Химиялық элементтер, қосылыстар және адам ағзасы. Қоректік заттарға тест. Химия, 7 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.
Сабақжоспары
САБАҚ: 7.3A Химиялық элементтер, қосылыстар және адам ағзасы 2-сабақ : Қоректік заттарға тест. | Мектеп: ФМБ НЗМ Шымкент қ. | |||||||
КҮНІ: 12.01.2017 | Мұғалім: Әсілбекова А.Ә. | |||||||
СЫНЫП: 7 | Қатыспағандар қатысқандар: | саны: | ||||||
Осы сабақ мүмкін ететін оқыту мақсаты | Кейбір қоректік заттарды: көмірсулар (қант, крахмал) нәруыз, майларды ажыратады және оларды анықтау; Практикалық жұмыс «Тағам құрамындағы қоректік заттарды анықтау» | |||||||
Сабақтың түрі | Жаңа оқу материалын игерту | |||||||
Сабақ мақсаты |
| |||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||
Тілдік мақсаттар
| Тағам топтарының түрлері мен қызметін сипаттай алады. | |||||||
Жахандық азаматтықты дамыту | Алынған білімді өмірде қолдана білу | |||||||
Құндылықтарды дарыту
| Оқушылармен жахандық азаматтық, ашықтық құндылығы бойынша талқылау. | |||||||
Пәнаралық байланыстар | Ағылшын тілі-кілтті сөздер, биология адам ағзасына әсері | |||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта | |||||||
Алдыңғы білім | Қарапайым химиялық реакциялар | |||||||
Жоспар | ||||||||
Жоспарланғанмерзімдер | Жоспарланғаніс-әрекет | Ресурстар | ||||||
Басы 5 минут | І. Өтілген тақырыпты пысықтау. Активити: Оқушылар берілген тізімдегі заттарды үш топқа жіктейді: көмірсу, май, ақуыз Іс-әрекет түрі: жұптық Бағалау: кері байланыс арқылы | Тапсырма парағы | ||||||
Ортасы 3 минут 12 минут 5 минут 13 минут | ІІ. Жаңа тақырыпты талқылау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Тағам өнімдеріндегі майды, ақуызды, көмірсуды анықтау үшін жүргізілетін тестінің түрлерімен таныстыру. «Тағам іздегіш» – тағам өнімдерін тестілеу ойынын жүргізу. http://www.bbc.co.uk/bitesize/ks3/science/organisms_behaviour_health/food_detective/activity/ 1.Оқушылар видеоойын бойынша сәйкес кестеде әрбір тесттің қалай жүргізілетінін толтырады. Тапсырма бойынша кері байланыс жүргізу. Іс-әрекет түрі: жеке Бағалау: бағалау дескрипторлары арқылы
ІІІ. Сабақты бекіту. Активити: тест нәтижесі бойынша тағамның негізгі құраушыларын анықтайды; Орындалған тапсырма бойынша сұрақ-жауап жүргізу. Іс-әрекет түрі: жеке Бағалау: бағалау дескрипторлары арқылы
ІV. Алынған білімді практикада қолдану. Практикалық жұмыс: Тағамдық заттардың әр түрі үшін стандарты тесттерді жүргізеді Іс-әрекет түрі: топтық Бағалау: кері байланыс арқылы Дифференциация: Барынша ұғымтал оқушылар тапсырманы жеке орындайды немесе тест нәтижесі бойынша қоректік заттарды анықтауға тапсырма парағын беруге болады; Үлгерімі орташа, төмен оқушыға қолдау көрсетуге болады. Бағалау дескрипторлары: Барлық оқушылар: тағамның негізгі түріне бай азық-түліктерді біледі Көпшілік оқушылар: тағам түрлеріне жүргізілетін тестілеуге қажетті реактивтерді анықтай алады Кейбір оқушылар: тағам құрамындағы көмірсу, май, ақуызды тестінің нәтижесі бойынша анықтай алады. | Бейнеролик Тағам тест жүргізу кестесі Жұмыс парағы Зертханалық жұмыс инструкциясы | ||||||
Соңы 2 минут | Бағалау : Орындалған тапсырма бойынша кері байланыс жасау. Үй тапсырмасы:Өзінің тамақтану рационын құру | |||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||
Дифференциация – кең қолдауды қалай орындамақсың? Барынша ұғымтал оқушыларға қандай тапсырмалар жоспарлап отырсың? | Бағалау- Оқушылар білімін қалай тексеруді жоспарлайсың? | Айқаспа оқу сілтемелері Денсаулық пен қауіпсіздікті тексеру АТ-сілтемелер Шамаларға сілтемелер | ||||||
Барлық оқушылар: тағамның негізгі түріне бай азық-түліктерді біледі Көпшілік оқушылар: тағам түрлеріне жүргізілетін тестілеуге қажетті реактивтерді анықтай алады Кейбір оқушылар: тағам құрамындағы көмірсу, май, ақуызды тесттінің нәтижесі бойынша анықтай алады. | Сұрақ-жауап, бағалау дескрипторлары, кері байланыс арқылы | Бірегейлік және сындарлық оқушылардың тәжірибеден алған деректерді өңдеу кезінде қолданатын әдіс-тәсілдері арқылы байқалады. Жұптасып және топта жұмыс, сондай-ақ бір бірімен және мұғаліммен жұмысты талқылау басқалар пікірін құрметтеуді және бір-бірімен және мұғаліммен тиісті үлгіде араласу қасиетін дамытуы керек. Құралдарды пайдалану, химикаттармен жұмыс істеу және нұсқаулықты дәл сақтау оқушының сау және қоршаған ортаға назар аудару туралы сезімін дамытып басқалармен жұмыс істеген жағдайда кейбір шамада қауіпсіздік шараларын сақтауда жауаптылығын көрсетеді. | ||||||
Дифференциация Сабақ мақсаты/зерттеу мақсаты дұрыс қойылды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқу атмосферасы қандай болды? Менің жоспарлаған дифференциациям жақсы жұмыс істеді ме? Мерзімге сидыра білдім бе? Менің жоспарым бойынша қандай өзгерістер болды және неге? | Сабақ бойынша ой жүгірту үшін бос бағананы пайдалану керек. Сол жақтағы бағанадан сабақ туралы анағұрлым маңызды сұрақтарға жауап беру керек. | |||||||
Сабақтың басындағы тағамдардың атауларын ағылшынша сурет арқылы оқу оқушылардың қызығушылығын оятты. «Тағам іздегіш» ойыны арқылы видеоны түсіндіріп отыру керек арасында, кейбір оқушылар кестені видео арқылы толтыруда қиналды. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?