Бәсекеге қабілетті және бәсекеге қабілетсіз фермент ингибиторлары. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.


САБАҚ: «Фермент»

Мектеп:

Күні :

Мұғалім:

Сынып : 11

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

бәсекеге қабілетті және бәсекеге қабілетсіз фермент ингибиторлары

Осы сабақтың көмегімен қол жеткізілетін оқу мақсаттары

11.4.1.3 бәсекеге қабілетті және бәсекеге қабілетті емес фермент ингибиторларын салыстырыңыз

Сабақтың мақсаттары

Оқушылар орындай алады:Ферменттерді тежеу арасындағы айырмашылықтарды анықтаңызоларды сыныптастарына түсіндіріп, тиісті түсініктеме бере алады

Бағалау критерийлері

рибрика

Тілдік мақсаттар

Оқушылар негізгі терминологияны анықтау, атау және сипаттау үшін тиісті терминологияны қолдана алады

Ферменттердің құрылымы Бәсекеге қабілетті және бәсекелес емес ферменттердің функциялары мен ерекшеліктері қайтымсыз ингибиторлар, қайтымды ингибиторлар органо фосфор, диализ, концентрация, теріс кері байланыс, улар, медицина, специфика,

АТФ, аллостериялық / белсенді аймақ, конформациялық өзгеріс, ферменттер, ферментативті реакция

Құндылықтарды дарыту

Ынтымақтастық Оқушылар сабақтың барлық кезеңдерінде бір-бірімен және мұғаліммен араласады;

Ашықтық Оқушылар кірісті көбейту туралы өз пікірлерін ашық және еркін айтады

Өмір бойы оқыту Сабақта кері байланыс, өзін-өзі бағалау және рефлексия бар.

Өзіңізді және басқаларды құрметтеу

Алдыңғы білім

Оқушылар ферменттер ұғымы және негізгі белгілері, құрылымы, индукцияланған моделі, кілттің кілттеу механизмдері туралы негізгі білімге ие болуы керек.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Басталуы

0-5 мин

Мақсаттары Ферменттер туралы не білесің?

Фермент белсенділігіне әсер ететін факторларды атаңыз?

Активация энергиясы туралы не білесіз?

Тежегіштер деген не?

PPT

Ортасы

6-28 мин

29-39 мин

Оқушылар жұппен жұмыс жасайды. Бір студент бәсекеге қабілетті ингибиторларды, екінші жартысы ферменттердің бәсекеге қабілетсіз ингибиторларын зерттейді - бейне немесе анимация қарау арқылы.Бір уақытта жұмыс парағын толтырыңыз.

Содан кейін оқушылар картоннан, қағаздан және қайшымен / модельдеу сазымен анимациялық-қозғалмалы модель жасайды.Жиынтық диаграммаларды қолдануОлар түсінгеннен кейін олар серіктесімен басқа модельді түсіндіріп, көрсете алатындай етіп, ақпаратты серіктесімен бөліседі.

Мұғалім екі оқушының да екі модельді білетіндігін тексереді.

Жұмыс парағындағы жауаптарды тексеріңіз

Қазақта ферменттер мен ингибиторлардың қолданылуын талқылаңыз.

Видео көрсете алады.

Қосымша кітаптар мен баспа ақпарат

ppt

түсті қағаз

қайшы

модельдеу.

Жұмыс парағы

Соңы

1 мин

Шығу парағы . Бүгін білгендеріңізді нақты өмірде қалай қолдана аласыз?

Қосымша Ақпарат

Саралау - сіз қалай көбірек көмек көрсетуді жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлап отырсыз?

Бағалау - оқушылардың оқуын қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Класстан тыс байланыстарДенсаулық және қауіпсіздік техникасын тексеруАКТ байланыстарыСілтемелер

Ингибиторларды қолдану

Модельдерге арналған рубрикаларЖұмыс парағы

Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шындыққа негізделген болды ма? Оқушылар бүгін нені үйренді? Сыныпта қандай атмосфера болды? Мен жүргізген дифференциация іске асты ма? Мен уақытқа сәйкес жұмыс істедім бе? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неліктен?

Бұл бөлімді рефлексия үшін пайдаланыңыз (сабақ туралы ой қозғау).

Сол бұрышта тұрған Сіздің сабағыңыз туралы сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру әрі оқу туралы ойланыңыз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алатын еді (сабақ беру әрі оқу туралы ойланыңыз)?

1:

2:

Мен сабақ кезінде келесі сабаққа дайындалуға көмектесетіндей сынып немесе белгілі бір оқушылар туралы не білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу