Қосу формулалары. Алгебра, 9 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.
«Келісілді» | ӘБ жетекшісі Ахмедиева Г.Б. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мектеп: Тараз қ. ФМБ НЗМ | Мұғалім: Атамбаева Ж.А. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ №2 |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Математика пәні бойынша ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні 2019 ж | Сынып 9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бөлім 9.4A Тригонометриялық формулалар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Қосу формулалары. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары | 9.2.4.3 екі еселі және жарты бұрыш формулаларын қорытып шығарады және қолданады; | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты
| Оқушылар: екі еселі және жарты бұрыш формулаларын қорытып шығарады және қолданады; | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар: екі еселі бұрыштың формулаларын қорытып шығарады және есеп шығаруда қолданады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Пәнге тән лексика және терминология: Оқушылар:
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Геометрия | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Негізгі тригонометриялық функциялардың анықтамасын білу және бірлік шеңбер арқылы олардың қасиеттерін анықтай алу. Өрнектің мәнін табуда, өрнекті ықшамдауда, теңбе-теңдікті дәлелдеуде негізгі тригонометриялық теңбе-теңдіктер мен келтіру формулаларын қолдану. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңі | Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Білімнің өзектілігі | Сабақ тақырыбының алдыңғы білім материалдарымен байланысы. Проблемалық сұрақ қою арқылы сабақтың мақсатына келу. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі Мақсат қою | а) сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру; «Жақын арадағы даму аймағын» анықтау. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын/ негізгі мақсаттарын тұжырымдау. 9.2.4.3 екі еселі және жарты бұрыш формулаларын қорытып шығарады және қолданады; Оқушылармен оқу мақсатына сай бағалау критерийлерін құру. | Презентация | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жаңа материалды игеру «Мағынаны тану» | Қолданылатын әдіс-тәсіл: «Ой қозғау» Сенің меңгеретінің:
Сенің білетінің:
Жаңа сабақты түсіндіру. сайтындағы видеотүсіндіруді пайдалану. Қосбұрыш тангенсінің және котангенсінің формуласы
1-жаттығу.
№1 тест тапсырмасы. Сөздік: Қосбұрыш – Двойной угол – Double angle Тригонометриялық функциялардың қосбұрышы және жарты бұрышы – Двойной и половинный угол тригонометрических функций – Double and half-angle trigonometric functions Синус – Синус – Sine (Sinus) Косинус – Косинус – Cosine. Тангенс – Тангенс – Tangent Котангенс – Котангенс – Cotangent. №2 тест тапсырмасы.
Бағалау: интерактивті тақтадағы жауабымен салыстырып оқушының өзін-өзі бағалауы. | Оқу жоспары нан алынды
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жаңа материалды бекіту | Жұптық жұмыс. Мұғалімнің іс-әрекеті: оқушыларға білімін бекіту үшін тапсырма беру. Оқушының іс-әрекеті: жұпта есептерді талқылап шығару. 2-жаттығу. Оқулықпен жұмыс. Бағалау: әр жұптың бір-бірінің жұмысын төмендегі жауап бойынша бағалауы, мұғалімнің кері байланыс беруі. Мұғалімнің іс-әрекеті: оқушыларға есеп шығару барысында амалдардың жоспары түрінде немесе жетелеуші сұрақтар арқылы қолдау көрсету қажет. Оқушының іс-әрекеті: Жеке жұмыс жасау. Бекіту үшін әр оқушыға келесі тапсырмалар жұбын жауапсыз беру.
Тексеру үшін оқушылар жұбы бір-бірімен шешімдерін алмасып, дайын жауаптар арқылы серіктесінің жұмысынтексере алады. Әрі қарай, оқушылар жұмыстарымен тағы да алмасып, жіберілген қателерді бірігіп талдайды. Сәйкестендіруге өзіндік жұмыс ұсыну.
Жауап: 1- С, 2- J, 3-В, 4- I, 5- Н, 6- D, 7- А, 8- F, 9- Е. Бағалау критерийлері: - екі еселі бұрыштың формулаларын қорытып шығарады және есеп шығаруда қолданады. Дескриптор: Оқушы Қосу формуласын біледі. Қосу формулаларын қолданып түрлендіруге арналған тапсырмалар орындайды. Тепе-тең түрлендірулерді орындайды. Алынған өрнектің мәнін табады. Оқушылардың өзін-өзі бағалауы. Оқушының бағалауына мұғалімнің кері байланысы. Сабақты бекіту: Формулаларды қайталау. |
http://online.anyflip.com/qmwb/rjsq/mobile/index.html#p=3
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия | Оқушылар стикерлерге мынадай сұрақтар төңірегінде өздеріне баға береді. - Бүгінгі сабақ Сізге қаншалықты түсінікті / түсініксіз/ болды? - Оқыту кезеңіндегі іс-әрекеттер қаншалықты қиын/жеңіл/ болды? - Бүгінгі тақырып бойынша өзіңізге берер бағаңыз. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасы | http://zkoipk.kz/math-textbook-project/9-class/1751-algebra-9.html № 469 115-бет | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?