Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттері мен графигі. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары.


Тексерілді:_______Себепбаева Б

10 сынып

Мектеп: Алматы қаласы. НЗМ ХББ.

Мұғалім:

Сынып:

Күні:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттері мен графигі

Мұғалімнің кәсіби даму мақсаты

 Оқу мақсаттары:

11.2.3.2 кері тригонометриялық функциялардың анықтамаларын, олардың қасиеттерін біледі және графиктерін салады;

Сабақ мақсаттары:

Барлығы:

  • Кері тригонометриялық функциялардың мәндерін таба біледі

Көпшілігі:

  • Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін біледі

Кейбірі:

  • Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін біледі және графигін сала алады

Жетістік критерийлері

Оқушы мақсатқа жете алады, егер

  • Кері тригонометриялық функциялардың анықтамасын біледі
  • Кері тригонометриялық функциялардың анықталу облысын біледі
  • Кері тригонометриялық функциялардың мәндерін таба біледі
  • Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін біледі
  • Кері тригонометриялық функциялардың графигін сала алады

 Тілдік  мақсаттар:

  • кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін олардың анықтамасы негізінде және өзара кері функциялардың қасиеттері негізінде тұжырымдай алады;
  • кері тригонометриялық функциялардың графиктерін түрлендіруді түсіндіреді;

Құндылықтарды дарыту

  • Оқушыларда өз бетімен жұмыс істеу мәдениетін дамыту,  ұйымшылдыққа үйрету, бірін-бірі сыйлау
  • Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет
  • Оқылатын материалға сыни қарау арқылы оқуға құштарлыққа баулу

Пәнаралық байланыстар

Геометрия

АКТ қолдану дағдылары

Интерактив тақта, карточкалар, геогебра бағдарламасы

 Бастапқы білім

  • αrcsinα, αrccosα, αrctgα анықтамалары;
  • αrcsinα, αrccosα, αrctgα қасиеттері;

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақ барысындағы іс әрекеттер

Ресурстар және комментарилар

Ұйымдастыру кезеңі

2 минут

Мақсат: сабақтың басталуын ұйымдастыру

Сәлемдесіп,  оқушыларды түгендеймін. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

Сабақ мақсатымен таныстыру

1 минут

санның арксинусы, арккосинусы, арктангенсі және арккотангенсінің анықтамаларын және қасиеттерін біледі, олардың мәндерін есептейді;

Презентация

Үй жұмысын тексеру

7-8 минут

 Оқушыларға үй тапсырмасынан кез- келген бір есепті тақтаға шығаруын сұраймын. Қалған оқушылар тақтадағы жауаппен өз жауаптарын салыстырады

тақта

Жаңа тақырып

(оқушылар теорияны өздері анықтайды. Табула раса)

20-25минут

  • Оқушылар жұмыс жасай отырып өз беттерінше кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін анықтайды және графиктерін салады.
  • Презентацияға қарай отырып өз тұжырымдарының дұрыс бұрыстығын анықтайды

Ноутбук, геогебра, ppt.

Жеке жұмыс

20 минут

Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттеріне 1- тапсырманы жеке орындайды.

Тапсырма 1

Жұппен жұмыс

12 минут

Оқушылар 2-тапсырманы жұппен орындайды

Мақсаты: бір-біріне көмектесе отыру арқылы бір-бірін оқыту

Ноутбук, геогебра.

Сыныппен талқылау

10 минут

Балалар өз білімдірін тексеру мақсатында жеке тапсырмалар орындайды. А деңгейдегі оқушыларға көмектесіп жүремін.

Сабақтың соңы

2 минут

Оқушылар бағалау қағазына жауап беру арқылы өз білім деңгейлерін бағалайды.

Үй жұмысы

1 мин

Мақсаты: Білімдерін шыңдай түсу.

Шабунин М.И. 10 класс.

Саралау

Бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Зарядка для глаз.

Активные виды деятельности.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.  

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

  • функциясының графигін салыңыз
  • функциясының графигін салыңыз
  • функциясының графигін салыңыз және қасиеттерін анықтаңыздар
  • Анықталу облысы: с) Өспелі немесе кемімелі?
  • Мәндер жиыны: d) Тақ немесе жұп?
  • функциясының графигін салыңыз
  • функциясының графигін салыңыз
  • функциясының графигін салыңыз және қасиеттерін анықтаңыздар
  • Анықталу облысы: c) Өспелі немесе кемімелі?
  • Мәндер жиыны: d) Тақ немесе жұп?
  • функциясының графигін салыңыз
  • функциясының графигін салыңыз
  • функциясының графигін салыңыз және қасиеттерін анықтаңыздар
  • Анықталу облысы:
  • Мәндер жиыны:
  • Өспелі немесе кемімелі?
  • Тақ немесе жұп?
  • функциясының графигін салыңыз (тригонометриялық негізгі тепе теңдіктерді қолданыңыз )
  • функциясының графигін салыңыз
  • функциясының графигін салыңыз және қасиеттерін анықтаңыздар (кері триг. функциялардың қасиетін қолданыңыз)
  • Анықталу облысы: c) Тақ немесе жұп?
  • Мәндер жиыны: d) Өспелі немесе кемімелі?
  • Тапсырма: Төмендегі тапсырмаларды әркім өз бетінше орындасын. (20 минут)

Жетістік критерийлері:

  • Кері тригонометриялық функциялардың анықталу облысын біледі
  • Кері тригонометриялық функциялардың мәндер облысын біледі

 Жауаптары:

 

  • Тапсырма: Геогебра көмегімен төмендегі функциялардың графигін дәптерлеріңізге салыңыз. Салған графиктеріңізді түсіндіріңіз. (15 минут)

 

 

Жетістік критерийлері:

  • Кері тригонометриялық функциялардың анықталу облысын біледі
  • Кері тригонометриялық функциялардың мәндер облысын біледі
  • Кері тригонометриялық функциялардың графигін сала алады

 

 

 

 Тапсырма 3: төмендегі тапсырмаларды сыныппен талқылаңыздар.

 

 

 Жетістік критерийлері:

  • Кері тригонометриялық функциялардың анықталу облысын біледі
  • Кері тригонометриялық функциялардың мәндер облысын біледі
  • Тригонометриялық функцияларды тақ-жұптылыққа зерттей біледі
  • Кері тригонометриялық функцияларды тақ-жұптылыққа зерттей біледі

Жауаптары:

 Үй жұмысы: Төмендегі функциялардың графигін сызып жетістік критерйін құрастырыңыздар:

№1

№2

№3

№4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушының аты-жөні

Мен жасай аламын...

Мен түсінемін және басқаларға көмектесе аламын

Маған көбірек тәжірибе керек

Маған қосымша сабақ керек

Білімімді жетілдіру үшін маған......

Кері тригонометриялық функциялардың анықтамасын біледі

Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін біледі

Кері тригонометриялық функциялардың анықталу облысын біледі

Кері тригонометриялық функциялардың мәндер облысын біледі

Тригонометриялық функцияларды тақ-жұптылыққа зерттей біледі

Кері тригонометриялық функциялардың графигін сала алады

 

 



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу