Өсіргіш заттар, олардың өсімдіктердің өсуіне әсер ету механизмі Практикалық жұмыс «Өсімдіктің өсуі мен дамуына ауксиннің әсерін зерттеу». Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 11.2В Координация және реттелу Күні: Сынып: 11 | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқан оқушылар саны: Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Өсіргіш заттар, олардың өсімдіктердің өсуіне әсер ету механизмі Практикалық жұмыс «Өсімдіктің өсуі мен дамуына ауксиннің әсерін зерттеу» | |||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 11.1.7.3 өсімдіктердің өсуіне стимуляторлардың (өсіргіш заттар) әсер ету механизмін зерттеу | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Оқушылар:
| |||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар өсімдіктердің өсуіне стимуляторлардың (өсіргіш заттар) әсер ету механизмін сипаттайды және өсімдіктің өсуі мен дамуына ауксиннің әсерін түсіндіреді. Нәтижелерді талдайды және кестенің әрбір бағандарын дұрыс толтырады, өз бақылаулары бойынша қорытынды жасайды. | |||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар өсімдіктердің өсуіне стимуляторлардың (өсіргіш заттар) әсер ету механизмін сипаттайды (жазылым дағдылары) Пәндік лексика және терминология:
| |||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық:
Патриотизм және азаматтық борыш:
Өмір бойы оқу:
| |||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Химия, физика | |||||||||||||||||||||||||
АКТ дағдылары | Интернет көздерін пайдалану | |||||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Координация және реттелу: 7-10 сыныптар | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 0-1 мин | Сабақты ұйымдастыру
| |||||||||||||||||||||||||
2-6 мин | Ой қозғау Миға шабуыл
Оқушылар өз ойларын ортаға салады, мұғаліммен талқылайды Сол арқылы практикалық сабақтың тақырыбына шығады. Мұғалім оқушылармен бірге сабақтың мақсаттарын анықтайды. (сабақтың мақсатын тақтаға жазып қоюға болады) Оқушылардың қауіпсіздік ережесін сақтауларына назар аудару (халаттың болуы, халаттың түймеленуі, шаштың жинақы болуы, партада артық заттардың болмауы, т.б.) | Презентация | ||||||||||||||||||||||||
7-8 мин | Ұғыну Оқушылар практикалық жұмыстың мақсатын және болжамын анықтайды. Құрал-жабдықтармен және жұмыс барысымен танысады | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 9-33 мин | Жұппен жұмыс Практикалық жұмыс парақшасы арқылы жұмысты ұқыпты орындау Берілген сұрақтар арқылы сабақты қорытындылау | Практикалық жұмыс парақшасы | ||||||||||||||||||||||||
34-36 мин | Бейнежазба арқылы сабақты бекіту «Phototropism» (ағылшын тілінде) | ИТ, видео | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 37-40 мин | Кері байланыс. Бүгінгі сабақтың мақсатына жеттік пе? (сабақтың мақсатына оралу) Қиындық тудырған сұрақтарды анықтау. Рефлексия «Бүгін мен сабақта…» … білдім … үйрендім … істей аламын Үй тапсырмасы. Ақпаратпен жұмыс. Биология Грин, Стаут, Тейлор 2 том, 244-270 бет | |||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау | ||||||||||||||||||||||||
Қабілеті төменірек оқушыларға қолдау көрсету тәсілдері бойынша саралау жасалады. | Оқушылардың практикалық парақтағы сұрақтарға жауап жазу арқылы жазылым, оқылым дағдылары дамиды. Қиындық тудырған сұрақтарды анықтау. | Биология кабинетінде жұмыс істеген кезде қауіпсіздік техникасы сақталады. | ||||||||||||||||||||||||
Рефлексия Оқу мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? ОМ барлық оқушылар жетті ме? Егер жетпесе, онда неге? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыт бойынша кезеңдері сақталды ма? Сабақтан жоспарынан тыс өзгерістер болды ма және неге? |
| |||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?