||||||
Басы 1-6 мин | Сабақтың мақсаты мен тақырыбы нақтыланады. Алғашқы білімге шолу (тест) | Слайд 1-4 | ||||||||||||||||||||
Ортасы 7-10 мин 11-14мин 15-18мин 19-20мин 21-24мин 25-32мин 33-37мин | Өткен тақырыпты қайталау тапсырмалары Тапсырма №1 Сәйкестендіру Жұп (Р) форматында тексеру Дұрыс жауабы
(W) Шикі мұнайды фракциялық айдау бейнеролигін көру Бейнекөрініс бойынша тапсырма: Суреттегі бос орындарды толтырыңыздар Жұп (Р) форматында тексеру (W) Шикі мұнай және мұнай өнімдерінің коллекияларымен танысу Тапсырма №2 Кесте толтыру
Мұнай өнімдерінің қолдану аймақтарын сурет бойынша талдау Сұрақ- жауап - Мұнайдың ең бағалы төмен қайнайтын фракциясы қалай аталады? Ол іштен жанатын қозғалтқыштарда отын, майды, шайырды, каучукті еріткіш ретінде, т.б. қолданады. - Қайнау температурасы 180-300°С болатын, тұрмыста, реактивті ұшақтарда, трактор қозғалтқыштарында қолданылатын фракциясы қалай аталады? - Трактор жанармайы ретінде, лактау-сырлау өндірісінде еріткіш ретінде қолданылатын, 120-240 °С аралығында қайнай бастайтың ашық түсті мұнай өнімі қалай аталады? | Слайдтар Таратпа материал | ||||||||||||||||||||
Соңы 38-40 мин | Рефлексия Мен нені білдім? Мені қызықтырған ....... | |||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||||||
Дифференциалды оқыту – көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік ережелері АКТ Құндылықтармен байланыс | ||||||||||||||||||||
Аудиал, визуалдар мәліметтермен бейнекөрініс бойынша танысады, ал кинестетиктер коллекциялар, сәйкестендіру арқылы | - бағалау критерийіне, дескрипторға сай - жұпаралық бағалау | жұптағы жұмыс барысында бір-бірін құрметтеу, адалдық, жауапкершілік | ||||||||||||||||||||
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| |||||||||||||||||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?