"Рекомбинантты дезоксирибонуклеин қышқылы" ұғымы. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Биотехнология | Мектеп | |||||||||||
Күні | Мұғалімдер: | |||||||||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | "Рекомбинантты дезоксирибонуклеин қышқылы" ұғымы. | |||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 11.4.3.2 рекомбинантты дезоксирибонуклеин қышқылы алу тәсілдерін түсіндіру | |||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар: Рекомбинантық ДНҚ терминіне анықтама бере алады | |||||||||||
Тілдік мақсаттар | Тақырыпқа қатысты лексика мен терминология: Нуклеин қышқылы, ДНҚ, РНҚ, репликация | |||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Адалдық, серіктестік, үштілділік, жауапкершілік және үздіксіз оқу. | |||||||||||
Пәнаралық байланыстар
| биотехнология, анатомия, микробиология | |||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | PowerPoint презентациясы https://dnalc.cshl.edu/resources/3d/20-mechanism-of-recombination.html | |||||||||||
Алдыңғы білім | Микробиология және биотехнология: 9 Көбею: 7 Жасушалық цикл: 9, 10, 11. Жасушалық биология: 8, 10 Молекулалық биология: 8,10 | |||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар | ||||||||||
Сабақтың басы 0-5мин | Ұйымдастыру кезеңі Ми шабуылы Оқушыларға бейнебаянды ұсыну Сұрақтарға жауап беру: a) «Рекомбинантты ДНҚ» термині нені білдіреді? b) Бұл ДНҚ қалай түзіледі? с) Бұл үдеріске қандай ферменттер қатысады? Сабақ тақырыбың мақсатыңанықтау. Бағалу критерийді ұсыну. | https://dnalc.cshl.edu/resources/3d/20-mechanism-of-recombination.html | ||||||||||
Сабақтың ортасы 5-35 | Сабақтың негізгі бөлімі (G) рекомбинантты ДНҚ ұғымын түсіну үшін оқушылар ақпаратпен танысады. Сұрақ құрастырады. Ротация тәсілі арқылы бір біріне сұрақ қойып шығады.
| Қосымша 1 | ||||||||||
Сабақтың соңы 35-40 | Рефлексия Сіз жақсысыз! Ең жақсы сұрақты анықтау | |||||||||||
Диференцация - қалай қосымша қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті оқушыларға қалай қарсы шығуды жоспарлайсыз? | Бағалау - оқушылардың оқуын қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік ережелері | ||||||||||
Аудиовизуалды білім алушылар: Демонстрация Ауызша оқитындар: пікірталас Оқырмандар: Зерттеу | Оқыту алдындағы бағалау: КШ Тапсырманы бағалау: жеке жазбалар Оқудан кейінгі бағалау: Эссе жазу және студенттік журнал | Стандартты үміттер | ||||||||||
Рефлексия Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары нақты болды ма? Барлық оқушылар LO-ға қол жеткізді ме? Егер жоқ болса, неге? Жоспарланған саралау жақсы жұмыс жасады ма? Мен уақытты ұстандым ба? Мен өз жоспарымнан қандай өзгерістер жасадым және неге? |
| |||||||||||
Қорытынды бағалау Қандай екі нәрсе өте жақсы өтті (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алар еді (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Бұл сабақта мен келесі сабақ туралы хабардар ететін сынып немесе жеке тұлғалардың жетістіктері / қиындықтары туралы не білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?