Екі еселі және жарты бұрыштың формулалары. Алгебра, 9 сынып, сабақ жоспары.
«Келісілді» | ӘБ жетекшісі : Ахмедиева Г.Б. | ||
Мектеп: Тараз қ. ФМБ НЗМ | Мұғалім: Агадаева Н.А | ||
Сабақ №4 |
| ||
Математика пәні бойынша ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ | |||
Күні 2019 ж | Сынып 9 | ||
Бөлім 9.4A Тригонометриялық формулалар | |||
Сабақтың тақырыбы | Екі еселі және жарты бұрыштың формулалары | ||
Оқу мақсаттары | Екі еселі және жарты бұрыш формулаларын қорытып шығарады және қолданады; | ||
Сабақтың мақсаты
| Оқушылар: Екі еселі және жарты бұрыш формулаларын қорытып шығарады және қолданады; | ||
Бағалау критерийлері | Оқушылар: екі еселі бұрыштың формулаларын қорытып шығарады және есеп шығаруда қолданады. жарты бұрыштың формулаларын қорытып шығарады және есеп шығаруда қолданады. | ||
Тілдік мақсаттар
| Пәнге тән лексика және терминология: Оқушылар:
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
| ||
Пәнаралық байланыс |
| ||
Алдыңғы білім | Негізгі тригонометриялық функциялардың анықтамасын білу және бірлік шеңбер арқылы олардың қасиеттерін анықтай алу. Өрнектің мәнін табуда, өрнекті ықшамдауда, теңбе-теңдікті дәлелдеуде негізгі тригонометриялық теңбе-теңдіктер мен келтіру формулаларын қолдану. | ||
Сабақ барысы | |||
Жоспарланған сабақ кезеңі | Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар | |
Ұйымдастыру кезеңі Мақсат қою 3минут | 1.Ұйымдастыру кезеңі Мақсаты: амандасу, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, сыныпта қолайлы атмосфера үшін психологиялық ахуал тудыру. Мақсатты анықтау Мақсаты: сабақтың мақсатын бірлесіп анықтау. Сипаттама: Бүгін сабақта нені үйрену керек? Мұғалім қызметі: оқушылардан алдыңғы сабақтың тақырыбын қалыптастыруды сұрайды .Тригонометриялық формулаларды ауызша сұрау. | ||
Жаңа материалды игеру 15 минут | 2.Формулаларды қорыту Алдыңғы өтілген тақырыптарды еске түсіру. «Кім жылдам» ойыны Қос бұрыштың формулаларын тақтаға оқушылар жазады. Басқа оқушылар қателері болса түзетеді. Дәрежені төмендету формуласы. Жарты бұрыштың формуласы |
| |
Жаңа материалды бекіту 10 минут | 3. Жаңа сабақты бекіту үшін оқушыларға жеке жұмыстар беріледі. 1)Берілгені: Табу керек: , 2)Теңдеуді шешіңдер: Бағалау. Презентациядағы дұрыс жауаптары бойынша оқушылар өзін-өзі тексереді. 3)Қосымша тапсырмалар Бағалау: оқушылар бағалау критерийлері бойынша өзін-өзі бағалайды. |
| |
Жаңа сабақты пысықтау 10 минут | Жұптық жұмыс. Мұғалімнің іс-әрекеті: оқушыларға білімін бекіту үшін тапсырма беру. 1 нұсқа 2 нұсқа Бағалау: Оқушылар шығару жолын тақтаға кезекпен-кезек жазып, бірін-бірі бағалайды. | ||
Рефлексия 2 минут | Оқушылар стикерлерге мынадай сұрақтар төңірегінде өздеріне баға береді. - Бүгінгі сабақ Сізге қаншалықты түсінікті / түсініксіз/ болды? - Оқыту кезеңіндегі іс-әрекеттер қаншалықты қиын/жеңіл/ болды? - Бүгінгі тақырып бойынша өзіңізге берер бағаңыз. | ||
Үй тапсырмасы |
| ||
Сабақ бойынша рефлексия | |||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?