Обьект микрометр және окулярдық микрометр арқылы жасушаның нақты мөлшерін анықтау. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
|
| ||||||
Күні:
| Мұғалім: | ||||||
Сынып: 11 | Қатысушылар саны: | Қатыспағаны: | |||||
Сабақ тақырыбы | ОБЪЕКТ МИКРОМЕТР ЖӘНЕ ОКУЛЯРЛЫҚ МИКРОМЕТР АРҚЫЛЫ ЖАСУШАНЫҢ НАҚТЫ МӨЛШЕРІН АНЫҚТАУ | ||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары |
| ||||||
Сабақтың мақсаттары |
| ||||||
Бағалау критерийі | - жасушаның нақты мөлшерін окуляр-микрометр және микрометр көмегімен есептей алады | ||||||
Тілдік мақсаттар | Пәндік лексика және терминология: Объект микрометр, окуляр микрометр, дифрагмма,тор, окуляр болгы | ||||||
Құндылықтарды дарыту |
| ||||||
Пәнаралық байланыс | Математика. Оқушылар торларды өлшеу үшін есептеу мен калибрлеу амалдарын жасау керек. | ||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта, компьютер, видео, интернет ресурстары. | ||||||
Бастапқы білім | Микроскоп құрылысы мен жасушаның сызықтық ұлғаюы жөніндегі жалпы білім | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекеттер | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 0-5 мин |
7. Микрометр дегеніміз не? | Сұрақтар | |||||
Сабақтың ортасы 6-35 мин | II. (W/f) зертханалық жұмыс Жасушалардың мөлшерін есептеу үшін окуляр мен микрометрді пайдалана отырып, органеллалардың сызықтық ұлғаюын есептеу Оқушылар зертханалық жұмысқа кірісер алдында мұғалім қауіпсіздік ережелерін білуі тиіс. Нұсқаулық * эпидермис пияз жасушаларының уақытша препаратын дайындау * олардың ішінде құрылымдарды көру үшін жасушаларды бояу * Жарық микроскоп орнату және оны бақылау мен өлшеу үшін пайдалану. * пияз жасушаларының суретін жасау * окуляр торын калибрлеу және ұяшық өлшемін өлшеу үшін пайдалану. Жұмыс барысы: A окулярды калибрлеу B пияз эпидермалдық жасушалардың уақытша препараттарын дайындау. 1 қосымшаны қараңыз (W/f) нәтижелерді талқылау | Жұмыс парағы | |||||
Сабақ соңы 36-40 мин | Кері байланыс Рефлексия Менің ойымша… Өйткені … Мен оны мысалда дәлелдеуге болады... Осыған орай, Мен бұл ... | ||||||
Қосымша ақпарат | |||||||
Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Денсаулықты сақтау және қауіпсіздік ережелері | |||||
- Нұсқауларды саралайды - Жеке және топтық қолдау - Олардың кейбірінің фразалардың мәнін түсіндіріңіз - Тілді жеңілдету | Формативті бағалау: ауызша және жазбаша | Денсаулықты нығайту әдістері Үзілістер және белсенді жаттығулар | |||||
Рефлекция Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма? Оқушылар бүгін нені білді? Оқыту ахуалы қандай болды? Жоспарланған саралау тиімді болды ма? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру әрі оқу туралы ойланыңыз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алатын еді (сабақ беру әрі оқу туралы ойланыңыз)? 1: 2: Мен сабақ кезінде келесі сабаққа дайындалуға көмектесетіндей сынып немесе белгілі бір оқушылар туралы не білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?