Грамм оң және грамм теріс бактериялар және олардың құрылыс ерекшеліктері. Өкілдері. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.
Бөлім: Биотехнология | Мектеп: | |||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||
Сабақ тақырыбы: | Грамм оң және грамм теріс бактериялар және олардың құрылыс ерекшеліктері. Өкілдері. | |||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.3.2 -грамм оң және грамм теріс бактерияларды зерттеу | |||
Сабак түрі | Жаңа тақырып | |||
Сабақ мақсаттары | Грамм оң және грамм теріс бактериялардың жасушалық қаңқа құрылыстарының ерекшеліктерін анықтау Грамтеріс және грамоң бактериялар қабырғалары құрылысының айырмашылықтары мен ұқсастықтарын сипаттау Құрылысы бойынша бактерияларды анықтау | |||
Бағалау критерийлері | Грамоң және грамтеріс бактериялардың жасушалық қабырғалары құрылысының ерекшеліктерін атайды Грамтеріс және грамоң бактериялар қабырғалары құрылысының айырмашылықтары мен ұқсастығын көрсетеді Құрылысы бойынша бактерияларды анықтайды | |||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар алады: Грамоң және грамтеріс бактериялардың айырмашылықтарын сипаттау, талдау және түсіндіру Диалог / хат үшін пайдалы сөз тіркестерінің сериясы: Грамоң бактериялардың жасушалық қабырғасының негізгі компоненті-көп қабатты пептидогликан. Грамтеріс бактериялардың жасушалық қабырғасының құрамына сыртқы мембрана… | |||
Құндылықтарды дарыту | ||||
Пәнаралық байланыстар | Химия пәні | |||
АКТ қолдану дағдылары | Демонстрациялық видео көрсету барысында, бактерия қаңқасы суретін көрсетуде – АКТ-ны пайдаланады | |||
Бастапқы білім | Микробиология және биотехнология: 7, 8, 9, 11 Ағзалардың биоалуантүрлілігі: 6, 7, 11 | |||
Сабақ барысы | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Сабақтың жоспарланған кезеңдері | ||
0 – 10 мин 10-15 мин 15-20 мин 20-30 мин 30-35 мин | 1. Ұйымдастыру сәті. 2. Оқушыларға видео үзінділерін көрсетіп, бейненің не туралы екенін сұраңыз. Мұғалім сұрақ қояды:
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты қалыптасады. Сабақтың мақсатына қарай оқушылар бағалау критерийлерін анықтайды. 3. Топтық жұмыс. Оқушылардан әр түрлі көздермен танысып, жасалған критерийлерге сәйкес постер түрінде жұмыс көрсетуді сұраңыз. 1 топ – грамоң бактериялар 2 топ-грамтеріс бактериялар Топтарды бағалау критерийлері:
Студенттердің әр тобы өз постерін басқа сынып оқушыларына қысқаша ұсынады. Басқа студенттер өз дәптерлеріне жазба жасайды. 5. Студенттер Вена диаграммасын толтырады. Оқушылар жауапты талқылайды және бір-бірін бағалайды 6. Қалыптастырушы бағалау жұмысын орындау | Қосымша 1 Қосымша 2 | ||
35-40 мин | Кері байланыс. Мен бұрын ойладым ..., енді білемін … Оңай түсіндіре аламын ... Ешқашан түсіндіре алмаймын … | |||
Дополнительная информация |
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?