Азотты тыңайтқыштарды өндірістік өндіру. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.
Химия. Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 11.3C Азот және күкірт | Мектеп: Қызылорда қаласындағы НЗМ | |||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: | ||||
Сабақ тақырыбы | Азотты тыңайтқыштарды өндірістік өндіру. | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.2.1.11 азотты тыңайтқыштар өндірісінің процесін түсіндіру | |||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар:
| |||||
Жетістік критерийлері | Оқушы мақсатқа жетеді, егер: - Азотты тыңайтқыштар процесінде болатын реакция теңдеуін жаза алады - Негізгі реакцияның жағдайын көрсетеді | |||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар матриалды ұсыну барысында жаңа сөздік қорларды дұрыс қолдана алады Пәннің сөздік қорлары және терминологиясы: Минеральные удобрения – Mineral fertilizers – Минералды тыңайтқыштар Процесс Оствальда – Ostwald process – Оствальд процессі Жазуда және диалог үшін қажетті фразалар жинағы: Азотты тыңайтқыштарды алу үшін алдымен X затын алып, содан кейін Y алу керек. | |||||
Құндылықтарды дамыту | Оқушыларды отансүйгіштікке тәрбиелеу. | |||||
Пәнаралық байланыстар | - | |||||
Бастапқы білім | 9.3А Бөлім. 17 (VII), 16 (VI), 15 (V), 14 (VІ) топ элементтері және олардың қосылыстары | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған іс-әрекеттер | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы. 1-5 | Бірлескен жағдайды ұйымдастыру. Сіздер аммиак өндірісінің өндірістік процестерін білесіздер. Келіңіздер True False ойынын ойнайық. Әрбір жұп топ қатысушылар (сыныптағы оқушылардың жалпы санына байланысты) аммиак өндірісі туралы 5 тұжырым жазады. Олар дұрыс болуы да, дұрыс болмауы да болуы мүмкін. Содан кейін оқушылар бағалау кезінде дұрыс немесе бұрысына жауап береді. | |||||
6-7 | Мақсат қою Сабақ тақырыбын және мақсатын анықтаңыздар | Слайд | ||||
Сабақ ортасы. 8-17 | Видео Посмотрите видео. Дайте учащимся пересказать видео. Каждый говорит по 1 предложению, дальше историю логически продолжает следующий. | https://www.youtube.com/watch?v=r9Yi7p1Zhd4&list=PLPLVF6XP2rHWZ-YJJiM7Ql9qdgm9ofBYS&index=119 | ||||
18-27 | Жаттығу Оқушыларға сұрақтарға өздігінен жауап беруге мүмкіндік беріңіз. Бұл жағдайда барлық сұрақтардың жауабын нақты білу міндетті емес. | http://www.smartlearner.mobi/science/VideoPastPapers/Fertilisers/Fertilisers.htm 13 тапсырма | ||||
28-35 | Жаңа сабақты түсіндіру. Түсіндіру процесінде презентацияны қолданыңыз. Оқушыларға реакцияны өздігінен теңестіруге мүмкіндік беріңіз. | Презентация | ||||
36-40 | Өзін тексеру Алған білімдерінің негізінде қайталау | 13 тапсырма | ||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
Барлық оқушылар білу керек: барлық реакцияларды білу және жаза алуы. Оларды теңестіре алуы. Олардың жүру жағдайларын білуі керек. Көпшілік оқушылар білу керек: процесті сызба түрде сыза алуы керек және дайын сызбаны оқи алуы керек Кейбір оқушылар білу керек: азотқұрамды тыңайтқыштардың әртүрлілігін болжайды, оның ішінде органикалықты да | Оқушылар тақырыпты белсенді талқылайды, топта және жұпта белсенді жұмыс жасайды. Оқушылар жұмыс парағын жеке толтырады, сосын өздерін тексереді. | Химия кабинетінде қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтау талап етіледі. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?