file loc phone login_m arrow_left arrow_right author ca cat compl coms del down fav fav_del fav_m fav_m_del fb gp left like login mail od reply right search sort sort_down sort_m sort_up tw up view vk ya

Жанама теңдеуі. Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары. 1-2 сабақ.


10.3А Туынды

Мектеп: Алматы қаласы. НЗМ ХББ.

Мұғалім:

Сынып: 10

Күні: 20.03.2018

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ номері :

1-2

Кәсіби даму мақсаты

Сабақ тақырыбы:

Жанама теңдеуі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:

10.3.1.12 функцияның жанасу нүктесінен өтетін жанама теңдеуін жазу

 Сабақ мақсаттары:

Оқушылар фукнцияны берілген нүктеде жанайтын жанама теңдеуін таба алады.

 Жетістік критерийлері

Оқушы мақсатқа жете алады, егер

  • Қарапайым функциялардың туындысын таба алады
  • Жанама теңдеуін білсе
  • Функцияның берілген нүктедегі жанама теңдеуін таба алса

 Тілдік мақсаттар:

Туынды-производный-derivative

Жанама-касательный-tangent

Теңдеу-уравнение- equations

 Құндылықтарды дарыту

Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет.

Оқылатын материалға сыни қарау арқылы оқуға құштарлыққа баулу

 Пәнаралық байланыстар

Физика

 АКТ қолдану дағдылары

Интерактив тақта (презентация)

 Бастапқы білім

Туынды, түзудің теңдеуі

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақ барысындағы іс әрекеттер

Ресурстар және комментарилар

Ұйымдастыру кезеңі

2 мин

Мақсат: сабақтың басталуын ұйымдастыру

Сәлемдесіп, оқушыларды түгендеймін. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеремін.

Жаңа тақырып

22 мин

Мақсат: жаңа тақырыппен танысу

Оқушыларға бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтып таныстырамын.

(1 мин)

Жаңа тақырыпты басатамас бұрын балаларға 2-слайдта көрсетілген тапсырманы беремін:

  • функциясына нүктесінде жүргізілген жанама теңдеуін жазыңыз.

(5 мин)

Оқушылармен бірге осы есепті тақтада талдаймыз: ()

(4 мин)

Жоғарыда көрсетілген есепті талдағаннан кейін, жанама теңдеуін қорытып шығарамыз: Берілген функциясы үшін нүктеде жүргізілген жанама теңдеуін табыңыз.

3 слайдта көрсетілген нұсқаулықтарды пайдаланып диалогтік әжіс арқылы жанама теңдеуін қорытып шығарамыз.

(12 мин)

Слайд 1

Слайд 2

Тақта

Слайд 3

Жеке жұмыс

16 мин

Мақсат: балалар алған білімдерін жеке есептерде қолдану

Келесі тапсырмаларды балалар жеке уақытқа орындайды

  • Бұрыштық коэффициентті табыңыз
  • функциясының қай нүктесінен өтетін жанама Ох осімен бұрыш құрайды
  • нүктесі арқылы өтетін жанама теңдеуін жазыңыз.

(10 мин)

Оқушылар аяқтағаннан кейін 4 слайдта көрсетілген жауаптары бойынша өздерін тексеріп бағалайды. Және тақтада қатемен жұмыс жасаймыз.

(4 мин)

1-сабақтың соңында балаларға өз кері байланысымды беремін.

(2 мин)

Слайд 4

Жұптық жұмыс

16 мин

Мақсат: алған білімдерін шыңдау

Оқушыларды жұпқа бөліп отырғызамын және оларға тапсырмалар таратып беремін. Балалар 1-тапсырманы жұпта талдап орындайды. Ал мен балаларды бағыттап нұсқаулық беріп жүремін.

(12 мин)

Өз жұмыстарын аяқтаған жұптарға барып өз кері байланысымды беремін.

(3 мин)

Карточка (А4)

Топтық жұмыс

20 мин

Мақсат: әр түрлі деңгейдегі есептерді топта талқылау

Келесі кезеңде оқушыларды 2 топқа бөлемін. Балалар топта әр түрлі деңгейдегі тапсырмаларды (2-тапсырма) талдайды. Топта жұмыстарын аяқтаған соң тақтаға жауаптарын шығарамын, ал топта бірін бірі тексеріп бағалау критериясы бойынша бағалайды:

  • Функция туындысы дұрыс алынған
  • Бұрыштық коэффициенті дұрыс таба алған
  • Жанама теңдеуі дұрыс табылған
  • Үшбұрыш ауданы арқылы жанама теңдеуін таба алған

Слайд 5

Рефлексия

4 мин

Сабақтың соңында оқушылардың нені түсінгенін, нені қайталау керек екендігін білу мақсатында рефлексия өткіземін.

Сұрақтар:

  • не білдік?,
  • не түсініксіз болып қалды ?
  • нені білгім келеді?

Ауызша

Үй жұмысы

1 мин

Мақсаты: Білімдерін шыңдай түсу.

Үй жұмысын карточка түрінде оқушыларға таратып беремін (4 есеп)

Карточка

Саралау

Бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 29 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Грузия қазақстандықтарға білім грантын бөлді
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
Пікір жазу