Инженерлік биомеханика (экзоскелетон, робототехника т.б.); Медициналық биомеханика (протездеу т.б.); Эргометриялық биомеханика (оптимизация т.б.) Модельдеу «Жердегі тірі ағзалар қозғалысының биомеханикасын зерттеу». Биология, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Тарау:10.4D Биомедицина | Мектеп: | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
Сынып: 10 | Оқушылардың саны: | Сабақта жоқ оқушылардың саны: | |||||
Тақырыбы | Инженерлік биомеханика (экзоскелетон, робототехника т.б.); Медициналық биомеханика (протездеу т.б.); Эргометриялық биомеханика (оптимизация т.б.) Модельдеу «Жердегі тірі ағзалар қозғалысының биомеханикасын зерттеу». | ||||||
Оқу мақсаттары | 10.4.4.1 биомеханиканы робототехникада қолдалынуын зерттеу | ||||||
Сабақтың мақсаты | Инженерлік биомеханика (экзоскелетон, робототехника т.б.); Медициналық биомеханика (протездеу т.б.); Эргометриялық биомеханика (оптимизация т.б.) Модельдеу «Жердегі тірі ағзалар қозғалысының биомеханикасын зерттеу». | ||||||
Бағалау критерийлері | Білім алушы: Инженерлік биомеханиканың қолданылуын түсіндіреді Медициналық биомеханиканың қолданылуына мысалдар келтіреді. Эргометриялық биомеханиканың қолданылуын сипаттайды (оптимизация т.б.) Модельдеу «Жердегі тірі ағзалар қозғалысының биомеханикасын зерттеу». | ||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар орындай алады: роботехниканың биомеханикада қолданылуының мысалдарын сипаттайды және робототехниканың дамуындағы биологияның рөлі тақырыбында талқылау жүргізеді. Арнайы пәндік лексика және терминология:буын, рычаг (иінтірек) моделі, тірек нүктесі, ауырлық күші, протездеу, экзоскелетондар | ||||||
Құндылықтарды дарыту | Өмір бойы оқу, Ашықтық | ||||||
Пәнаралық байланыстар | физика және робототехника | ||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация, видео көруде қолданады | ||||||
Алдыңғы білім | Қозғалыс, бұлшықеттер 7, 9 сыныптар. Қанайналым жүйесі 8 сынып. Жүйке жүйесі 7, 8 сынып. | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 3 минут | Ұйымдастыру кезеңі. Ынтымақтастыру атмосферасы Оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерін талқылау | http://trepsy.net/kommunikat/stat.php?stat=5633#add | |||||
Сабақтың ортасы 7 минут | Бейне баян тамашалау. Иттің қозғалысы жайлы. Талқылау. | ||||||
13 минут 10 минут 5 минут | Бағалау критерийлеріне сәйкес оқушылар мини жоба жұмысын орындайды. Оқушылар ақпарат көздерімен жұмыс жасайды.
Жұмыстың критериилері: 1.Конкретика 2. Безендіру 3. Тайм-менеджмент Моделдеу Өзара бағалау Бене фильм «Модель саламандры» | ||||||
Сабақ соңы 2 минут | Рефлексия. | ||||||
Қосымша ақпарат | |||||||
Дифференциация – Сіз қосымша қолдауды қалай жоспарладыңыз? Неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай тапсырмаларды беруді жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың білімін тексеруді қалай жоспарлап отырсыз? | Денсаулықты қорғау мен қауіпсіздікті сақтау | |||||
Кейбір оқушылар топта басқа оқушыларға қолдау көрсете алады. | Мұғалімнің кері байланысы, топтардың бағалау критерийлеріне сәйкес бағалауы, сұрақ-жауап, өзін-өзі бағалау. | Биология кабинетіндегі қауіпсіздік ережелері. Сергіту сәттері мен партада дұрыс отыру ережелері, 3-4 және 7-8 сабақтарда көзге жаттығу жасау. Ноутбукпен, ғаламтормен жұмыс жасауда қауіпсіздік техникасының ережелерін сақтау ескертіледі. | |||||
Сабақтың мақсаты / оқумақсаты дұрыспа? Оқушылар бүгін не оқып-үйренді? Оқу атмосферасы қандай болды? Мен дифференцияланған жұмысты сәтті дайындай алдым ба? Мен уақытты сақтадым ба? Мен жоспарда қандай өзгеріс енгіздім және қандай? |
| ||||||
Қорытынды баға Ең табысты екі сәті қандайеді (білім беру мен оқуды қараңыз)? 1: 2: Сабақтың қандай екі сәтін жақсарттым (білім беру мен оқуды қараңыз)? 1: 2: Мен сабақта сынып және жекелеген адамдар туралы нені білдім, мен келесі сабақта нені әңгімелеймін |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?