Белгілердің тұқым қуалауының нақтылығын талдау. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.
Тарау : | Мектеп: | |||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Ермен Ұ.Х. | |||
Сыныбы: 11 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||
Сабақтың тақырыбы | Белгілердің тұқым қуалауының нақтылығын талдау | |||
КДМ | Ашық сұрақтар арқылы сыни ойлау дағдыларын дамыту. | |||
Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары | 11.2.4.2 - белгілердің тұқымқуалауының нақтылығын талдауда статистикалық әдістерді қолдану (t-критерий, χ² критерий) | |||
Сабақтың мақсаты | Белгілердің тұқымқуалауының нақтылығын талдауда статистикалық әдістерді қолдану (t-критерий, χ² критерий) | |||
Бағалау критерийлері |
Нөлдік гипотезаның ауытқы мен расталуын нәтижесімен салыстыра отырып, дұрыс анықтайды. | |||
Тілдік мақсаттар | χ² әдістемесі туралы ақпарат: Статистикалық талдау: Статистикалық әдістің классификациясы туралы ақпарат: | |||
Пәнаралық байланыс | Математика | |||
Құндылықтар | Мәңгілік ел құндылықтарын дамытады. | |||
Алдыңғы білім | ||||
Сабақбарысы | ||||
Сабақтың басы 2 мин 5 мин | І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. ІІ. Өткен сабақты пысықтау. Бағалау: Мұғалім коментарийі | |||
Сабақтың ортасы 5 мин 25 мин | Техникалық қауіпсіздік ережесімен таныстыру.
Құрал - жабдықтар: 1.шоколад m&m 45 гр. 2. А 4 қағазы Критические точки распределения χ² Жұмыс барысы:
Шоколадтарын үлестіріңіз.
Екіндік дәрежесі = категория саны– 1 dF=5 категория санына n – 1 байланысты Бағалау критерийлері:
Нөлдік гипотезаның ауытқы мен расталуын нәтижесімен салыстыра отырып, дұрыс анықтайды. Дифференциация: Оқушылардың өз бетінше жұмыс жасау дәрежесі бойынша. Бағалау: Топтар бірін-бірі бағалайды. | Қосымша №1 Зертханалық жұмысқа арналған нұсқаулық (ағылш): https://1.cdn.edl.io/u0Vh3YJ92Uad2nxmrzV87snsRzyWfVbHxDNrKepzwZdP4idy.pdf Практикалық жұмысқа нұсқаулық (ағылш): http://wuerthapbiology.wikispaces.com/file/view/Chi+Square+M&M's.doc | ||
Сабақтың соңы 3 мин | Рефлексия
| |||
Үй тапсырмасы: Белгілердің тұқым қуалауының нақтылығын талдау | ||||
Қосымша ақпарат | ||||
Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Денсаулық және қауіпсіздік ережелері | ||
Оқушылардың өз бетінше жұмыс жасау дәрежесі бойынша. | Мұғалім коментарийі. Топтар бірін-бірі бағалайды. | ҚТЕ сақтау. Салауатты өмір салтын ұстану. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?