file loc phone login_m arrow_left arrow_right author ca cat compl coms del down fav fav_del fav_m fav_m_del fb gp left like login mail od reply right search sort sort_down sort_m sort_up tw up view vk ya

Логарифм және оның қасиеттері. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар Көрсеткіштік және логарифмдік функция

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 11

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабақ тақырыбы

Логарифм және оның қасиеттері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.3.1.14 - логарифм қасиеттерін білу және оны логарифмдік өрнектерді түрлендіруде қолдану;

 Сабақтың мақсаты

Оқушылар:

Логарифмнің қасиетін біледі

Логарифмнің түрлерімен танысады (ондық, натурал)

Логарифмнің қасиетін қоланады

 Бағалау критерийлері

Оқушылар:

Логарифмнің анықтамасын, түрлерін, қасиеттерін біледі

Логарифмнің қасиетін қоланады

Өрнектерді түрлендіруде логарифнің қасиеттерін қолданады

 Тілдік мақсат

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

Санның дәрежесі, көрсеткіштік функция, логарифм ...

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

Санның дәрежесін табу және керісінше, санның логарифмін табу

 Құндылықтарды дарыту

Құндылықтар: ұжымдастық, ашықтық, адамгершілік, отансүйгіштік, зерттеу қабілеттерін дамыту

Бірлескен жұмыста басқа оқушылармен әлеуметтік, мәдени, этикалық және интерактивті дағдылар дыдамытады.

 Пәнаралық байланыстар

Физика, химия, информатика

 АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақтада слайдтар топтамасын көрсету

Алдыңғы меңгерілген білім

Теңдеулерді, көрсеткіштік теңдеулерді шешу

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақта орындалатын іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

1. Ұйымдастыру. Амандасу, оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру. Оқушыларды сабақтың тақырыбымен және оқу мақсатымен таныстыру

Сабақтың ортасы

30 мин

санының негізі болғандағы логарифмі дегеніміз - саны шығу үшін негіз шығарылатын дәреже көрсеткіш.

Мысалдар:

Логарифмдік теңдік түрінде жазыңыз:

Логарифм түрлері

Ондық логарифм(негізі 10-ға тең)

Натурал логарифм(негізі е-ге тең)

Мысалдар:

-ті табыңыз:

Логарифм қасиеттері

https://bilimland.kz/ru/courses/math-ru/nachala-analiza/pokazatelnaya-i-logarifmicheskaya-funkczii/lesson/logarifm-chisla-svoi-stva-logarifmov

https://www.youtube.com/watch?v=bT-m2SRcZdk

Сабақтың соңы

5 мин

Үй жұмысы

рефлексия:

- не білдім, нені үйрендім

- нені түсінбедім

- немен жұмыс жасауым керек?

Қосымша ақпарат

Дифференциациялап оқытуОқушыларғакөбірекқолдаукөрсетудіқалайжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың білімін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-ні қолдану

Құндылықтарменбайланыс

(тәрбие элементі)

Сабақ өз күшіне сенімсізоқушыларды күшті оқушылармен жұпта жұмыс істеп, көбірек білетін түрде ұйымдастырылған.

Сынып оқушыларынан сабақ сұрағанда дербес тақталарды пайдалану материалдың қаншалықты меңгерілгендігін тез түсінуге және өз мысалдарын сәйкесінше бейімдеуге мүмкіндік береді.

Жұппен жұмыс істеген кезде Сіз оқушыларға сұрақтар беру арқылы көмекесе аласыз: «Сіз неге осы алмастыруды пайдаланасыз?», «Осыдан қандай тепе-теңдік шығаруға болады?!

Оқушылардың тапсырмаларды орындауға және диалогтарға қаншалықты қатысатындығын бақылау жолымен бағалау

Прогресс, жұппен жұмыс кезіндегі жауап реакциясы әр оқушының үлесін бағалау үшін және қателердің бар-жоқтығын түсіну үшін мұқияят қарастырылады.

Құндылықтар:

Оқушылар өз сыныптастарымен диалогқа, әсіресе жұппен жұмыс істегенде қатысуы керек, сол сияқты сыныппен талқылауға коммуникативтік дағдыларын дамытып, қатысуы керек.

Оқушыларға интегралдау есептерін шығару үшін шығармашыл болу керек, талап қою білуі, жұппен жұмыста қолдау көрсете алуы керек.

Жұппен жұмыста оқушылар әріптесіне қарап, идеяларымен бөлісіп және талқылауға қатысып, жауапты болуға үйренеді.

Рефлексия

Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциациялап оқыту өз мәнінде жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты).

1:

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?



Толық нұсқасын 28 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Грузия қазақстандықтарға білім грантын бөлді
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
Пікір жазу