Арксинус, арккосинус, арктангенс және арккотангенс анықтамалары мен мәндері. Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | 10.1С Кері тригонометриялық функциялар | Мектеп: | |||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты- жөні: | ||||||||||||
Сынып: | 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Арксинус, арккосинус, арктангенс және арккотангенс анықтамалары мен мәндері | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.2.3.3 Арксинус, арккосинус, арктангенс және арккотангенс анықтамаларын біледі және олардың мәндерін табады;
| ||||||||||||
Сабақ мақсаттары: | - кері тригонометриялық функциялардың ұғымын беру, түсіндіру; -кері тригонометриялық функциялардың геометриялық бейнесінің ұғымын беру; -кері тригонометриялық функциялардың мәндерін есептеу, табу тәсілдерін түсіндіру; | ||||||||||||
Жетістік критерийлері | Арксинус, арккосинус, арктангенс және арккотангенс анықтамаларын біледі, мәндерін табуға есептер шығара біледі; | ||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Төмендегі терминдерді қазақ, орыс және ағылшын тілінде қолдану.
| ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | ұжымдылық, шыдамдылық, әділдікке тәрбиелеу | ||||||||||||
Жаһандық азаматтылыққа тәрбиелеу | Халықаралық әртүрлі дереккөздерінен алынған тапсырмаларды салыстыру арқылы тақырыптың жан-жақтылығын түсіну | ||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивтік құралдарды қолдану | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Орыс тілі, ағылшін тілі | ||||||||||||
Бастапқы білім | Кері функциялар, тригонометриялық функциялар | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы 2 мин | 1.Оқушылармен амандасу. 2.Үй жұмысын тексеру 3. Сабақтың тақырыбын, мақсатын, жетістік критерийлерін анықтау. | Презентация Презентация | |||||||||||
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 10 мин 1 мин 4 мин | 4. Жаңа сабақ 1-тапсырма :Берілген әрбір теңдеудегі α бұрышын (0<α <180⁰) табыңыздар:1)sinα=1, 2)cosα = 1 , 3)tgα = 1, 4)ctgα =1,5)sinα=, 6)cosα = , 7)tgα = , 8)ctgα =; Презентация арқылы түсіндіру Практикалық бөлім (тақырыпты бекітуге арналған есептерді шығару) Оқушылар үш топқа бөлініп жұмыс жасайды. 5.Топтық жұмыс: 1-топ:1) arcsin ; 2) arcsin(-2) ; 3) arcsin(); 4) arccos (- ) 5) arccos (-1); 6) arccos ;7) arctg ; 8) arctg 1; 9) arctg 0; 10) ) arcctg 11) arcctg 0; 12) arcctg 1. 2-топ:1) arcsin 1 ; 2) arcsin 2 ; 3) arcsin ; 4) arcos 1 5) arccos (-3); 6) arccos 0 ;7) arctg(-1); 8) arctg ; 9) arctg (-) ; 10) ) arcctg 11) arcctg (– ); 12 arcctg 1. 3-топ:1) arcsin 0 ; 2) arcsin ; 3) arcsin(); 4) arccos (- ) 5) arccos ((); 6) arccos ;7) arctg ; 8) arctg 1; 9) arctg 0; 10) ) arcctg () 11) arcctg 0; 12 arcctg –1. 6. Деңгейлік тапсырмалар. 1. Есептеңіздер: 1) sin(arccos(– )) – arctg (–); 2) sin(arccos 0,6); 3)cos(arcctg( – ) + arctg( – ) +arcsin ); 4)tg ( arcsin (–) + arccos (- ) + arctg 1); 2.Теңбе – теңдікті дәлелдеңдер: 1) sin () = ; 2) cos ( arcsin (1)) = ; 3) + = ; 7. Сабақтың тақырыбын, мақсатын, жетістік критерийлерін анықтау. 8. Сабақты қорытындылау - Арксинус, арккосинус, арктангенс, арккотангенс анықтамаларын айтып беріңіздер. - мәндерін ауызша табыңыздар 1) arcsin ; 2) arcsin(-2) ; 3) arcsin(); 4) arccos (- ) 5) arccos (-1); 6) arccos ;7) arcctg 0; 8) arcctg 1 9) arcsin ; 10) arccos 0 ; 11) arctg(-1); 12) arctg ; | Презентация Қосымша 1 Алгебра және анализ бастамалары 10 сынып Ә.Н. Шыныбеков;
Презентация Қосымша 2 Презентация Қосымша 3 Ауызша орындайды | |||||||||||
Сабақтың соңы 3 мин | 9. Үй жұмысы: № 49. 10. Рефлексия : - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет | Алгебра және анализ бастамалары. 10-11 сынып.М.И.Башмаков. | |||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Оқушылар сабақ бойы жеке және жұппен жұмыс жасайды. Дифференциация жұппен жұмыс барысында өткізіледі. Қабілеті жоғары оқушылар басқа оқушыларға көмектеседі | Сабақта оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру үшін фронтальды жұмыс,жеке және жұппен жұмыс жасау арқылы өзін-өзі бағалау, бірін-бірі бағалау түрі қолданылады. | Сабақ басында оқушылар қауіпсіздік техникасымен таныстырылады. | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | |||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?