Грамм оң және грамм теріс бактериялар және олардың құрылыс ерекшеліктері. Өкілдері. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.
Бөлім: Биотехнология | Мектеп: | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы: | Грамм оң және грамм теріс бактериялар және олардың құрылыс ерекшеліктері. | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.3.1 грамм оң және грамм теріс бактерияларды салыстыру | ||||||
Сабақ мақсаттары
| Бактериялардың құрылымы туралы білімді қалыптастыруды жалғастыру, оқушылардың грамм оң және грамм теріс бактериялардың құрылымы туралы білімдерін бекіту. | ||||||
Бағалау критерийлері | Грамм оң және грамм теріс бактерияларға тән ерекшеліктерді сипаттайды | ||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар алады: Грамм оң және грамм теріс бактериялардың айырмашылықтарын сипаттау, талдау және түсіндіру Диалог / хат үшін пайдалы сөз тіркестерінің сериясы: Грамоң бактериялардың жасушалық қабырғасының негізгі компоненті-көп қабатты пептидогликан. Грамтеріс бактериялардың жасушалық қабырғасының құрамына сыртқы мембрана… | ||||||
Құндылықтарды дарыту
| Өзгелердің пікіріне құрметпен қарауды тәрбиелеу, коммуникативті құзыреттілік деңгейін арттыру; ынтымақтастық қабілетін қалыптастыру; команда құру. | ||||||
Пәнаралық байланыстар | Химия - бактерияларды бояу | ||||||
АКТ қолдану дағдылары | Power Point | ||||||
Бастапқы білім | Микробиология және биотехнология: 7, 8, 9, 11 Ағзалардың биоалуантүрлілігі: 6, 7, 11 | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақ басы 1 мин | Ұйымдастыру сәті (сәлемдесу) Мұғалім сабақтың тақырыбын және оқытудың мақсатын атайды. | Слайд 1 | |||||
Сабақ ортасы 5 мин 4 мин 5 мин 5 мин 2 мин 5 мин 8 мин | (I) Оқушылар мәтінмен жеке жұмыс жасайды, жетіспейтін сөздерді кірістіреді (әлсіз оқушыларға сөздерді ұсынуға болады). Өзара бағалау Оқушылар жұптасып, басқа оқушылардың жұмысын бағалау үшін дескриптор көмегімен бір-бірінің жұмысын тексереді. (Р) Оқушылар жұппен жұмыс жасайды және грамм оң бактериялардың жасуша қабырғасының құрылыс сызбасын жазады. Содан кейін грамм теріс бактериялардың жасуша қабырғасына тән белгілерді көрсетеді. (G) Оқушылар топта ақпарат алмасып, жауаптарын толықтырады. Өзін-өзі бағалау (оқушылар дескрипторларды қолдана отырып, жұмыс барысында не жүзеге асты және неге назар аудару керек екенін атап өтеді) (Р) Оқушылар Венн диаграммасын толтырады (грамм-оң және грамм теріс бактериялардың құрылымын салыстырады). Содан кейін, жұптасып, оқушылар ақпарат алмасады. ҚБ тапсырма (Оқушылар тапсырмаларды орындайды) Мұғалімнің бағалауы (тапсырмаға арналған дескрипторларға сәйкес) | Слайд 2 Дидактикалық материал Слайд 3 Слайд 4 Дидактикалық материал_ Слайд 6 Слайд 5-7 Cлайд 8 Дидактикалық ақпарттар | |||||
Сабақ соңы 5 мин | Білім берудегі рефлексия: «Ассоциациялар» Оқушыларды бірнеше топқа бөлу, олар терминдерге ассоциация жазады: грамм оң және грамм теріс бактериялар. Ақпарат алмасу. Үйге тапсырма: грамм оң және грамм теріс бактериялардың құрылымдық ерекшеліктерін білу. | Слайд 9 | |||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
Соңғы нәтиже бойынша саралау: білімді бекіту кезеңінде, тест. | Өзін-өзі бағалау, өзара бағалау - білімді бекіту кезеңінде. | Биология кабинетінде қауіпсіздік ережелерін сақтау |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?