"Биоинформатика" туралы түсінік беру. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.
Тарау; 1.3 Биомедицина және биоинформатика | Мектеп: | ||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||
Сыныбы: 11 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | "Биоинформатика" туралы түсінік беру | ||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.4.3 – биоинформатика туралы түсіндіру | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты |
| ||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат | Пәнге қатысты лексика мен терминология: биоинформатика, генетика, молекулярлық биология, ДНҚ, нуклеотидтер тізбегі, геномика, протеомика, биополимерлер, секвенирлеу, скрининг.
| ||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Бұл сабақ оқушылардың бойында келесі құндылықтарды академиялық адалдығын, жауапкершлігі мен көшбасшылығын, ұжымда жұмыс жасау қабілеттерін дамытуға бағытталады. | ||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Генетика, биотехнология, биофизика, биохимия | ||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білімдер: | Биотехнология маңызы, бөлімдері | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы | Ұйымдастыру бөлімі. I.Эмоционалды көңіл күй. Көзді жаттықтыру. II. Ой қозғау. Видео қарау: «Что такое биоинформатика»
Сабақ тақырыбы мен мақсаттарын анықтау. Бағалау критерийлерін анықтау.
III. Жаңа материалды игеру. Іс-әрекет түрі: жеке жұмыс (қабылдау қабілеттері бойынша дифференциация) Оқушылар берілген дидактикалық материалдарды немесе видеоматериалд карап, «Биоинформатика – болашақ мамандығы, оның оң және теріс жақтары» тақырыбына ауызша баяндама жасайды. Оқушылар материалдарды өздері таңдайды. ФБ: Өзара талқылау IV. Іс-әрекет түрі: топтық жұмыс Оқытушы оқушыларды 3 топқа бөліп, қажетті дидактикалық материалдар таратады
Әр топ сынып алдында өз жұмыстарын қорғайды.
Бағалау: өзара бағалау, оқытушының кері байланысы | https://www.youtube.com/watch?v=nsYS47jFF8o Презентация Тарапта материалдар (Қосымша 1) немесе видеоролик: Профессия биоинформатика https://www.youtube.com/watch?v=f8-OVjY6yRs Таратпа материалы (Қосымша 2,3)/ интернет ресурс Ноутбук, қағаз А3, маркерлер, түрлі түсті қарындаштар | |||||||||||||||||||||||
Сабақ соңы | V. Рефлексия
| Стикерлер | |||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың ой-қозғау бөлімінде әр түрлі деңгейде жауапты қажет ететін сұрақтар қолданылады. | Сабақтың ой қозғау бөлімінде сұрақтармен алдыңғы білім тексеріледі Оқушылар сызбалар/постерлер жасайды және талқылайды | Сыныпта қозғалу барысында қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтау. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?