Тригонометриялық теңсіздіктер. (Қорытынды сабақ). Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары. 6 сабақ.


Қысқа мерзімді жоспар

10. 2В бөлім: Тригонометрия

Мектеп: Павлодар қаласы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімніңаты-жөні: Арғынбай Ш.С.

Сынып: 10

Қатысқандар саны:

Қатысқандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Тригонометриялық теңсіздіктер (Қорытынды сабақ)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.2.3.18 – тригонометриялық теңсіздіктерді шығара алу

Сабақтың мақсаты

Оқушылар тригонометриялық теңсіздіктерді шығару тәсілдерін қолданады

Жетістік критерийлері

Оқушылар:

- тригонометриялық теңсіздіктерді шығару тәсілін анықтайды;

- түрлендірулер жасайды;

- қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шығарады;

- теңсіздіктің шешімін анықтайды.

 Тілдік мақсаты

 

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

Бұрыш, синус, косинус, тангенс

арксинус, арккосинус, арктангенс

тригонометриялық тепе-теңдік, алмастыру.

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

Синус/косинус/тангенс ..... үшін пайдаланылады.

Бұрыштың синусы/косинусы/тангенсы .... тең.

sin α теңдеуін жазу.

.... көрсету үшін тиісті тригонометриялық алмастыруларды пайдалану.

Теңдеудің шешімінің негізгі мәнін табу... .

Құндылықтарды дарыту

Құрмет құндылығын бір-бірін тындау, түсіну, ой бөлісу арқылы; ынтымақтастық құндылығын жұппен жұмыс, топтық жұмыс арқылы; ал еңбек және шығармашылық құндылығын өздігімен жұмыс жасау, басқалардың жұмысын бағалау арқылы жүзеге асады

Пәнаралық баайланыс

Физика

АКТ қолдану

дағдылары

Интербелсенді тақтаны қолдану

Бастапқы білім

Тригонометриялық функция, Тригонометриялық теңдеулер.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңі

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

(2 минут)

Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу үшін Brain Gym өткізу. Тапсырма: «Start»-тан бастап «Finish»-қа жеткенде қадамдағы сандардың қосындысы 53-беретіндей есептеп алу қажет.

Презентация

Тақырыпқа шығу

(8 минут)

Домино. Қарапайым теңсіздіктер. Мұғалім оқушыларды топтарға топтастырады. Кейін домино ойыны таратылады. Оқушылар «Start»-тан бастап, есепті шығарып жауабымен сәйкестендіреді, сол жауабымен бірге келетін келесі есепті шығарып жауабымен сәйкестендәре отырып «Finish»-қа жетуі қажет.

Жетістік критерийлері:

- Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шығарады.

Тақырыпқа шығу, мақсатты анықтау.

1-қосымша

Практика

(18 минут)

«Түрлі түсті карточкалар» - дифференциалданған тапсырмалар. Оқушылар сары, жасыл, қызыл түсті карточкалардан біреуін таңдап алады. Жасыл түсті карточкадығ тапсырмалар қарапайым тапсырмалардан тұрады, сары түсті карточкалар орташа деңгейлі тапсырмалардан, ал қызыл түсті карточкалардағы тапсырмалар күрделі.

Жасыл түсті карточка:

1.

2.

Сары түсті карточка:

1.

2. Функцияның анықталу облысын табыңыз:

Қызыл түсті карточка:

1.

2.

Оқушылар жауабын берілген жауаптары бойынша бірден тексеріп отырады.

Жетістік критерийлері

- тригонометриялық теңсіздіктерді шығару тәсілін анықтайды;

- түрлендірулер жасайды;

- қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шығарады;

- теңсіздіктің шешімін анықтайды.

2-қосымша

Кезеңге рефлексия

(2 мин)

  • Не орындалды?
  • Не орындалмады?
  • Жұмыста не назарға алынбады және неге?

Коррекция жасау (қажет болған жағдайда)

Өздік жұмысы

( 8 минут)

Тригонометриялық теңсіздікті шешіңіз:

Барлығы үшін:

I нұсқа

II нұсқа

Ж:

Ж:

Ж:

Ж:

Ж:

Ж:

Кейбіреулері үшін:

Жетістік критерийлері

- тригонометриялық теңсіздіктерді шығару тәсілін анықтайды;

- түрлендірулер жасайды;

- қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шығарады;

- теңсіздіктің шешімін анықтайды.

3 қосымша

Сабақтың соңы

( 2 мин)

Рефлексия

Есіме түсті ………………………………..

Қиындықтар туындады ……………..

Білгім келеді ………………………...

Қолымнан келді ………………………………

Қалап едім ………………………….

4 қосымша

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау практика кезеңінде түрлі түсті карточкалар арқылы жүзеге асады.

Бағалау дескрипторлар арқылы жұзеге асырылады.

Brain Gym арқылы миға шабуыл

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
Пікір жазу