Инженерлік биомеханика (экзоcкелетон, робототехника т.б.). Медициналық биомеханика (протездеу т.б.). Биология, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Тарау:10.4СБиофизика | Мектеп: | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
Тақырыбы | Инженерлік биомеханика (экзоcкелетон, робототехника т.б.). Медициналық биомеханика (протездеу т.б.) | ||||||
Сынып: 10 | Оқушылардың саны: | Сабақта жоқ оқушылардың саны: | |||||
Оқу мақсаттары | 10.4.4.1 биомеханиканы робототехникада қолдалынуын зерттеу | ||||||
Сабақтың мақсаты | Инженерлік биомеханика (экзоскелетон, робототехника т.б.); Медициналық биомеханика (протездеу т.б.); | ||||||
Бағалау критерийлері | Білім алушы: Инженерлік биомеханиканың қолданылуын түсіндіреді Медициналық биомеханиканың қолданылуына мысалдар келтіреді. | ||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар орындай алады: роботехниканың биомеханикада қолданылуының мысалдарын сипаттайды және робототехниканың дамуындағы биологияның рөлі тақырыбында талқылау жүргізеді. Арнайы пәндік лексика және терминология:буын, рычаг (иінтірек) моделі, тірек нүктесі, ауырлық күші, протездеу, экзоскелетондар | ||||||
Құндылықтарды дарыту | Өмір бойы оқу, Ашықтық, Топта жұмыс жасау арқылы Өзіне және айналадағы құрмет, Ынтымақтастық; Жұмыстарды өзара және жеке тексеру кезінде Академиялық әділдік құндылығын дарытуға болады. | ||||||
Пәнаралық байланыстар | Тарауда физика және информатика пәндерінің биологиямен пәнаралық кіріктірілуі жүзеге асырылады. | ||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация, видео көруде қолданады | ||||||
Алдыңғы білім | Қозғалыс, бұлшықеттер 7, 9 сыныптар. Қанайналым жүйесі 8 сынып. Жүйке жүйесі 7, 8 сынып. | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 3 минут | Ұйымдастыру кезеңі. Ынтымақтастыру атмосферасын орнату мақсатында тақтада қанатты сөздерді оқушылармен бірлесе талқылау. «Өз достарыңды бүгінгі жауабыңмен таң қалдыр», «жаңаны үйренуге шабыттан!» Оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерін талқылау | Слайд 1 | |||||
Сабақтың ортасы 7 минут | Ұ = ұжымдық жұмыс. Бейне баян тамашалау. Иттің қозғалысы жайлы. Талқылау. | ||||||
13 минут 10 минут | Т = топтық жұмыс. Бағалау критерийлеріне сәйкес оқушылар мини жоба жұмысын орындайды. Оқушылар ақпарат көздерімен жұмыс жасайды.
Жоба жұмысының бағалау критерийлері: мысалдар келтіреді, қолданылу аясын түсіндіреді, маңыздылығын анықтайды. | https://www.youtube.com/watch?v=4OdzOv3Z8lE https://www.youtube.com/watch?v=SyvXX0gYPG4 Қосымша 1 | |||||
5 минут | Ж = жұппен жұмыс. Оқушылар сұрақтар бойынша жұмыс жасайды. Оқушы жұбына 10 сұрақ беріледі. Оқушылар жұпта кезектесіп бір-біріне сұрақтар қойып жауабын бірлесе талқылайды. Сабақ материалын бірлесе бекітеді. | Қосымша 1 Сұрақтар тізімі | |||||
Сабақ соңы 2 минут | Рефлексия. «Не үйрендіңіздер? Қалай жұмыс жасадыңыздар? Тағы да не білгіңіз келеді?» | ||||||
Қосымша ақпарат | |||||||
Дифференциация – Сіз қосымша қолдауды қалай жоспарладыңыз? Неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай тапсырмаларды беруді жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың білімін тексеруді қалай жоспарлап отырсыз? | Денсаулықты қорғау мен қауіпсіздікті сақтау | |||||
Кейбір оқушылар топта басқа оқушыларға қолдау көрсете алады. | Мұғалімнің кері байланысы, топтардың бағалау критерийлеріне сәйкес бағалауы, сұрақ-жауап, өзін-өзі бағалау. | Биология кабинетіндегі қауіпсіздік ережелері. Сергіту сәттері мен партада дұрыс отыру ережелері, 3-4 және 7-8 сабақтарда көзге жаттығу жасау. Ноутбукпен, ғаламтормен жұмыс жасауда қауіпсіздік техникасының ережелерін сақтау ескертіледі. | |||||
Сабақтың мақсаты / оқумақсаты дұрыспа? Оқушылар бүгін не оқып-үйренді? Оқу атмосферасы қандай болды? Мен дифференцияланған жұмысты сәтті дайындай алдым ба? Мен уақытты сақтадым ба? Мен жоспарда қандай өзгеріс енгіздім және қандай? |
| ||||||
Қорытынды баға Ең табысты екі сәті қандайеді (білім беру мен оқуды қараңыз)? 1: 2: Сабақтың қандай екі сәтін жақсарттым (білім беру мен оқуды қараңыз)? 1: 2: Мен сабақта сынып және жекелеген адамдар туралы нені білдім, мен келесі сабақта нені әңгімелеймін |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?