Оптикалық және электронды микроскоптардың ажырату және үлкейту арасындағы айырмашылық. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жасуша биологиясы | Мектеп: | ||||||||||
Кәсіби даму мақсаты: | |||||||||||
Күні: | Мұғалім: | ||||||||||
Сынып: | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Оптикалық және электронды микроскоптардың ажырату және үлкейту арасындағы айырмашылық | ||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаты |
| ||||||||||
Сабақтың мақсаты | Оптикалық және электронды микроскоптардың ажыратымдылығы мен үлкейтуін ажыратыңыз. | ||||||||||
Бағалаукритерийлері | • Студент микроскоптың ажырату және үлкейту ұғымдарын ажыратады және түсіндіреді.
• Студент оптикалық және электронды микроскоптарды салыстырады.
| ||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Тақырыпқа қатысты лексика мен терминология Көздің кеңеюі, линзаның үлкейтілуі, үлгінің өлшемі, масштабы, ұлғаюы, ажыратымдылығы, электронды микроскоп, жарық микроскопы.
Сөйлесу мен жазуға арналған пайдалы сөз тіркестер. Микроскоп астында үлкейту ______ объективпен жүреді. Оптикалық және электронды микроскоптардың үлкейтуі мен ажыратымдылығын салыстырыңыз. Электронды микроскоптың ұлғаюы жарық микроскопына қарағанда ____ құрайды. Электронды микроскоптың ажыратымдылығы жарық микроскопына қарағанда _____________ құрайды. | ||||||||||
Құндылықтардыдарыту: | « Логикалық ойлау қабілеттері» | ||||||||||
Пәнаралықбайланыстар: | Физика | ||||||||||
АКТ қолдану дағдылары: | Интерактивті тақта, интернеттегі мақалалармен жұмыс . | ||||||||||
Алдыңғы білім |
| ||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||
Сабақ кезеңдері | Сабақ кезеңдері | Оқыту ресурстары | |||||||||
Сабақтың басталуы: 0-5 минут | Алдыңғы білімді бекіту:
Микроскоптың мақсаты не?
Жауап: Микроскоп объектінің немесе үлгінің үлкейтілген суретін алу үшін қолданылады.
Тақырыпқа кіріспе және жетістік критерийлері. ( W ) Мұғалім сұрайды: «Осы терминдер қалай аударылады?» Жауаптар келесі слайдта көрсетілген. | Ppt | |||||||||
Сабақтың ортасы 6- 10 минутқа дейін
11-16 минут
17 - 20 минут
21 - 30 минут | (I, P, W) Ойлан - жұп - Бөліс - CLIL әрекеті. Алдымен оқушылар бір минутқа жеке ойланады, идеяларын дәптерге жазып алады, содан кейін жұппен ақпарат алмасады (1 минут), содан кейін сабаққа қатысады.
Өз бетімен - жұппен - сыныппен бөлісу. Сұрақ: Ойланыңыз және талқылаңыз, үлкейту мен ажыратудың айырмашылығы неде?
Өзін-өзі бағалау: жауаптар келесі слайдта көрсетілген.
(W) (T) - мұғалім ажыратымдылық туралы ақпаратты толығырақ ұсынады.
Қалай ойлайсыз, ұлғайту және ажырату қабілеттері қандай микроскопта күштірек? Өзін-өзі бағалау үшін келесі слайдта жауап берілген.
(I) жеке оқу: студенттер оптикалық және электронды микроскоптардың үлкейтуі мен ажыратымдылығы неде екенін табу керек.
Ескерту: үлкейту және ажыратымдылық параметрлері ақпарат ресурсы мен микроскопқа байланысты өзгеруі мүмкін.
Рейтинг: шындық - жалған.
Мұғалім мәлімдемелерді көрсетеді, ал оқушылар карточкаларын «жалған» немесе «шындық» көрсетеді, жауаптар өзін-өзі бағалау сұрақынан кейін келесі слайдта көрсетіледі. | Ppt
Ppt
Ppt
https://microbiologinfo.com/differences-between-light-microscope-and-elektron-microscope/ немесе 1 қосымша
PPT презентациясындағы сұрақтар , Басып шығару карталары - 2 қосымша
| |||||||||
Сабақтың соңы 36 - 40 минут | Кері байланыс:
Сабақта не түсіндіңдер?
Сабақта нені түсінбедің?
Сіз не туралы көбірек білгіңіз келеді? | ||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||
| Бағалау – сіз оқушылар білімін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз. Оқушылардың топпен іс-әрекетте белсенді әрекетін,өз пікірін жеткізе алуын ескеремін | Оқуаралық байланыстар Денсаулық сақтау және қауіпсіздік қағидаларын орындау. Байланыс АКТ | |||||||||
Рефлексия Сабақтың мақсаттары/Оқу мақсаттары шынайы ма? Сіз бүгін не оқып білдіңіз? оқу атмосферасы қандай болды? Мен дайындағаноқудифференциациясытабыстыма? Мен уақыттысақтадым ба? Мен жоспарғақандайөзгерісенгіздімжәне неге? | |||||||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі ең табысты (сабақ беру мен оқытуды қарастырыңыз)? 1:Оқыту және таныту Қандай екі мезет сабақты жақсарта алар еді (сабақ беру мен оқытуды қарастырыңыз)? 1:Өзіндік жұмыс жасату арқылы есте сақтау қабілетін арттыру танымын дамыту. 2: Мен сабақтан топ пен жекелеген адамдар туралы маған келесі сабаққа дайындалуға көмек беретіндей не білдім? Топтардың жұмысын жандандыру.Сұлбаны құрастырудың бағыттаушы үлгі суреттерді қабырғаларға іліп қою. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?