Грамм оң және грамм теріс бактериялар және олардың құрылыс ерекшеліктері. Өкілдері. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.
Бөлім: Биотехнология | Мектеп: | |||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||
Сабақ тақырыбы: | Грамм оң және грамм теріс бактериялар және олардың құрылыс ерекшеліктері. Өкілдері. | |||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.3.2 -грамм оң және грамм теріс бактерияларды зерттеу | |||
Сабак түрі | Жаңа тақырып | |||
Сабақ мақсаттары | Грамм оң және грамм теріс бактериялардың жасушалық қаңқа құрылыстарының ерекшеліктерін анықтау Грамтеріс және грамоң бактериялар қабырғалары құрылысының айырмашылықтары мен ұқсастықтарын сипаттау Құрылысы бойынша бактерияларды анықтау | |||
Бағалау критерийлері | Грамоң және грамтеріс бактериялардың жасушалық қабырғалары құрылысының ерекшеліктерін атайды Грамтеріс және грамоң бактериялар қабырғалары құрылысының айырмашылықтары мен ұқсастығын көрсетеді Құрылысы бойынша бактерияларды анықтайды | |||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар алады: Грамоң және грамтеріс бактериялардың айырмашылықтарын сипаттау, талдау және түсіндіру Диалог / хат үшін пайдалы сөз тіркестерінің сериясы: Грамоң бактериялардың жасушалық қабырғасының негізгі компоненті-көп қабатты пептидогликан. Грамтеріс бактериялардың жасушалық қабырғасының құрамына сыртқы мембрана… | |||
Құндылықтарды дарыту | ||||
Пәнаралық байланыстар | Химия пәні | |||
АКТ қолдану дағдылары | Демонстрациялық видео көрсету барысында, бактерия қаңқасы суретін көрсетуде – АКТ-ны пайдаланады | |||
Бастапқы білім | Микробиология және биотехнология: 7, 8, 9, 11 Ағзалардың биоалуантүрлілігі: 6, 7, 11 | |||
Сабақ барысы | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Сабақтың жоспарланған кезеңдері | ||
0 – 10 мин 10-15 мин 15-20 мин 20-30 мин 30-35 мин | 1. Ұйымдастыру сәті. 2. Өткен материалды қайталау. Жеке жұмыс. Мұғалім бактерия суретін таратады, оқушылар жасушаның құрылымын атап өту керек. Мұғалім тақтада сурет құрылымының дұрыс белгілерін көрсетеді. Оқушылар бірбірін бағалайды. 3. Оқушылар сұрақтарға жеке жауап беруі керек - содан кейін жұпта ойланып, одан әрі топтарда талқылауы керек. Мұғалім тақырыпты және оқу мақсатын ашу үшін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қояды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты қалыптасады. Сабақтың мақсатына қарай оқушылар бағалау критерийлерін анықтайды. 4. Грамоң және грамтеріс бактериялар құрылысының айырмашылығы туралы бейне көру. Бейне көру кезінде мұғалім оқушылар жауап беруі тиіс сұрақтардан парақтар таратады. 5. Мұғалім оқушылардың жауаптарын тексереді,түсіну қиын болған сәттерді түсіндіреді. 6. Қалыптастырушы бағалау жұмысын орындау | Қосымша 1 https://www.youtube.com/watch?v=HO9aFJU3aws Қосымша 2 Қосымша 3 | ||
35-40 мин | Кері байланыс. Мен бұрын ойладым ..., енді білемін … Оңай түсіндіре аламын ... Ешқашан түсіндіре алмаймын … | |||
Дополнительная информация |
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?