Жаңа полимердің дамуы. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Бөлім ұзақ мерзімді жоспарын:

11.4 C Жаңа заттар мен материалдарды дайындау

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сыныбы: 11

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Жаңа полимердің дамуы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.4.2.40 жаңа полимерлер мен композициялық материалдарды әзірлеудің маңыздылығын түсіндіріңіз

 Сабақ мақсаттары

- түсіндіру маңыздылығын әзірлеу жаңа полимерлер және композициялық материалдар;

- мысалдар жаңа полимерлер және композициялық материалдар;

- сипаттама, жаңа полимерлер және композициялық материалдар;

 Бағалау критерийлері

Оқушылар оқу мақсатына жетеді, егер...

  • біледі түсінік композициялық материалдарды
  • анықтайды және композициялық материалдар
  • құрайды сипаттамасы композициялық материалдар

 Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады:

сипаттай және түсіндіре түсіндіре әзірлеу маңыздылығы жаңа полимерлер және композициялық материалдар;

Пәнге қатысты лексика мен терминология

"композиция" (лат. compositio – құрастыру, байлау)

Стеклопласти, Углепластики, Боропластики, Органопластики,

Текстолиты

 Құндылықтарды дарыту

 

 

, Жауапкершілік, шығармашылық, қажеттілік бөлісуге, тазалық және сөйлеу мәдениеті, адалдық, өзара көмек, тыңдай білу мүмкіндігі басқа. Экологиялық мәдениет

 Пәнаралық байланыстар

жүзеге асыру байланыс химия физикамен (термопластика, термореттеу), және информатиканы (презентация, анимация)

Бастапқы білім

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

0-5 мин

Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен амандасу.

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың көңілін сабаққа аудару.

Миға шабуыл (Өткен білімді еске түсіру)

  • Полимер дегеніміз не?
  • Полимерлерді қалай алады?
  • Полимерлердің қандай алу тәсілдерің білесіз?
  • Қандай амидтік полимер түрін айта аласыз?
  • Қандай полимерлер эфирлерін айта аласыз?
  • Қандай жаңа полимерлерді білесіз?

Оқушылар слайдтағы суреттерге қарап сабақтың тақырыбы мақсаты анықтайды .

PPT

Ортасы сабақтың

6-15 мин

16-30 мин

31-38 мин

Полимерлердің коллекциясын көрсету

(W) оқушылармен бірге түсіндіріңіз талқылаңыз композициялық материалдар туралы.

"Композиция" сөзі (лат. compositio – құрастыру, байлау)

композициялық әр түрлі бөлшектерден тұратын материал болып табылады.

cuo – бұл материалдар, тұратын екі немесе одан көп құрамдас және қасиеттері ерекшелінетін жиынтық қасиеттерін компоненттері. Бұл компоненттер құрамына кіретін композиттің тиіс жақсы үйлесімді және ериді немесе өзге де тәсілмен жұтуы бір-бірін. Кең мағынада композициялық материал – бұл кез-келген материал гетерогендік құрылымы, яғни құрылымынан тұратын, кем дегенде, екі фаза.

Қарауға жіктелуі мен қасиеттерінің ерекшеліктері полимерлі композициялық материалдар (ПКМ), Сондай-ақ артықшылықтары мен кемшіліктері.

(G) Ұсыныңыз оқушыларға жұмыс топта зерделеу және құрылымы мен қасиеттерін нақты материалдарды, содан кейін өткізу өзара тексеру:

Оқушылар қажетті таңдаған бір жаңа материал, барлығы олар тереңірек зерттеуге құрылымын өздері таңдаған жаңа материалды назар аудара отырып, мәлеметтер арасындағы өзара байланыс құрылымы және қасиеттері:

1-топ – Шыныпластика

2 - топ- Көміртекті пластмассалар

3-топ - Боропластика

4 - топ- Органопластика

5 – топ- Текстолиттер

(I) Формативті бағалау

(Қосымша )

Түсіндірме теориясы

PPT

Теориялық материал

https://applied-research.ru/ru/article/view?id=12252

Сабақтың соңы

39-40 мин

Рефлексия.

Қалай ойлайсыз,бүгінгі сабаққа қойған мақсатқа жеттіңізбе?

Өз жұмысыңызды бағалаңыз? Сабаққа қойылған мақсатты меңгере алдыңызба?

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Мұғалім, тапсырма орындау барысында қиындық туындаған оқушыларға қолдау көрсетеді, (жеке және топтық).

Аса қабілетті оқушылар сыныптастарына көмек көрсетеді.

Өз-өздерін бағалау,өзара бағалау. Мұғалім бағалайды, оқушылардың үлгерімі сапасы бойынша сұрақтарға жауап береді.

Толық белсенділігі кезінде жеке жұмыс мүмкіндігін қамтамасыз етеді толық бағалау түсіну материалды әрбір оқушының жеке-дара. Тексеру кезінде үй тапсырмасын меңгеру дәрежесі мен деңгейі, -әрбір оқушының бағалауға болады

Қосымша 1.

Бақылау сұрақтары:

1. композициялық материалдар анықтама беріңіз?

2. Компазиттерді жіктеңіз

3. Полимерлерге жалпылама сипаттама беріңіз.

4. Керамикалық матрица деген не?

5. Термореактивті полимерлер деген не? Термореактив ретінде пайдаланатын полимерлердің артықшылығы мен кемшілігі?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?