Тригонометриялық теңдеулер жүйесін шешу. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары.
Алматы қаласы химия-биология бағытындағы Назарбаев зияткерлік мектебі
Математика пәні мұғалімі Исмайлов Есетбайдың
Тақырыбы: Тригонометриялық теңдеулер жүйесін шешу
Алматы қаласы 28 ақпан 2019 жыл
Тексерілді:_______ Сқақов Ә.
11.3А Тригономет рия | Мектеп: Алматы қаласы. НЗМ ХББ. Миссиясы: Әлемді жақсартуға үлес қосатын адамгершілігі мол, зияткер тұлғаны дамыту мен қайраткер азаматты тәрбиелеуге ықпал ету. | ||
Мұғалім: | Исмайлов Есетбай | ||
Сынып: 11 C | |||
Күні: 28.01.19 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |
Сабақ тақырыбы: | Тригонометриялық теңдеулер жүйесін шешу | ||
Мұғалімнің кәсіби даму мақсаты | Топтық жұмыстар ұйымдастыру арқылы үлгерімі төмен оқушылардың білім деңгейін көтеру | ||
Оқу мақсаттары: | 11.2.3.11 тригонометриялық теңдеулер жүйесін шешеді; | ||
Сабақ мақсаттары: | Барлығы:
Көпшілігі:
Кейбірі:
| ||
Жетістік критерийлері | Оқушы мақсатқа жете алады, егер
| ||
Тілдік мақсаттар: | Оқушылар:
| ||
Құндылықтарды дарыту |
| ||
Пәнаралық байланыстар | Геометрия | ||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактив тақта, карточкалар, геогебра бағдарламасы | ||
Бастапқы білім | αrcsinα, αrccosα, αrctgα анықтамалары; αrcsinα, αrccosα, αrctgα қасиеттері; | ||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың кезеңдері | Сабақ барысындағы іс әрекеттер | Ресурстар және комментарилар | |
Ұйымдастыру кезеңі 2 минут | Мақсат: сабақтың басталуын ұйымдастыру Сәлемдесіп, оқушыларды түгендеймін. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Үй тапсырмасын тексеру | ||
Сабақ мақсатымен таныстыру 2 минут | Мақсаты: Тригонометриялық теңдеулер жүйесін шешу әдістерін үйрену Топтқа бөлу. Карточкалар арқылы бөлінеді және ол қағазда топтағы ролі жазылған болады. | Презентация | |
Топтық жұмыс 5 минут | Фигураларды құрастыру (Тарсия) Бұл топтық жұмыста барлығы бірдей жұмыс жасайды. (Рольдеріне қарамайды.) | Қосымша №1 | |
Топтық жұмыс 15 минут | Тақтада үш топ берілген тапсырмаларды орындайды. Тригонометриялық теңдеулер жүйесін шешеді. Топ мүшелеріне берілген рольдері бойынша жұмыс жасайды. Есепті бітіргеннен соң,әрбір бақылаушы роліндегі жасалған жұмыспен таныстырады. Бағалау критерийімен салыстырылады. | Қосымша №2 | |
Жұппен жұмыс 10 мин | Қолындағы карточкасы бойынша жұп құрады. Тапсырмалар таратылып беріледі. Тапсырманы болған соң өзара бағалау жүргізіледі. | Қосымша №3 | |
Үй жұмысы 2 мин | Мақсаты: Білімдерін шыңдай түсу. Шыныбеков 10 сынып | ||
Саралау | Бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |
Оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Зарядка для глаз. Активные виды деятельности. | |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Топтық жұмыс тапсырмалары
Тригонометриялық теңдеулер жүйесін шешіңіз:
Дескрипторы
№ | дескриптор | балл |
1 | Жүйедегі екі теңдеулерді бірі-біріне қосты | 1 |
2 | Жүйедегі екі теңдеулерді бірі-бірінен азайтты: | 1 |
теңдеуін дұрыс шешті. | 1 | |
теңдеуін дұрыс шешті. | 1 | |
1 | ||
1 | ||
Жауабын алды: , | 1 |
№ | дескриптор | балл |
1 | жаңа айнымалы енгізді | 1 |
2 | жүйесінен жүйесін алды. | 2 |
шешімдерін алды. | 1 | |
жүйесінің шешімін тапты. | 1 | |
жүйесінің шешімін тапты. | 1 | |
Жауабын алды: , | 1 |
№ | дескриптор | балл |
1 | Көбейтіндіні қосындыға түрлендіру формуласын қолданды
| 1 |
2 | қою арқылы алды. | 2 |
жүйесін алды | 1 | |
немесе | 1 | |
және | 1 | |
Жауабын алды: , | 1 |
Тригонометриялық теңдеулер жүйесін шешіңіз:
Тригонометриялық теңдеулер жүйесін шешіңіз:
Тригонометриялық теңдеулер жүйесін шешіңіз:
І топ ХАТКЕР | ІІ топ ХАТКЕР |
І топ КЕҢЕСШІ | ІІ топ КЕҢЕСШІ |
І ТОП КЕҢЕСШІ | ІІ ТОП КЕҢЕСШІ |
І ТОП БАҚЫЛАУШЫ | ІІ ТОП БАҚЫЛАУШЫ |
ІІІ ТОП ХАТКЕР | ІІІ ТОП КЕҢЕСШІ |
ІІІ ТОП КЕҢЕСШІ | ІІІ ТОП БАҚЫЛАУШЫ |
Жұптық жұмыс тапсырмасы | Пәні: МАТЕМАТИКА | Класс: 11 |
Оқушының аты-жөні: _______________________________________ | Күні_________________ | |
11.3А Тригономет рия | ||
Оқу мақсаты: | ||
11.2.3.11 тригонометриялық теңдеулер жүйесін шешеді; |
Тригонометриялық теңдеулер жүйесін шешіңіз
Тригонометриялық теңдеулер жүйесін шешіңіз:
№ | Бағалау критерийі | |
1 | Айнымалының бірін екіншісі арқылы өрнектейді | |
2 | Бірінші теңдеугдегі анымалыны ауыстырады | |
3 | Қосу формуласы арқылы түрлендіріп, біртекті теңдеу алады | |
4 | Біртекті теңдеуді шешеді | |
5 | Екінші айнымалыны табады | |
6 | Жауабын жазады |
Тригонометриялық теңдеулер жүйесін шешіңіз:
№ | Бағалау критерийі | |
1 | Жүйедегі екі теңдеуді қосады | |
2 | Жүйедегі екі теңдеуді азайтады | |
3 | Бірінші теңдеуден айнымалылардың айырмасын алады | |
4 | Екінші теңдеуді келтіру формуласы арқылы түрлендіреді | |
5 | Екі теңдеулер жүйесін x,y айнымалыларын табады | |
6 | Жауабын жазады |
Тригонометриялық теңдеулер жүйесін шешіңіз:
№ | Бағалау критерийі | |
1 | Бірінші теңдеуден siny-ті өрнектейді | |
2 | Екінші теңдеуден cosy-ті өрнектейді | |
3 | Екі теңдеуді квадарттап қосады | |
4 | Алынған теңдеуді ықшамдап, бір айнымалысы бар тригонометриялық теңдеу алады | |
5 | Айнымалыны ауыстыру арқылы квадрат теңдеуді шешеді | |
6 | Х-тің мәндерін табады | |
7 | y-тің мәндерін табады. | |
8 | Жауабын жазады |
Қосымша №1
Тригонометриялық теңдеулер жүйесін шешу
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?