Тамыр аймақтары. «Тамырдың аймақтарын зерттеу» лабораторлық жұмыс. Биология, 7 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ: биология 7.3А : Өсімдіктердегі транспорт | Мектеп: | ||||||||
Мерзімі: 23-28. 01. 2017 | Мұғалім ТӘЖ: | ||||||||
Сынып: 7 С, D | Сабаққа қатысқандар: 7 С (…), 7 D (…). | Қатыспағандар саны: 7 С (…), 7 D (…). | |||||||
Тақырып: | Тамыр аймақтары. «Тамырдың аймақтарын зерттеу» лабораторлық жұмыс | ||||||||
Сабақтың түрі: | Жаңа білімді игеру, зерттеу сабағы | ||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары: |
| ||||||||
Сабақ мақсаты: | Барлық оқушылар үйренеді: тамыр аймақтарын біледі Көптеген оқушылар үйренеді: тамыр аймақтарының қызметтерін түсіндіре алады. Кейбір оқушылар үйренеді: өсімдіктің тамыр жүйесінде диффузия және осмосқа мысал келтіре алады. | ||||||||
Бағалау критерийлері: |
| ||||||||
Тілдік Мақсаттар | Пәндік лексика мен терминология: Тамыр, тамыр жүйесі, бөліну аймағы, өсу аймағы, сору аймағы, өткізу аймағы, тамыр оймақшасы | ||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық - топтық және жұптық жұмыс арқылы жұмысты үйлестіру. Академиялық шындық – жеке жұмыс арқылы. | ||||||||
Интеграция | Физикамен, бұл жерде осмостық қысым, диффузия, заттардың тасымал, тамыр қысымы қарастырылады.
| ||||||||
АҚТ қолдану дағдылары: | Электронды ақпарат көздерін қолдану арқылы оқыту процессін визуализациялау. | ||||||||
Бастапқы білім |
| ||||||||
Сабақ барысы | |||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер | Ресурстар | |||||||
Сабақтың басы | |||||||||
0-3 мин | Ұйымдастыру кезеңі:
| ||||||||
Сабақтың ортасы | |||||||||
3-5 мин 6-10 мин 11-19 мин 20 -25 мин 26-41 мин | Мұғалім сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялайды. (W) Үй жұмысын қайталау. Оқушыларға бірнеше сұрақтарға жауап беруге ұсыныс жасау: - Тамыр қандай қызметтерді атқарады? -Тамырдың түрлерін атаңыз? -Тамыр жүйесі дегеніміз не? -Тамыр қандай түрлерге бөлінеді? Оқушылар берілген ақпараттық парақтардан өз бетінше тақырыпты талдайды. Жұпта бір-бірін оқыту. Оқушыларға сурет беріледі, сол суретте тамыр маймақтарын белгілеунеді. Оқушылардың бір-бірін бағалауы
Тамырдың аймақтарын зерттеу» зертханалық жұмысты орындау Лабораторлық жұмысқа кіріспес бұрын техника қауіпсізідігін еске салу. |
Қосымша 1.
Қосымша 2. Зертханалық парақтар | |||||||
Сабақтың соңы | |||||||||
42-45 мин | Сабақтың қорытындысын шығару. Сабақтың рефлексиясы Үй жұмысы туралы ақпараттандыру | ||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||
Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. | |||||||
Оқушылар тамырдың аймақтар бойынша ақпаратпен танысады, дәптерлеріне тамыр аймақтарының сызбасын салып, белгелейді. Тамырдың аймақтарының сызбасында олардың қызметтерін белгілейді. Қабілеті жоғары оқушыларға тамырдың аймақтары бойынша кластерді сызады, әрбір аймақтың қызметтерін жазу. | Өзін-өзі бағалау, бір-бірін бағалау, мұғалімнің бағалауы. | Кабинетте өзін-өзі ұстау ережесі, келбетті қадағалау, кабинетті қоңырауда желдетіп алу . | |||||||
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?