file loc phone login_m arrow_left arrow_right author ca cat compl coms del down fav fav_del fav_m fav_m_del fb gp left like login mail od reply right search sort sort_down sort_m sort_up tw up view vk ya

Дискретті және интервалды вариациялық қатарлар. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

11.1В бөлім: Математикалық статистика элементтері

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты- тегі:

Сынып: 11

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Дискретті және интервалды вариациялық қатарлар

Сабақтың түрі

Жаңа тақырыпты беру.

 Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме

11.3.3.3 - берілген шартқа сәйкес вариациялық қатарлардың деректерін талдау;

 Сабақ мақсаттары

Оқушыларда вариациялық қатарлардың деректерін талдау дағдысын қалыптастыру және жетілдіру;

 Бағалау критерийлері

Оқушылар:

  • варияциялық қатардың анықтамасын біледі;
  • дискретті вариациялық қатарды интервалды вариациялық қатардан ажыратады;
  • әртүрлі вариациялық қатардың деректерін салыстырады;
  • вариациялық қатардың әр элементінің өзгерісіне байланысты орта мәндерінің өзгерісін анықтайды;
  • берілген инервалды қатар үшін гистограмма салады және салынған гистограммасы бойынша қатарды сипаттайды.

 Тілдік мақсаттар

Оқытудың тілдік мақсаты

Оқушылар:

  • статистикалық зерттеулердің нәтижелерін сипаттайды;
  • вариациялық қатарлардың деректерін талдау кезінде пәндік лексиканы және бөлімге сәйкес терминдерді қолданады;

математикалық статистикаға арналған есептерді шығаруда қолданылатын формулаларды дәйектейді.

Бөлім бойынша лексика мен терминология

  • бас жиын және таңдама;
  • дискретті және интервалды вариациялық қатарлар;
  • дискретті кездейсоқ шама;
  • математикалық күтілім, дисперсия, кездейсоқ шаманың стандарттық ауытқуы;

дисперсия, вариациялық қатардың стандарттық ауытқуы

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

- теңмүмкіндікті оқиғаның жалпы санының оқиғаның орындалу санына қатынасы ... ;

- жасалған тәжірибелер жалпы санының тәжірибенің сәтті орындалу санына қатынасы ... ;

- таңдама элеметтерінің мәндерінің көбейтіндісін олардың салыстырмалы жиілігіне көбейту ... ;

- барлық мүмкін болатын мәндердің көбейтіндісін олардың ықтималдығына көбейту ... .

 Құндылықтарды дарыту

Ұжымдылыққа, өз бетімен жұмыс жасай білуге, тақырыптың өмірмен байланысын көрсе білуге тәрбиелеу.

АКТ қолдану дағдылары

Жаңа тақырыпқа қатысты материалдарды слайд арқылы көрсетіп, интербелсенді тақтаны пайдалана отырып және geo-gebra бағдарламасында көрсету.

Пәнаралық байланыстар

Геометрия, сызу

Бастапқы білім

Статистика, вариациялық қатар және оның сипаттамалары.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Дереккөздер

Сабақтың басы

1 минут

1. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбын, мақсатын, жетістік критерийлерін анықтау.

Сабақтың ортасы

3 минут

8 мин

15 мин

10 мин

3. Білім мен біліктілікті жетілдіру. Теорияны қайталау.

Оқушылар статистика бөлімі бойынша қайталайды. Бірін-бірі толықтырады.

Оқушылар арифметикалық орта, мода, медиана, ауқым, дисперсия және статистикалық қатардың стандарттық ауытқу ұғымдарын қайталайды.

4. Білім мен біліктілікті бекіту. Жеке жұмыс.

(Өзін-өзі бағалауға бағытталған.)

Оқушылар есептерді шығарып дескрипторлар бойынша бағаланады.

5. Білім мен біліктілікті бекіту. Топтық жұмыс.

Берілген деректер бойынша таңдалымның орта мәнін дисперсиясын, орташа квадраттық ауытқуын есептейді. Жиіліктер гистограммасы мен полигонын салады.

Мұғалім таңдалым сипаттамаларының дұрыс табылғанын және полигон мен гистограмманың дұрыс салынуын әр топта бағалайды. Топ мүшелері постерді толтырып, қорғайды. Әр топ мүшесінен 1-2 сөйлем сұрауға болады.

Дескрипторлармен мұғалімнің бағалауына бағытталған.

6. Білім мен біліктілікті бекітіп, толықтыру. Жұптық жұмыс.

Жұптық жұмыс берілген варияциялық қатардың элементтерінің өзгерісіне байланысты оның сипаттамаларының қалай өзгеретінін анықтауға бағытталған.

Оқушылар тұжырымды өз беттерінше жасайды. Тұжырымдар дәлелдемесіз алынады.

Тұжырымдар жазылғаннан кейін дәптерлерін алмастырып, жұп жұпты бағалайды, сыныппен ортақ тұжырым береді, дәптерге жазады, тағы да ауызша мысал келтіреді.

Жеке әр оқушының тақырып бойынша түсінігі бағаланады.

https://www.matburo.ru/ex_ms.php?p1=msv

Гмурман В.Е. Теория вероятностей и математическая статистика: Учеб. пособие для вузов. – 9-е изд., стер. – М.: Высш шк., 2003. – 479с.: ил

ISBN 5-06-004214-6

3 мин

7.Сабақты қорытындылау

Әр оқушы жеке өз түсінігі бойынша бір сөйлем айтады.

Рефлексия.

Сабақтың соңы

Үй жұмысы. Білімдерін бекіту мақсатында үй тапсырмасы беріледі

. Қабілеті жоғары оқушылар басқа оқушыларға көмектеседі.

Өзін-өзі бағалау түрі қолданылады. Сабақта оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру үшін фронтальды жұмыс жасайды.

Сабақ басында оқушылар қауіпсіздік техникасымен таныстырылады.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет



Толық нұсқасын 29 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Грузия қазақстандықтарға білім грантын бөлді
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
Пікір жазу