n-ші дәрежелі арифметикалық түбірдің анықтамасы. n-ші дәрежелі түбірдің қасиеттері. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары.
11.2В n-ші дәрежелі түбір | Мектеп: ФМБ НЗМ, Шымкент қаласы. | ||||||||
Күні: 23.11.2018ж | Мұғалім: | ||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: 10 | Қатыспағандар саны: | |||||||
Кәсіби даму мақсаты | Диалогтық оқыту арқылы оқушылардың сыни ойлау дағдыларын дамыту | ||||||||
Сабақ тақырыбы: | n-ші дәрежелі арифметикалық түбірдің анықтамасы; n-ші дәрежелі түбірдің қасиеттері; | ||||||||
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
| ||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар n –ші дәрежелі түбірлердің қасиеттерін қолдана отырып, n-ші дәрежелі түбірі бар сандық өрнектердің мәнін есептейді. | ||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
Пәндәк лексика және терминология:
| ||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Оқушыларды ұйымшылдыққа, жеке жұмыс жасауға дағдыландыру, өзіне және өзгеге құрмет көрсетуге тәрбиелеу. | ||||||||
Пәнаралық байланыстар | Информатика, физика | ||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация | ||||||||
Бастапқы білім | Натурал және бүтін көрсеткішті дәреже, Арифметикалық квадрат түбір және оның қасиеттері. | ||||||||
Сабақ барысы | |||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||
Сабақтың басы
5 минут | І. Ұйымдастыру. Амандасу.Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару. а) Сабаққа әзірлікті бақылау; ә) Мағынаны ажырату. Сабақтың мақсатымен таныстыру.
| ||||||||
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 15 минут | Оқу мақсаты: 10.2.1.6 көбейткішті n-ші дәрежелі түбір таңбасының астына енгізеді және көбейткішті n-ші дәрежелі түбір таңбасының астынан шығарады; Оқушыларға өрнектерді салыстыруды ұсыну: және 2
Айнымалысы бар өрнекті n-ші дәрежелі түбір астына енгізіңіз:
Материалды бекіту үшін тапсырма орындату: Салыстырыңыз: және
Оқушылардан көбейткішті түбір алдына шығарту. Жұптық жұмыс. Тапсырма 1. Көбейткішті түбір таңбасының астына енгізіңіз: а) ; б) m3 n2, егер n<0. Тапсырма 2. Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығарыңыз: а) б) , егер х<0. Оқу мақсаты: 9.1.2.2 сандық өрнектердің мәндерін есептеу үшін n-ші дәрежелі түбірлердің қасиеттерін қолданады; Жұптық жұмыс Тапсырма 1. Есептеңіз:
Тапсырма 2. Өрнектің мәнін табыңыз. ; ;
Тапсырма 3. Бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылтыңыз. Тапсырма 4. Өрнектің мәнін табыңыз. . Оқушылар дайын жауап үлгілері бойынша өзін-өзі тексереді. | Шыныбеков Ә.Н. | |||||||
20 минут 15 минут | 2-сабақ Оқу мақсаты: 9.2.1.7 алгебралық өрнектерді түрлендіру үшін n-ші дәрежелі түбірлердің қасиеттерін қолданады; Топтық жұмыс. Оқушыларды топқа біріктіріңіз. Топтық жұмыс үшін «Карусель» әдісін қолдану. Мұғаліммен бірге сабақ басында дайындалған бағалау критерийлері бойынша топтардың өзара бағалауын ұйымдастыру. Соңында қателерді талдауды жүргізу. 1-топ:
а) ; б) ; в) 2-топ: а) ; б) в) 3-топ: а) ; б) в) 4 Топ: а) ; б) в) Күрделі тапсырмаларды қарастырайық, мысалы: Тапсырма 1: Бөлшекті қысқартыңыз: а) ; ә) . Тапсырма 2: Өрнекті ықшамдаңыз: Тақырыпты пысықтау мақсатында деңгейлік тапсырмалар орындату. Оқу мақсаты: : 9.2.1.7 алгебралық өрнектерді түрлендіру үшін n-ші дәрежелі түбірлердің қасиеттерін қолданады; | Кеспе парақ Шыныбеков Ә.Н. Алгебра 9-сынып. | |||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Сабақты қорытындылау. Бағалау. Рефлексия. Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет Үйге: Шыныбеков № | ||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады | Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары | |||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?