Мәтіндік есептерді теңдеу жүйесін құру арқылы шешу. Алгебра, 9 сынып, сабақ жоспары. 3-4 сабақ.
Алматы қаласындағы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||||||||||||||
Дата: | Мұғалім аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||
КЛАСС: 9 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспаған оқушыларсаны: | |||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Мәтіндік есептерді теңдеу жүйесін құру арқылы шешу | ||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сілтеме: | 9.4.2.1 мәтінді есептерді теңдеулер жүйелері арқылы шығару | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Мәтіндік есептерді екі белгісізі бар сызықтық емес квадраттық, рационал-бөлшек теңдеулер теңдеулер жүйесі арқылы шешуді үйрету. Дамытушылығы: оқушының ой өрісін кеңейту, пәнге деген қызығушылығын арттыру, жаңа білімді өздігімен іздеу дағдысын арттыру; Тәрбиелілігі: Бір-бірімен достық қарым қатынаста болу, өзіндік бақылау мен өзара бақылау дағдысын арттыру, мақсатқа жетуге ықпал жасау. | ||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Мәтіндік есептерді квадраттық, рационал-бөлшек теңдеулер және екі белгісізі бар сызықтық емес теңдеулер жүйесі арқылы шешеді; | ||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Мәтіндік есептерді квадраттық, рационал-бөлшек теңдеулер және екі белгісізі бар сызықтық емес теңдеулер жүйесіне байланысты терминдерді пайдалану. Пәнге қатысты лексика мен терминология. Айнымалы, теңдеулер жүйесі, жүйе. | ||||||||||||||||||||||
Алдыңғы сабақтан алған білім | Шашыраудың өлшемдері. | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері | Сабақ барысында орындалатын іс әрекеттер | Оқыту ресурстары | |||||||||||||||||||||
Басы (2 мин) (3 мин) Ортасы 20 мин Топпен жұмыс 20 мин
Жеке жұмыс 20 мин Бағалау 10 мин Сабақтың соңы 3 мин 2 мин | Ұйымдастыру кезеңі Мұғалім оқушыларға жаңа сабақ тақырыбын хабарлайды. Сабақтың мақсатын айтады. Топтарға бөліну Vocabulary:
Топпен жұмысқа есептер: 1-топ 2-топ 3-топ Өз бетінше орындауға арналған тапсырмалар: Бағалау Тапсырма Ұзындығы 2 км дөңгелек жолмен бір бағытта екі коньки тебуші жарысып жүр. Олар әрбір 20 минутта кездесір қалады. Егер олардың біріншісі жолды екіншісіне қарағанда 1 мин жалдамырақ уақытта айналып өтетіні белгілі болса, коньки тебушілердің жылдамдықтары қандай?
Рефлексия. Сабақты түсінуіне байланысты оқушылар төмендегі смайликтің бірін таңдайды. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды