Популяцияның өсуінің экспоненциалды және сигмоидты қисығы. Биология, 9 сынып, сабақ жоспары.
9.1В Тірі ағзалардың көп түрлілігі. Биосфера және экожүйе. | Мектеп: НЗМ Талдыкорган қаласы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 9 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Популяцияның өсуінің экспоненциалды және сигмоидты қисығы. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары: | 9.3.1.2 популяция санының өсуінің графигін талдау. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты : |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері: |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар: | Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы Сурет … мысалын көрсетеді, себебі … Уақыт ішінде қарқындауда популяция ұлғаяды Пәндік лексика және терминология:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұлттық құндылықтар: | Оқушыларды салауатты өмір салтына тәрбиелеу. Адамның тұлға ретінде қалыптасуында ғылыми дүниетанымын байыту. Oй түйіндеуге, шығармашылықпен жұмыс істеуге жұмылдыру; пәнге, тақырыпқа байланысты қызығушылықтарын дамыту. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пән аралық байланыс: | География , биология, ИКТ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Қоректік тізбектер (6 сынып) Экожүйеге әсер ететін биотикалық және абиотикалық факторлар (7.4В бөлімі) Популяция мен экожүйе құрылымы (8.4В бөлімі) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ қезеңдері: | Сабақта орындалуы тиіс іс - әрекеттер | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы: 0 – 5 минут | Ұйымдастыру кезеңі. (оқушылармен амандасу, жағымды оқу атмосферасын қалыптастыру). | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы: 6 – 20 минут 21 – 31 минут 32- 35 минут
| Топтық жұмыс: Оқушылар дайын ақпаратарды пайдаланып, постер дайындайды. Постерлерін қорғап, топтар бірін – бірі бағалайды. 1 - топ: популяцияның өсуінің экспоненциалды қисығын түсіндіру. 2 - топ: популяцияның өсуінің сигмоидты қисығын түсіндіру 3 - топ: Популяция санының өсуінің графигін талдау. Жеке жұмыс: Оқушыларға график тұрғыза алатындай тапсырма беру, онда бір популяцияның өсуін көрсетеді. Оқушылар графикті түсіндіреді және сипаттайды. Мұғалімнің түсіндіруі: Оқушыларға популяцияның өсуінің экспоненциалды және сигмоидты қисығын түсіндіру. Сабақты қорытындылау. Сабақтың мақсатына оралу. | Интербелсенді тақта Презентация Тапсырма 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 36 - 40 минут | Рефлексия:
VІІ. Үйге тапсырма: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік ережелері АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия: Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қысқаша бағалау:Қандай екі мезет ең табысты (сабақ беру мен оқытуды қарастырыңыз)? 1: 2: Қандай екі мезет Сабақты жақсартты (сабақ беру мен оқытуды қарастырыңыз)? 1: 2: Мен сабақтан топ пен жекелеген адамдар туралы не білдім, келесі сабақта не айтамын? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?