Қосу формулалары. Алгебра, 9 сынып, сабақ жоспары. 1 сабақ.
«Келісілді» | ӘБ жетекшісі Ахмедиева Г.Б. | ||
Мектеп: Тараз қ. ФМБ НЗМ | Мұғалім: Атамбаева Ж.А. | ||
Сабақ №1 |
| ||
Математика пәні бойынша ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ | |||
Күні 2019 ж | Сынып 9 | ||
Бөлім 9.4A Тригонометриялық формулалар | |||
Сабақтың тақырыбы | Қосу формулалары. | ||
Оқу мақсаттары | 9.2.4.3 екі еселі және жарты бұрыш формулаларын қорытып шығарады және қолданады; | ||
Сабақтың мақсаты
| Оқушылар: екі еселі және жарты бұрыш формулаларын қорытып шығарады және есеп шығаруда қолданады. | ||
Бағалау критерийлері | Оқушылар: екі еселі бұрыштың формулаларын қорытып шығарады; формуланы есеп шығаруда қолданады. | ||
Тілдік мақсаттар
| Пәнге тән лексика және терминология: Оқушылар:
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
| ||
Пәнаралық байланыс | Геометрия | ||
Алдыңғы білім | Негізгі тригонометриялық функциялардың анықтамасын білу және бірлік шеңбер арқылы олардың қасиеттерін анықтай алу. Өрнектің мәнін табуда, өрнекті ықшамдауда, теңбе-теңдікті дәлелдеуде негізгі тригонометриялық теңбе-теңдіктер мен келтіру формулаларын қолдану. | ||
Сабақ барысы | |||
Жоспарланған сабақ кезеңі | Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар | |
Білімнің өзектілігі | Сабақ тақырыбының алдыңғы білім материалдарымен байланысы. Проблемалық сұрақ қою арқылы сабақтың мақсатына келу. | ||
Ұйымдастыру кезеңі Мақсат қою | а) сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру; «Жақын арадағы даму аймағын» анықтау. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын/ негізгі мақсаттарын тұжырымдау. 9.2.4.3 екі еселі және жарты бұрыш формулаларын қорытып шығарады және қолданады; Оқушылармен оқу мақсатына сай бағалау критерийлерін құру. | Презентация | |
Жаңа материалды игеру «Мағынаны тану» | Қолданылатын әдіс-тәсіл: «Ой қозғау» Қосу формуласын еске түсіру. Сенің меңгеретінің: екі еселі бұрыштың тригонометриялық формулаларын қорытып шығару және қолдану. Сенің білетінің:
Жаңа сабақты түсіндіру. сайтындағы видеотүсіндіруді пайдалану. Қосбұрыш (екі еселі бұрыштың) синусының формуласы Сөздік: Қосбұрыш – Двойной угол – Double angle Тригонометриялық функциялардың қосбұрышы және жарты бұрышы – Двойной и половинный угол тригонометрических функций – Double and half-angle trigonometric functions Синус – Синус – Sine (Sinus) Косинус – Косинус – Cosine. 1-жаттығу. Қосбұрыш (екі еселі бұрыштың) косинусының формуласы
2-жаттығу. Бағалау: интерактивті тақтадағы жауабымен салыстырып оқушының өзін-өзі бағалауы. | Оқу жоспарынан алынды
| |
Жаңа материалды бекіту | Жұптық жұмыс. Мұғалімнің іс-әрекеті: оқушыларға өткен сабақты бекіту үшін жұпта орындауға тапсырма беру. Оқушының іс-әрекеті: жұпта есептерді талқылап шығару.
Бағалау: әр жұптың жұмысын мұғалімнің бағалауы, кері байланыс беру. Геометриямен кіріктіру мақсатында оқушыларға келесі тапсырманы ұсынуға болады. Катеттері а, b, гипотенузасы с, сүйір бұрышы α болатын тікбұрышты үшбұрышта 1); 2) орындалатынын дәлелдеңіз. Тексеру үшін оқушылар жұбы бір-бірімен шешімдерін алмасып, дайын жауаптар арқылы серіктесінің жұмысынтексере алады. Әрі қарай, оқушылар жұмыстарымен тағы да алмасып, жіберілген қателерді бірігіп талдайды. Жеке жұмыс. https://bilimland.kz/upload/platform_lessons/L_11898/19.pdf?v1530596098943 сайтындағы жұмыс парағындағы есепті шығарту.
https://bilimland.kz/upload/platform_lessons/L_11898/20.pdf?v1530596099207 сілтемесіндегі немесе 15-слайдтағы жауап бойынша оқушының өзін-өзі бағалауы. А.Мерзляк и др. Тригонометрия задачник к школьному курсу. І.544. Өрнекті ықшамдаңыз:
І.545
Бағалау критерийлері: - екі еселі бұрыштың формулаларын қорытып шығарады; - есеп шығаруда формуланы қолданады. Оқушының бағалауына мұғалімнің кері байланысы. Сабақты бекіту: Қосбұрыш синусының формуласы; Қосбұрыш косинусының формуласы. |
| |
Рефлексия | Оқушылар стикерлерге мынадай сұрақтар төңірегінде өздеріне баға береді. - Бүгінгі сабақ Сізге қаншалықты түсінікті / түсініксіз/ болды? - Оқыту кезеңіндегі іс-әрекеттер қаншалықты қиын/жеңіл/ болды? - Бүгінгі тақырып бойынша өзіңізге берер бағаңыз. | ||
Үй тапсырмасы | 456. Бөлшекті қысқартыңыз: 457. Өрнекті ықшамдаңыз:
| ||
Сабақ бойынша рефлексия | |||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?