Оксидтер. Зертханалық тәжірибе №6 Оксидтердің қасиеттерін зерттеу. Химия, 8 сынып, сабақ жоспары.
Бөлім: 8.4 А Бейорганикалық заттардың негізгі кластары. Генетикалық байланыс | Мектеп: | ||
Күні: | Оқытушының аты-жөні: | ||
Сынып: 8 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: | |
Сабақ тақырыбы | Оксидтер. Зертханалық тәжірибе №6 Оксидтердің қасиеттерін зерттеу | ||
Сабақтың оқу мақсаттары | 8.3.4.7 оксидтердің жіктелуін және қасиеттерін білу, олардың химиялық қасиеттерін сипаттайтын реакция теңдеулерін жаза білу | ||
Сабақтың мақсаты |
| ||
Бағалау критерийлері |
| ||
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты лексика мен терминология: Негіз, сілті, қышқыл, негіздік оксид, қышқылдық оксид Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Оксидттер жіктеледі..... Негіздік оксидттер әрекеттеседі...... Қышқылдық оксидттер әрекеттеседі ...... | ||
Құндылықтар/ | ЖА:
Жауапкершілік, тиянақтылық, тазалық, ұқыптылық | ||
Пән аралық байланыс | Биология, география, физика. | ||
ИКТ қолдану | Презентация, интерактивті тақта, ноутбуктер | ||
Алдыңғы білім | 8.2.В Стехиометриялық есептеулер 8.3.С Ерітінділер және еріткіш 8.2 А Зат мөлшері 8.1В заттардың формулалары және химиялық реакция теңдеулері |
Сабақ барысы | ||
Сабақ барысы | Жоспарланған іс-әрекеттер | Resources |
0 – 3 мин 3-25 мин 25-35 мин | Сәлемдесу. Психологиялық ахуал. Мұғалім сабақ тақырыбы және мақсатымен таныстырады. Оқушылар Лабораториялық тәжірибе істеуге кіріседі. Көміртегі оксидінің сумен, магний оксидімен, натрий гидроксидімен әрекеттесуі. Кальций оксидінің сумен, хлорсутекті қышқылмен, көмірқышқыл газымен әрекеттесуі. Алюминий оксидінің хлорсутекті қышқылмен, натрий гидроксидімен әрекеттесуін зерттеу. Мұғалім оксидттердің химиялық қасиеттеріне сызбанұсқа таратады , оқушылар жұпта осы сызбанұсқаны жүзеге химиялық реакциялар көмегімен асырады. Мысалы натрий оксиді және күкірт оксиді негізінде. Мұғалім оқушыларды бақылап дұрыс бағытайды. Жұмыстарын дұрыс орындаған оқушылар басқаларына көмек көрсетеді. | Презентация 1,2,3 слайд Жұмыс парағы Презентация 4 слайд Презентация. 5 слайд |
30-35 мин 36-40 мин | Сабақ қорытындысы:
Рефлексия: «Пияз сақиналары» оқушылар екі шеңбер құрады, бір-біріне бетпе-бет. Ішкі щеңбер оқушылары оксид атайды, сыртқы щеңбер оқушылары оксид типін атайды. Шеңбер ылғи қозғалыста болады. | Презентация 6 слайд Презентация 7 слайд |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?