Иррационал теңдеулерді шешу әдістері. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары. 6 сабақ.
Иррационал теңдеулер
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Иррационал теңдеулер | Мектеп: | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақ тақырыбы | Иррационал теңдеулерді шешу әдістері | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.1.2.2 - теңдеудің екі жағын n дәрежеге шығару әдісі арқылы иррационал теңдеулерді шеше алу; 11.1.2.3 - айнымалыны алмастыру әдісі арқылы иррационал теңдеулерді шеше алу; | |||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар:
| |||||||
Бағалау критерийлері | Оқушы:
| |||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
| |||||||
Құндылықтарды дарыту | Белсенді қарым-қатынас, өзіндік шешім қабылдауды үйрену, жаңаны тез игеруге дайын болу, өзгенің пікірін құрметтеу және тыңдай білу. Топтық жұмыс барысында ынтымақтастықта жұмыс жасай алу дағдысын, бірін-бірі және өзін-өзі бағалауда академиялық шынайылық қалыптастыру. | |||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Алгебралық формулалар, теңдеулерді шешудің көбейткіштерге жіктеу және жаңа айнымалы енгізу әдістері. Жоғары дәрежелі теңдеулерді шешу әдістері (биквадрат, квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулер). Квадрат түбір және оның қасиеттері мен мүмкін мәндер жиыны. | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы 2 мин | Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушылардың көңіл күйіне және сабаққа даярлығына көңіл аудару. Үй тапсырмасын тексеру. | |||||||
Сабақтың ортасы 10 мин 18 мин 8 мин |
№ 1 топ. Теңдеулерді шешіңіз:
№ 2 топ. Теңдеулерді шешіңіз: 1. 2. № 3 топ. Теңдеулерді шешіңіз: 1. 2. Жаңа топ құрылады. Бұл топта алдыңғы топтан бір адамнан болуы тиіс. Тапсырма: 1. Оқушылар бір-біріне бірінші теңдеуді шешу әдісін негіздейді және назар аударуға тиісті екі бөлімін көрсетеді. 2. Барлық топтардың алғашқы теңдеулерінің шешімін тыңдау, қажет болса түзетулер енгізу. Подвести итог в изучении новой темы. Основных методов решения иррациональных уравнений три. Опрашивать учеников, которые обучались у других. Каждый ученик отвечает на 2-3 вопроса. Жаңа сабақты қорытындылау. Иррационал теңдеулерді шешудің негізгі әдістері. Бірін-бірі оқыту орындалған оқушылар 2-3 сұраққа жауап береді. - Әдіс қалай аталады? - Бұл тәсілмен қандай мысалдар шешіледі? - Шешу барысында қандай ерекшеліктерге көңіл аудару керек? - Теңдеулерді шешуде жолдастарыңыздан қандай екі ерекшелікті естідіңіз? Бекіту. Осы жаңа құрылған топта қалған екінші тапсырма орындалады Дифференциация: Тапсырмалар деңгейлі түрде беріледі. Бірін-бірі оқыту орындалу үшін, білім деңгейі біркелкі оқушылар топтасып отырады. Екінші қайта құрылған топта білім деңгейі әртүрлі оқушылар топтасады. Тапсырмаларды орындау барысында мұғалімнен кері байланыс алуына болады. Бағалау критерийі: иррационал теңдеулерді шешу үшін керекті әдістерді ажыратады және иррационал теңдеулерді шешеді. Қалыптастырушы бағалау. Жеке жұмыс. 1-нұсқа.
2-нұсқа.
Дескрипторы: - иррационал теңдеулерді шешу әдісін таңдайды; - иррационал теңдеулерді шешеді - анықталу облысына байланысты дұрыс жауабын анықтайды. Бағалау: Оқушылар бірін-бірі және мұғалім оқушыларды жауап парағы бойынша тексеріп бағалайды. | 1-қосымша 2-қосымша | ||||||
Сабақтың соңы 2 мин | Рефлексия. Білім деңгейі өте жақсы, орта және төмен үш оқушыдан төмендегі сұрақтар бойынша бүгінгі сабақ туралы пікірін сұрау. Нені үйрендім? Нені білгім келеді? Нені түсінбедім? Үйге тапсырмасын және оны шығару жолына түсінік беру. | 3-қосымша | ||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. | ||||||
Қабілеті жоғары оқушылар топтық және жеке жұмыстар орындау кезінде басқа оқушыларға көмек көрсетеді | Оқушылардың топтық және жеке жұмыстарға қатысуын бақылау, дұрыс бағыт беру үшін дер кезінде кері байланыс жасау. Сабақ барысында ерекше қабілет көрсеткендерге мадақтауды, мотивациялау мақсатында жеке дара жетістіктерімен ынталарын ескеріп ауызша бағалау. | Оқушылардың денсаулығы мен өмірлерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету. Психологиялық жағымды ахуал туғызу, сергіту сәтін ұйымдастыру. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Грузия қазақстандықтарға білім грантын бөлді
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды