file loc phone login_m arrow_left arrow_right author ca cat compl coms del down fav fav_del fav_m fav_m_del fb gp left like login mail od reply right search sort sort_down sort_m sort_up tw up view vk ya

Кері тригонометриялық функциялар, олардың қасиеттері мен графиктері. Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар 

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.2А бөлім: Тригонометрия

Мектеп: Павлодар қаласындағы ХББ НЗМ 

Күні

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып

Қатысқандар саны 

Қатыспағандар: 

Сабақтың тақырыбы: 

Кері тригонометриялық функциялар, олардың қасиеттері мен графиктері

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары (Оқу бағдарламасына сілтеме)

10.2.4.1 know the definitions and properties of αrcsinα, αrccosα, αrctgα, arcctgα;

10.2.4.2 calculate the values ​​of αrcsinα, αrccosα, αrctgα, arcctgα;

10.2.4.3 know and apply definitions and properties of inverse trigonometric functions;

10.2.4.4 plot graphs of inverse trigonometric functions;

10.2.4.2αrcsinα, αrccosα, αrctgα, мәндерін есептейді;

10.2.4. αrcsinα, αrccosα, αrctgα, анықтамаларын және қасиеттерін біледі;

 Сабақтың мақсаттары

  • - αrcsinα, αrccosα, αrctgα анықтамаларын біледі;
  • - құрамында кері тригонометриялық функциялары бар өрнектердің мәнін табады;
  • – кері тригонометриялық функциялардың графиктерін салады;

 Бағалау критерийлері

A student will be able to:

- knows the concept of inverse trigonometric function

- knows and applies the properties of inverse trigonometric functions

- calculates the values of inverse trigonometric functions

- builds graphs of inverse trigonometric functions

 Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар:

  • - кері тригонометриялық функциялардың және өзара кері функциялардың анықтамасы негізінде олардың қасиеттерін береді;
  • - кері тригонометриялық функциялардың графиктерін түрлендіруге түсініктеме береді; -
  • Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
  • m санының арккосинусы (арксинусы) деп, x бұрышының мәні … ;

- m санының арктангенсы (арккотангенсы) деп, x бұрышының мәні … ;

  • - құрамында кері тригонометриялық функциясы бар өрнектің мәнін табу үшін … .

 Саралау түрі

Жеңілден күрделіге дифференциация

 Құндылықтар

Оқушылардың танымдық қызығушылығын туғызу. Өзара бағалай білуге үйрету. Ұқыптылыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу

 Пәнаралық байланыс

Өмірмен байланыстырып қолдану 

 Жаһандық ақпарат

-

 АКТ дағдылары

 Осыған дейін меңгерілген білім

Trigonometric functions: sine, cosine, tangent, cotangent. Inverse functions

Сабақтың барысы (1 сабақ)

Сабақтың жоспарланған кезеңі 

Сабақта жоспарланған іс-әрекет  

Ресурстар 

Сабақтың басы

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу

Сыныпта жағымды атмосфералық ахуалды қалыптастыру. welcome students, creating a positive climate.

Үй жұмысың тексеру

- Қандай қиындықтар болды?

Карточка

Презентация

Practice

15 мин

Each example assumes character information, the correct calculation will give you the opportunity to read the name of the French psychologist

Л)arcos(-)=

Т)arcsin(-1)-arccos= -

А)arcos(cos)+arcctg(-)=

Е)cos(arcos(cos))=

Р)sin(3arccos)=-1

Ф)cos()=

Л

А

Ф

А

Т

Е

Р

-

-1

Want to be smart, learn to listen carefully and sensibly ask cease to speak, when you have nothing more to say "F. Lavater

Бағалау критерийлері:

- Мәндеріне сәйкес радианды дұрыс анықтайды

Карточка

Қайталауға тасырмалар

10 мин

«true, false» стратегия қолдану

Оқушылар бір-бірін тексереді

, , , мәндерін есептеу үшін калькулятор қолдануды ұсыныңыз. Калькулятор қандай тапсырманы орындау барысында қателік көрсетті және неліктен олай болғандығын талдаңыз

Бағалау критерийлері:

- Мәндеріне сәйкес радианды дұрыс анықтайды

Карточка

Қосымша материал

5 мин

Кері тригонометриялық функциялардың төмендегі қасиеттеріне тоқталып өту.

Карточка

Практикалық кезені

Өздік жұмыс

10 мин

Практикалық жұмыс.

1) өрнектің мәнін табыңыз:

a) , , , және т.б.

б) ,

2) егер х = болса, өрнегінің мәнін табыңыз.

3) келесі функциялардың анықталу облысын табыңыз:

а) ; б) с)

4) функциялардың мәндер облысын табыңыз:

а) ; б) с)

5) а параметрінің қандай мәндерінде саны аралықта жатады?

Өзара тексеруді ұйымдастырыңыз.

Дескрипторлар

αrcsinα, αrccosα, αrctgα, анықтамаларын және қасиеттерін біледі;

αrcsinα, αrccosα, αrctgα, мәндерін есептейді;

карточка

Мәселелік сұрақ

2 мин

Тақырыпқа шығу, мақсатты анықтау.

Презентация

Қосымша материал

8 мин

Көмекші үшбұрыш әдісін және жаңа айнымалы енгізу әдісін қарастыру.

2.

Презентация

Бекіту

20 минут

Дескрипторлар

αrcsinα, αrccosα, αrctgα, анықтамаларын және қасиеттерін біледі;

αrcsinα, αrccosα, αrctgα, мәндерін есептейді;

Карточкалар

Reflection

5 мин

  • What new concepts did you learn in this lesson?
  • What concepts are still confusing, or difficult, for you?
  • What is a concept you feel better about after this lesson?

Did you learn any new English words in this lesson?

Презентация және рефлексияның жеке парақтары

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау

Дифференциация тапсырмаларды таңдау,нақты оқушыдан нәтиже күту, жеке оқушыларға қолдау көрсету, оқушылардың жеке ерекшелігіне қарай оқу материалдары мен ресурстарды іріктеу (Гарднер бойынша арқылы көрінуі мүмкін.,

Дифференциация уақытты тиімді пайдалану арқылы сабақтың кез келген кезеңінде қолданылуы мүмкін.

Бұл бөлімді сабақ барысында оқушылардың нені үйренгенін бағалаудың әдістерін жазу үшін пайдаланыңыз

Денсаулық сақтау технолоиялары

Сергіту сәттері мен белсенді әдіс түрлері.

Осы сабақта Қауіпсіздік техникасы ережелерінен пайдаланылатын пункттер

Сабақ бойынша рефлексия

Оқу мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

ОМ барлық оқушылар жетті ме?

Егер жетпесе, онда неге?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыт бойынша кезеңдері сақталды ма?

Сабақтан жоспарынан тыс өзгерістер болды ма және неге?

Бұл бөлімді сабақ туралы ойлануға қолданыңыз. Өзіңіздің сабағыңыз туралы маңызды сұрақтарға сол жақ бағаннан жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?



Толық нұсқасын 28 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Грузия қазақстандықтарға білім грантын бөлді
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
Пікір жазу