Жоба аясында жүргізілген зерттеулердің биологиялық маңызы. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тұқымқуалаушылық және өзгергіштік заңдылықтары | Мектеп: | |||||||||||||
Мерзім: | Сынып: 11 | |||||||||||||
Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | Жоба аясында жүргізілген зерттеулердің биологиялық маңызы | |||||||||||||
Оқу мақсаты: | 11.2.4.3 “Адам геномы” жобасының маңызын талқылау | |||||||||||||
Сабақ мақсаттары: | “Адам геномы” жобасының маңызын талқылау | |||||||||||||
Бағалау критерийлері: | Оқушылар: адам геномын ашып оқудың (расшифровка) маңыздылығын түсіндіреді. | |||||||||||||
Тілдік мақсаттар:
| Оқушылар орындай алады: Өз зерттеу жұмысының маңызды кезеңдерін анықтау (жазу дағдысы) Терминология Геном, секвенирлеу | |||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Адалдық, серіктестік, толеранттылық, үштілділік, денсаулық, құрмет, жауапкершілік және үздіксіз оқу. Құндылықтарды дарыту ... арқылы жүзеге асады (іс-әрекетті немесе/және тақырытың мазмұнын сипаттау). | |||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Ағылшын тілі – эссе жазуда | |||||||||||||
Бастапқы білім | Тұқымқуалаушылық және түрөзгергіштік: 9, 10 сынып Жасушалық цикл: 9, 10 сынып Молекулалық биология: 10 сынып | |||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||
Сабақтың басы 0-1 1-2 | Ұйымдастыру сәті Сәлемдесу Жаңа тақырыпқа көшу Сыныпқа оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін айту | Слайд 1 | ||||||||||||
Сабақтың ортасы 2-17 17-22 22-30 30-35 | Жана тақырыпты менгеру (G) (f) Тапсырма 1 (G) (f) Адам геномы жобасына қатысатын әйгілі ғалымдардың бірінің жұмысын зерттеу (әртүрлі көзқарастар арқылы).
Әр оқушы өз зерттеуін басқа оқушыларға түсінікті, маңызды жүйеде көрсету қажет. (I) (f) Задание №2
Ыстық орындық сыни тұрғыдан ойлау стратегиясын қолдана отырып, бірнеше оқушыларды өз жұмыстарын айтуға шақырыңыз. | Оқушыларды ғаламтор жүйесімен қамтамасыз етіңіз және презентация жасау уақытын белгілеңіз. | ||||||||||||
Сабақ соңы 35-40 | Рефлексия
Үй тапсырмасы Тарантула В.З. «Геном человека: Энциклопедия, написанная 4 буквами» атты кітабын оқу. Аннотация жазу. «Мен және менің геномым» тақырыбына эссе жазу. Ғаламтордан геномды анықтаудың жаңа әдістері туралы ақпаратты жазу. | Слайд 4 | ||||||||||||
Дифференциация – қалайша қолдау көрсетіп, жоспарлаудасыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың ақпаратты қабылдау деңгейін тексеруді қалай жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||
Эссені ағылшын тілінде, тек сол тілді білетін оқушылар жаза алады. | Презентация жасауды, эссе жазуды, есеп беруді бағалау кезінде арнайы бағалау критерийлерін қолдану | Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?