Фермент-субстрат кешенінің түзілу механизмін түсіндіріңіз. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
САБАҚ: «Фермент» | Мектеп: | ||
Күні : | Мұғалім: | ||
Сынып : 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: | |
Осы сабақтың көмегімен қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 11.4.1.2 Фермент-субстрат кешенінің түзілу механизмін түсіндіріңіз | ||
Сабақтың мақсаттары | «Фишер мен Кошланд теориялары туралы түсіндіру. Иммобилизацияланған ферменттер мен иммобилизациялайтын ферменттердің артықшылықтарын түсіндіру | ||
Бағалау критерийлері | Оқушылар Фишер мен Кошланд теорияларын түсіндіре алады. Оқушылар иммобилизацияланған ферменттер және иммобилизациялайтын ферменттердің артықшылықтары туралы түсіндіре алады | ||
Тілдік мақсаттар | энзим - субстраттық реакция, ферменттердің қызметіне әсер ететін факторлар мен жағдайлар: рН; температура; субстрат, фермент, ингибитор және активатордың концентрациясы.; қайталау, құралдарды есептеу, сенімділікті талқылау, графиктерді түсіндіру, қорытындылар мен бағалау. бәсекеге қабілетті / бәсекеге қабілетті емес, нақты / спецификалық емес, қайтымды / қайтарылмайтын және кері байланыстарды ферменттер мысалдары бар. | ||
Құндылықтар
| Жаһандық азаматтық - қоршаған ортаға қамқорлық. Қоршаған ортаны құрметтеу.. | ||
Пәнаралық байланыстар | Химия | ||
АКТ | https://quizlet.com/79845080/enzymes-flash-cards/ | ||
Алдыңғы білім | Биологиядан алған төменгі сыныптардағы білімдері |
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жұмыс | Ресурстар | |||||
Сабақтың басталуы 1 - 15 мин |
Венн диаграммасын құру: Фишер мен Кошланд теориясының айырмашылығы және Кошланд теориясының прогрессивті сипаты. | Мәтін. Фишер және Кошланд теориялары | |||||
Сабақтың ортасы 16-37 мин | Мұғалім - Видеоны көрсету - Ферменттің қызметі және ингибирлеу.
Мұғалім жүргізді, оқушылар қатысады - Ферменттің катализделген реакцияларының жылдамдығын қалай анықтауға болатындығын талқылаңыз. Мұғалім: иммобилизацияланған ферменттер мен иммобилизациялайтын ферменттердің артықшылықтарын түсіндіреді | видео - Ферменттің қызметі және ингибирлеу. ppt | |||||
Сабақтың соңы 37-40 мин | https://quizlet.com/79845080/enzymes-flash-cards/ | ||||||
Саралау - сіз қалай көбірек көмек көрсетуді жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлап отырсыз? | Бағалау - оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық сақтау және денсаулық сақтау орталығы | |||||
Оқу үлгерімі төмен оқушыларға көмек көрсету | Бағалау https://quizlet.com/79845080/enzymes-flash-cards/ | Сабақ пен таза ауа арасындағы үзіліс. | |||||
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шындыққа негізделген болды ма? Оқушылар бүгін нені үйренді? Сыныпта қандай атмосфера болды? Мен жүргізген дифференциация іске асты ма? Мен уақытқа сәйкес жұмыс істедім бе? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неліктен? |
| ||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру әрі оқу туралы ойланыңыз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алатын еді (сабақ беру әрі оқу туралы ойланыңыз)? 1: 2: Мен сабақ кезінде келесі сабаққа дайындалуға көмектесетіндей сынып немесе белгілі бір оқушылар туралы не білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?