АТФ энергия. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар Мектеп:

11.2В: Тіршілік химиясы

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Кәсіби даму мақсаты:

Мұғалімнің өзі жазады

Сабақтың тақырыбы

АТФ энергия

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

11.5.1.31 АТФ гидролизінің құрылымы мен сызбасын құрайды

Сабақтың мақсаттары

Блок-сызбаны пайдалана отырып, АТФ құрылымы мен гидролизін және оның қалайша энергия көзі болып табылатындығын сипаттау;

Бағалау критерийлері

Оқушылар:

АТФ құрылымын және гидролизін сипаттайды және оның қалайша энергия көзі болып табылатындығын түсіндіреді.

Тілдік мақсаттар

Тақырыптық лексика мен терминология:

Гидролиз, АТФ, АДП, гемоглобин, тотығу

Құндылықтарды дарыту

Сабақ барысында білім құндылықтары:

  • Құрмет
  • Ынтымақтастық
  • Өмір бойы білім алу

көрсетілім жасау, жеке және сыныппен бірлесіп жұмыс жасау барысында орын алады.

Пәнаралық байланыстар

АТФ негізгі биологиялық энергия жинақтау қызметін атқаруға фосфор қалдықтарының арасындағы химиялық байланысқа мүмкіндік жасайды.

АКТ қолдану дағдылары

Youtube сайты қолданылады, презентация

Бастапқы білім

10.1С Химиялық байланыс

10.3D 2(II)топтың элементтері

10.3E Органикалық химияға кіріспе

11.2А Аминдер мен аминқышқылдары

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3 минут

2 минут

І. Ұйымдастыру сәті.

Оқушылармен сәлемдесіп сабаққа деген назарын аударту.

Ой қозғау. Мұғалім сұрақ төңірегінде әңгіме жүргізу. Сұрақ кез-келген биология пәнімен байланысты болуы мүмкін. Мысалы

Биология пәнінен еске түсіріңіздерші, жасуша бөліну үшін не қажет? (Күтілетін жауап - энергия). Ал ағзада энергия қалай пайда болады? Жалпы ағзаның қозғалысы мен жұмысы қалай атқарылады?

Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Оқушылар дәптерлеріне жазып алады.

Презентация

Сабақтың ортасы

7 минут

4 минут

10 минут

10 минут

ІІ. Жаңа тақырыпты оқушылар іздену арқылы оқып біледі.

Мәтінмен жұмыс. Оқушыларға мәтінмен танысып кейін жұпта талқылау арқылы АТФ молекуласын блок-схема арқылы бейнелеуді сұрау. Оқушылар дәптерлеріне құрылысын түсіреді.

Бағалау: мұғалім комменті арқылы

Видео көрсетілімі арқылы АТФ гидролизінің жүруі мен оның маңызы оқушылармен талқыланады. Көрсетілім барысында сұрақтар туындаған жағдайда түсіндірме жүргізу.

Дифференциация: Физиологиялық ерекшеліктері бойынша жүргізіледі. Сұрақты мұғалім күрделендіріп сұрау арқылы жүргізеді.

Бағалау: мұғалім комменті арқылы

III. Білімді бекіту

Видеоға қатысты оқушыларға видеосұрақ тапсырмаларын тарату. Көрсетілім бойынша тапсырмадағы сұрақтарды орындау.

Бағалау: жұптық тексеру.

Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы. Алынған білімді тексеру мақсатында жүргізіледі. Жеке жұмыс түрінде болады.

Бағалау: бағалау критерийі бойынша жүргізіледі.

Мәтінмен жұмыс

https://www.youtube.com/watch?v=1zWDECL9xb0

Таратпа материал

Қалыптасытрушы бағалау тапсырмасы

Сабақтың соңы

4 минут

«Дөңгелек доп» көмегімен сабақта алған мәліметтер туралы бір-біріне сұрақ қою арқылы кілтті сөздердің оқушылардың естеріне қалғанына көз жеткізу. Мұғалім доптың көмегімен сұрақ қойып бастайды, оқушылар арықарай жалғастырады.

Доп

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Oқушылардың аудиалдық, визуалдық, кинестетиктік қажеттіліктері мен күрделілік деңгейі ескеріледі

Бағалау критерийлері бойынша;

Кері байланыс беру арқылы

Кабинетті желдету

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімде сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?

1:

2:



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?