Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі. (Бекіту сабағы). Алгебра, 9 сынып, сабақ жоспары.
Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйелері | Мектеп: Павлодар қаласы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Султан Р.Г. | ||
Сынып: 9 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |
Сабақ тақырыбы: | Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі. (бекіту сабағы). | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Оқушылар: 9.2.2.4 екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесін шешу; | ||
Сабақ мақсаттары | сызықтық емес теңсіздіктер жүйесін шешу | ||
Бағалау критерийлері |
| ||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
- екінші ретті теңдеулерді шешуде геометриялық интерпритациялауға түсініктеме береді; - теңдеулер, теңсіздіктер және олардың жүйелерінің шешімдерін негіздейді; - есепті шешу жолдарына түсініктеме береді. Пәндік лексика мен терминология
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
| ||
Дифференциация түрі | Оқыту формасына сәйкес, қолдау деңгейіне қарай саралау. | ||
Құндылықтарды дарыту | Академиялық адалдық, ашықтық, ынтымақтастық, құрмет, өмір бойы білім алуға құштарлық. Құндылықтар жұптық және топтың жұмыс түрлерімен жүзеге асырылады. | ||
Пәнаралық байланыстар | Омірмен байланысты | ||
АКТ қолдану дағдылары | https://www.geogebra.org/classic или https://www.desmos.com/calculator | ||
Бастапқы білім | Теңдеулерді, теңдеулер жүйесін және теңсіздікті шешу әдістерін білу; графиктерді сызу дағдылары. |
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||
Сабақтың басы | ||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин | Амандасу. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Алдыңғы сабақта әзірленген бағалау критерийлеріне сәйкес дайын жауап бойынша үй тапсырмаларын өзара бағалау | 1-қосымша | ||||||||||||||||||||
Білімді жаңғырту 10 мин | «ДОМИНО» (сәйкестендіру ойыны) сын тұрғысынан ойлау техникасы. Тапсырманы оқушылар жұптаса орындайды.
Нәтижелерді қорытындылау. Этап рефлексиясын жүргізу. | 2-қосымша | ||||||||||||||||||||
Мақсатты анықтау 2 мин | Сабақ тақырыбына шығу. Мақсатты анықтау. Сабаққа арналған критерийлерді анықтау. | |||||||||||||||||||||
Жұптық жұмыс 10 мин | Оқушылар жұбымен бірге 3 тапсырманың кез-келгенін орындайды (таңдау бойынша). Шешімін А4 қағазына жазады. Тапсырманы аяқтағаннан кейін студенттер өз шешімдерімен алмасып, оларды «2 жұлдызды 1 тілек» стратегиясына сәйкес тексереді. Күрделілік бойынша саралау. 1-тапсырма . Берілген сызба бойынша сызықтық емес теңсіздіктер жүйесін жасаңыз (екі теңсіздіктің қиылысуы): 2-тапсырма. Берілген сызба бойынша сызықтық емес теңсіздіктер жүйесін жасаңыз: 3-тапсырма. Берілген сызба бойынша сызықтық емес теңсіздіктер жүйесін жасаңыз (үш теңсіздіктің қиылысуы): Дискрипторлар
Жауаптар: 1. 2. 3. | 3-қосымша | ||||||||||||||||||||
Топтық жұмыс 10 мин | Оқушылар қалауы бойынша 3 топқа топтастырылады. Оқушылар ұсынылған тапсырманың бірін таңдап алады, осы жүйені A4-ке жазады. Осы, құрастырған теңсіздік жүйелеріне дескрипторлар құрастыру қажет. Тапсырма. Сызықтық емес теңсіздіктер жүйесін құрастырыңыз. 1-вариант - параболаны қолданып, шешімі жоқ теңсіздіктер жүйесін 2-вариант – гиперболаны қолданып, шешімі бар теңсіздіктер жүйесін 3-вариант – шеңберді қолданып 4-вариант – гипербола мен шеңберді қолданып 5-вариант – парабола мен гиперболаны қолданып Тапсырманы орындап болған соң оқушылар парақтарын бір-бірімен алмастырады. | 4-қосымша | ||||||||||||||||||||
Рефлексия 2 мин | Жазбаша түрдегі кері байланыс. «Ұстазға хат» рефлексиясы. Оқушылар осы сабақтан алған білімдерін, қиындық туғызған этаптарды және әлі бекітуді және қайталауды қажет ететін кезеңдерді атап шығады. | |||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасы | Оқушылар топтаса сыныптағы тапсырмаларды орындайды. |
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?