Зертханалық жұмыс №4 «Химиялық реакциялардың жылдамдығының әртүрлі факторларға тәуелділіктерін зерттеу: температура, концентрация, қысым». Химия, 10 сынып, сабақ жоспары.
Раздел : Скорость химических реакции |
| ||||||||
Күні: | Мұғалім: | ||||||||
Сынып: 8 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||
Сабақ тақырыбы | Зертханалық жұмыс №4 «Химиялық реакциялардың жылдамдығының әртүрлі факторларға тәуелділіктерін зерттеу: температура, концентрация, қысым». | ||||||||
Осы сабақта Қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.3.2.1 Температураның, концентрацияның, химиялық реакциялардың жылдамдығына әсер етуін эксперименталды түрде зерттеу | ||||||||
Сабақ мақсаттары | Концентрация өзгеруіне байланысты химиялық реакция жылдамдығының өзгеру заңдылықтарын түсіндіру. Тәжірибе жұмыстарын жүргізу Бөлшектер теориясы тұрғысынан реакция жылдамдығының өзгерісін түсіндіру. | ||||||||
Жетістік критерийлері | Барлық оқушылар: • реакция жылдамдығының өзгеру заңдылықтарын түсіндіре алады • Эксперимент жүргізу • Реакция жылдамдығының концентрацияға тәуелділік сызбасын сызады Көп оқушылар: Бөлшектер теориясы тұрғысынан реакция жылдамдығының өзгерісін түсіндіреді Кейбіреулер: Реакция жылдамдығы және жаңа концентрацияның уақыты болжайды. | ||||||||
Тілдікмақсаттар | Пәнге қатысты лексика мен терминология Оқушылар терминологияны қолданады - реагенттердің концентрациясын, реакция жылдамдығын, тиімді соқтығысуды, Фразы: Реакция жылдамдығы үлкен/кіші концентрацияменең жылдам/баяу болды | ||||||||
Құндылықтардыдамыту | Ұқыптылық, командада жұмыс істеуі. | ||||||||
Пән аралық байланыстар | Физика-кинетикалық бөлшектер теориясы, математика-реакция жылдамдығын есептеу | ||||||||
Бастапқы білім | Химиялық реакция жылдамдығы | ||||||||
LessonOutline | |||||||||
Сабақ кезендері | Мұғалімнің іс-ірекеті | Іс-әрекет мақсаты | Оқушылардын іс-әрекеті | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 1-2мин | Сәлемдесу. Топтарға бөлу «Суретшілер» «Әртістер» | Сабаққа қатысу | Выбирают группу по интересу Қызығушылығы бойынша тобын таңдайды | ||||||
3 мин мин на выступление | Миға шабуылы: Концентрацияның жоғарылауы және концентрацияның төмендеуі заттардың өзара әрекетін бейнелеу міндеті. Сабақтың тақырыбына кіріспе | Сын тұрғысынанойлаудықабілетеріндамыту. | Оқушылар дескрипторлар бойынша құбылыстарды бейнелейди. («Сүретшілер» сурет арқылы, «Әртістер»сценка арқылы) | презентация | |||||
3 мин | Неліктен реакция жылдамдығы заттың концентрация артуымен жоғарылайды? | Бекіту мен дифференциациялар (аудиалдар, визуалдар) | Бейнекөрсетілім көреді, сұрақтарға жауап береді. | ||||||
1 мин | Сөйлемді аяқтау | Бекіту және дифференциация . | Сөйлемді аяқтау үшін сөздерді таңдайды. | ||||||
32 мин | Зертханалық жұмыстарды орындау | Эксперименталды дағдыларды дамыту, бақылау, жоғары білікті талдау және синтездеу, дифференциация-кинестетиктер | Эксперимент жасайды жәнетапсырмалардыорындайды | Зертханалықжабдықтар мен реагенттер | |||||
2 мин | Тақтаға диаграмма салу үшін Excel бағдарламасын пайдалану | АКТ-ныпайдалану, АКТ-менжұмысістеудағдыларындамыту | Біроқушы Excelбағдарламасынпайдаланаотырып, диаграмманысызады | Интерактивті тақта | |||||
2 мин | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет | Оқып үйренгенің, білгенің және жасай алатын нәрселерді талдайды. |
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларға қ андайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
Оқушылар: | Кері байланыс жасау арқылы; Тапсырмалар орындату арқылы | партада дұрыс отыруын қадағалау, слайдтардағы жазулардың көрнекі болуы |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылғанба? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме? Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма? Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен? | Бұлбөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіруүшінпайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Грузия қазақстандықтарға білім грантын бөлді
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды