Су. Биология, 7 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.2В: Су және органикалық заттар | Мектеп: | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты – жөні: | |||||||
Сабақ тақырыбы: | Су | |||||||
Сынып: 7 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары: | Оқушылар орындай алады: 7.4.1.1 тірі ағзалар үшін судың маңыздылығын сипаттау | |||||||
Сабақ мақсаттары: |
| |||||||
Бағалау критерийлері: |
| |||||||
Тілдік мақсаттар: | Оқушылар орындай алады:
Диалог құруға / жазылымға қажетті сөздер топтамасы Су ... қандай рөл ойнайды/маңызы бар? Не себепті су ... үшін маңызды? Су ... үшін қалай көмектеседі? Су ... реттеу үшін қажет, ... көмектеседі? ... реттелуіне ықпал етеді ... реттелуіне үшін маңызды ... реттелуінде маңызы бар ... реттелуін мүмкін етеді Сусыз Х мүмкін емес. Судың Х рөлі ... . Х суды (бөліп шығару/түзу/өндіру) үшін қажет етеді. | |||||||
Құндылықтарды дарыту | «Мәңгілік ел» құндылығы: бейбітшілік және келісім Мектеп құндылығы: ынтымақтастық, еңбек және шығармашылық | |||||||
Пәнаралық дамыту | Тақырыпқа байланысты физика, химия пәндерімен байланыс:
| |||||||
АКТ қолдану дағдылары | PowerPoint, бейнежазбалар twig-bilim.kz, learningapps.org | |||||||
Бастапқы білім | Оқушылар біледі:
(6 сынып). | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақ кезеңдері | Сабақта орындалуы тиіс іс – әрекеттер | Оқыту ресурстары | ||||||
Басы 0 – 5мин 5– 10мин 10 – 15 мин 16 – 25 мин 26 – 30 30 - 37 38 – 40 мин | Ынтымақтастыру атмосферасын құру. Сәлемдесу. Бүгінгі сабақтың тақырыбын және мақсатын ашу үшін ойжұмбақ шешу Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаты тақтада көрсетіледі. Терминдермен танысу Демонстрация – Судың қасиеттерін зерттеу Су – тіршілік көзі. Бейнеролик көріп, сұрақтарға жауап беру Судың адам ағзасына қандай маңызы бар? Су өсімдіктер үшін неге маңызды? Су жануарлар үшін неге маңызды? Оқушыларды карточка арқылы екі топқа топтастыру 1 топ - суреттерде судың қандай қызметтері көрсетілген? 2 топ – судың маңызын анықтаңыз Жұмысты қорғау. Басқа топтарды бағалау.
Бейнеролик көріп, үш топ оқушыларға карточка таратып беру. Оз ойларымен бөлісу 1 топ - Әр күн сайын теледидардан келесі тәуліктегі ауа-райын хабарлайды. Ауа температурасы, жел қарқындылығымен қоса ауа ылғалдылығы туралы да ақпарат беріледі. Су қалайша ауаға және топыраққа өтетіндігі туралы өз ойыңды тұжырымда. 2 топ - Бір бала үш адамға шай жасауды ұйғарды. Ол шәйнекке үш стақан су құйып оны отқа қойды. Жарты сағаттан соң шәйнектегі сумен шай құя бастады. Бірақ үшінші адамға су жетпей қалды. Сонда су неге жетпей қалды деп ойлайсың? Бұл балаға келесі жолы не істеу керектігі туралы ақыл кеңес бер. 3 топ - Шәйнектегі су қайнай бастады. Оны көрген Арман анасына «мен шәйнекті сөндірдім, себебі одан түтін шыға бастады» деді. Арман өз сөзінде қандай қателік жіберді? Ол қандай құбылысты көрген еді? Бекіту Әр оқушы жеке орындайды https://learningapps.org/14843113 Судың маңызы https://learningapps.org/15100407 Судың пайдасы https://learningapps.org/18261081 Судың маңызы Рефлексия Білім баспалдағы
| PowerPoint Демонстрация бейнеролик Карточкалар бейнеролик | ||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||
Жаңа сабақ тақырыбын анықтайды. Тапсырмаларды дұрыс орындайды. Судың ерекшеліктерін, қасиеттерін дұрыс сипаттайды. |
2. Топтар бір-бірін бағалайды 3. Қорытындыны жеке бағалау | Таза суды қорғау ғаламдық мәселе идеясы https://twig-bilim.kz/kz/film/bottled-water-the-true-cost Шөлмектегі су https://twig-bilim.kz/kz/film/water-as-a-resource Су – ресурс ретінде | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?