Практикалық жұмыс: тепе-теңдікке әртүрлі факторлар әсерін зерттеу. Химия, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | 10.3А Химиялық тепе-теңдік | Мектеп: | |||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||
Сынып: | 10 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | ||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Практикалық жұмыс: тепе-теңдікке әртүрлі факторлар әсерін зерттеу. | ||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 10.3.3.4 әр түрлі факторлардың тепе-теңдіктің ығысуына әсерін тәжірибе жүзінде зерттеу | ||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||||
Жетістік критерийлері | - Ле Шателье принципін біледі - бұл принципті тепе-теңдіктің ығысуын анықтауға қолданады - жағдайлардың өзгерісін дұрыс болжайды | ||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар орындай алады: Тәжірибе нәтижелерін (ауызша немесе есеп түрінде) және қорытындыларын ұсыну Пәнге қатысты лексика мен терминология Тепе-теңдік, статикалық, динамикалық, қайтымды, өршіткі, Габер процесі, байланысу процесі, атомдық тиімділік Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Мен … кестесін құрдым Менің есептеулерім … көрсетті Мен … негізінде тәжірибе өткіздім …үшін теңдеу… болып табылады | ||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Сыйластық, ынтымақтастық (жұптық жұмыс барысында) Жауапкершілік (лабораториялық жұмыс барысында) | ||||||||||||||
АҚТ қолдану дағдылары | |||||||||||||||
Өмірмен байланыс | Тұрмыстағы түрлі қайтымды реакциялар, өндіріспен байланыс | ||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Физика (жылдамдық) | ||||||||||||||
Бастапқы білім | 9.1А Электролиттік диссоциация 10.1B Стехиометрия 10.2B Термодинамикаға кіріспе 10.2C Кинетика | ||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||
Сабақтың басы 0-2 мин | Ұйымдастыру сәті. | ||||||||||||||
Сабақтың ортасы 3-38 мин | Лабораториялық тәжірибе 1. Концентрацияның өзгерісі тепе-теңдіктің ығысуына әсерін зерттеу 2. Температура өзгерісінің химиялық тепе- теңдік күйіне әсерін зерттеу 3. Қышқылдық орта өзгерісінің тепе-теңдік күйіне әсерін зерттеу | Лабор. жұмыс № 1 Лабор. жұмыс № 2 Лабор. жұмыс № 3 | |||||||||||||
Сабақтың соңы 39-40 мин | Рефлексия. Кері байланыс. | ||||||||||||||
Үй жұмысы | Теориялық ақпаратты қайталау. | ||||||||||||||
Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||
Барлығы: -Ле Шателье принципін білу - динамикалық тепе-теңдік түсінігіне қоса тепе-теңдік бойынша алдыңғы сабақтарда енгізілген түсініктерді қайталау -Ле Шателье принципін біледі; Көбісі:- температура, концентрация мен қысым өзгерісінің тепе-теңдік күйіне әсерін болжай білу Кейбіреулері: - ерітіндінің қышқылдығы тепе-теңдікке қалай әсер ететінін білу | Бағалау оқушылардың сұрақтарға ауызша жауап беруі кезінде жүзеге асады. Қалыптастырушы бағалау жұмыстары мақсатты қаншалықты игергенін анықтайды. Лабораториялық жұмыстар барысында және нәтижесінде бағалау жүзеге асырылады. | Роданидпен абайлап жұмыс жасау қажет; оның концентрлі қышқылдармен әрекеттесуін болдырмау. Калийдың хроматы мен дихроматы өте қауіпті заттар. Қорғаныш көзілдірігін кию қажет. Қышқылдар және сілтілерілермен жұмыс жасағанда абай болу қажет. Кобальт тұздары өте қауіпті, қорғаныш көзілдірігін киіңіз.Қышқыл ерітіндісімен жұмыс жасағанда абай болыңыз. | |||||||||||||
Сабақбойыншарефлексия Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылғанба? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме? Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма? Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен? | |||||||||||||||
Жалпыбаға Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуғанеықпалетеалады (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарданегекөңілбөлуқажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?