Дискретті және интервалды вариациялық қатарлар. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары. 1 сабақ.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 11.1В Математикалық статистика элементтері | Мектеп | ||||
Күні | Мұғалімнің аты- тегі: | ||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақ тақырыбы | Дискретті және интервалды вриациялық қатарлар | ||||
Сабақ түрі | Бекіту сабағы | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.3.3.2 - дискретті және аралық вариациялық қатарларды құрастыру үшін таңдаманы өңдеу; | ||||
Сабақ мақсаттары | Берілген жағдайға сәйкес дискретті және интервалды вариациялық қатарлардың мәліметтерін өңдеу дағдыларын қалыптастыруға ықпал ету. | ||||
Бағалау крийтерилері | - Оқушылар: - дискретті және интервалдық вариация қатарлары туралы түсініктерді біледі; - дискретті және интервалды вариация қатарларын құрастыру үшін үлгі деректерін өңдейді; | ||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
Тақырыптық лексика мен терминология: - популяция және іріктеу; - дискретті және интервалды вариационды қатарлар;
| ||||
Құндылықтарды дарыту | Ұжымдылыққа, жұппен жұмыс жасай білуге, тақырыптың өмірмен байланысын көрсету, тәрбиелеу. | ||||
Пәнаралық байланыс | Социология | ||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентациямен жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру | ||||
Бастапқы білім | Статистика элементтерін білу: салыстырмалы жиілік, арифметикалық орта, медиана, дисперсия және стандартты ауытқу. | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Дереккөздер | |||
Сабақтың басы 5 мин | 1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбын, мақсатын 3. Сабақтың бағалау критерийлерін талқылау 4. Үй жұмысын тексеру | ||||
Сабақтың ортасы 5 мин 8 мин 14мин 5 мин | 5.Қайталау.Жеке жұмыс Оқушылар өткен сабақ бойынша бос орынға қажетті ұғымдарды жазады. 6.Ұжымдық жұмыс 7.Топтық жұмыс Дескрипторлар: - үлгінің мөлшерін анықтайды; - әр аралықтың абсолютті жиілігін табады; -белгісіз ұғымдарды анықтайды 8.Жұппен жұмыс Дескрипторлар: - үлгінің мөлшерін анықтайды; - әр аралықтың абсолютті жиілігін табады; - шағын қалалар мен аудандардың санын анықтайды | Шыныбеков алгебра 11 сынып Гмурман В.Е. Теория вероятностей и математическая статистика: Учеб. пособие для вузов. – 9-е изд., стер. – М.: Высш шк., 2003. – 479с.: ил ISBN 5-06-004214-6 | |||
Сабақтың соңы 3 мин | 9. Рефлексия. Мен білдім… Мен үйрендім… Маған ұнады… Мен қиналдым… 10. Үй жұмысын беру. Сабақта шығарылған есептерге ұқсас тапсырмалар беріледі. Қосымша 1 | ||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | |||||
Жалпы баға 1:Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 2:Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 3:Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?