Функцияның кесіндідегі ең үлкен және ең кіші мәндері. Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: | |||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақ тақырыбы | Функцияның кесіндідегі ең үлкен және ең кіші мәндері. | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | функцияның ең үлкен (ең кіші) мәндерін табуға байланысты қолданбалы есептер шығару | |||||
Сабақ мақсаттары | 10.4.3.3 - функцияның ең үлкен (ең кіші) мәндерін табуға байланысты қолданбалы есептер шығару | |||||
Бағалау критерийлері | Оқушы оқу мақсатына жетеді, егер:
| |||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: туындының геометриялық және физикалық мағынасын түсіндіреді; туындыларды табу және бірінші ретті туынды арқылы функцияны зерттеу бойынша әрекеттер туралы түсініктеме айта алады. Бөлім бойынша лексика мен терминология
-функцияны зерттеу. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер - Егер мен осы функцияны дифференциалдасам, онда... - Егер мен оны қайтадан дифференциалдасам, онда..... - Функцияның монотондылық аралықтарын табу үшін, ...қажет -Графикке жанаманың теңдеуін табу үшін...
| |||||
Құндылықтарды дарыту | Ұжымдылық, шыдамдылық, жауапкершілікке, академиялық әділдікке тәрбиелеу. | |||||
Пәнаралық байланыстар | Физика, география | |||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивтік тақта және интернет ресурстар | |||||
Бастапқы білім | Функцияның тындысын табу | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы 2 мин |
| |||||
Сабақтың ортасы 26 мин 10 мин
|
Іскерлік кездесулер 9 сағатта кездесу Нан тасуға арналған науананың табанының периметрі 260 мм тең. Табанының ауданы ең үлкен болу үшін оның өлшемдері қандай болуы қажет ? 12 сағатта кездесу Айналмалы пештің табанының ауданы 4 м2 . Табанының периметрі ең кіші болу үшін, пештің табанының өлшемдерін қандай болуы қажет? 15 сағатта кездесу Барлық тіктөртбұрыштардың ішінен ауданы 1600 кв. м периметрі ең кіші болатын тіктөртбұрышты табыңыз. 18 сағатта кездесу Учаскеде өсірілген құлпынайды оқушылар кораптарда балабақшаға жібереді, қорап тіктөртбұрышты параллелепипед тәрізді табанында шаршы орналасады және бүйір қырының периметрі 72 см тең. Сыймдылығы ең үлкен болатын, қораптың өлшемдері қандай болуы қажет? Жеке жұмыс (деңгейлері жоғары оқушыларға арналған) Қосымша есептер
Жауабы:ц
Жауабы:. | |||||
Сабақтың соңы 2 мин | 4.Жалпы бағалу. Рефлексия. Дескрипторлармен жұмыс жасау | |||||
Үй жұмысы |
Жауабы:
Жауабы: | |||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
Жұптық жұмыс арқылы оқушылар бір-біріне көмектеседі. Жұбының ойын тыңдап, өз идеясын айтады.математикалық тіл байлығы артады. Жеңіл есептен күрделіге ауысу көзделеді. | Бірін-бірі бағалау, мұғалімнің бағалауы | Қауіпсіздік техникасы ережелерін еске түсіреді. | ||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?