Ағзаларды клондау тәсілдері. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Биотехнология | Мектеп: ХББ НЗМ, Алматы қаласы | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақ тақырыбы | Ағзаларды клондау тәсілдері | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
| |||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||
Бағалау критерийлері | 1. Клондау кезеңдерін түсіндіріңіз. 2. Клондау процесінің кезең-кезеңін салады 3. Аналитикалық сұрақтарға жауап береді. | |||||||
Дағдылар |
| |||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар: клондау кезеңдерінің сипаттамасын бергенде терминдерді ағылшын тілінде пайдалана біледі Пәндік лексика және терминология Клон, клондау, соматикалық жасуша, ядро, эмбрион, сурагат ана, бағаналы жасушалар, овоцит, терапиялық клондау Репродуктивті клондау | |||||||
Құндылықтарды дарыту: | Тақырып барысында тасымалдау түрлерін зерттеу арқылы физика заңдарына бағынатын жасушалық құбылыстардың өмірлік маңызды тұстарын оқып үйренеді,ғылыми –практикалық бағытта жұмыс жасау дағдылары қалыптасады | |||||||
Пәнаралық байланыстар: | Биология-физика,биология-химия ғылымдарының арасындағы байланысты орнату | |||||||
АКТ қолдану дағдылары: | Компьютерлермен,инретактивті тақтамен,ғаламтор желісімен жұмыстар жасау | |||||||
Бастапқы білім | Микробиология және биотехнология, биотехнология әдістері, гендік инженерия - 9, 10,11 сынып | |||||||
Сабақтың барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер | Ресурстар | ||||||
0-3 мин 3-5 мин 6-15 мин 15-25 мин 25-35 мин 35-40 мин | (С) Ұйымдастыру, оқушыларды түгелдеу Ой қозғау: Оқушыларға клондардың суреттерін көрсету арқылы сабақ тақырыбын ашу (С) Оқушыларды сабақ тақырыбы, сабақ және оқу мақсаттары және бағалау критерийлерімен таныстыру (Ж) Жануарларды клондаудың бейнесіне қарай отырып клондау кезеңдерін дидактикалық материалғы сүйене отырып анықтау (С) Оқушылар әр түрлі карточкалардыға терминдерді пайдаланып өсімдік және жануарларды клондау әдістерін түсінеді, мұғалімнің түсіндірмесі (Ө) Оқушылар алынған нәтижелерді қолдана отырып клондау графигін дәптерлеріне тұрғызады (С) Кері байланыс орнату: Оқушылардың жасаған жұмыстарын тексеріп, қалыптастырушы бағалау алу (С) Рефлексия: - Біз не істедік? Клондау не үшін керек? Клондау дұрыс па/ бұрыс па? Үй тапсырмасы: Өсімдіктер мен жануарларды клондау ерекшеліктері туралы көбірек ғылыми мәліметтер жинау | Презентация Слайд 1 Бейнесызбалар Дидактикалық материал Карточкалар | ||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||
Нәтижесі бойынша және жұмыс парағын бағалау арқылы | Жеке және жұптық жұмыс парақтары | Студенттер зертханалық жұмысты орындау кезінде денсаулыққа қауіптілігін ұғынады | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?